Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért teszik kötelezővé a...

Miért teszik kötelezővé a templomba járást?

Figyelt kérdés
13/L vagyok. A szüleim nem értik meg, hogy nem szeretek misére járni, és most még finoman fogalmaztam. Untat az egész, csak nyűglődés az a bő óra. Ovis korom óta járatnak hittanra, alsóban elcipeltek elsőáldozásra, majd 6. osztályban felvételiztettek egy vallásos iskolába, ahová felvettek. Ezzel még úgy ahogy nem is lenne akkora bajom, a suli is jó, az áhítatok reggelente (15 percesek) legtöbbször még érdekelnek is nagyjából, mert diáknyelven mondják el, színesebben, a való életben megtörtént példákkal. A templomban viszont majd' elalszom, nem érdekel az egész, unalmas és csak időpazarlásnak gondolom. Ledarálják a fél Bibliát, húzzák az időt, lassú, hosszú, unalmas, túl vallásos. Már elegem van, minek ez az egész temolomosdi? Így végképp semmi értelme, hogy végigszenvedem az egészet. Idén teljesen megmakacsoltam magamat, egy csomószor nem mentem el, akármennyit is veszekedtek velem érte. De most megint mindjárt indulni kellene, apukám meg szerintem ha nem megyek magamtól elrángat...mit csináljak? Már nagyon elegem van ebből.
2016. febr. 14. 17:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
... akire ráerőltetik vagy nem annyira hisz Istenben stb. Volt amikor én a hittoktatónak mondtam el, hogy engem ez a templomba járás stb. Nem érdekel :)
2016. febr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Lényeges kérdés, hogy mely keresztény felekezethez tartoztok. Mert ha katolikusok vagytok, akkor bizony kötelező a vasárnapi templomba járás (és még jó néhány ilyen „macera”, amit szeretnek az emberek szabotálni).

Ha református vagy, akkor nem kötelező, náluk nincs szükség ilyen külsőségekre a vallásossághoz.

De gondolom, ha egyházi iskolába jársz, tudod te is, így ha nem katolikus vagy, akkor meggyőzheted a szüleidet, hogy a kapcsolatod istennel a magánügyed, megoldod másképp.


Persze az is lehet, hogy ha mondjuk egy kisebb településen éltek, az emberek megszólnának (illetve a szüleidet szólnák meg), ha nem mennél templomba, ezért forszírozzák annyira.

2016. febr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg fontos, hogy milyen felekezetűek vagytok, a katolikusoknál a legszigorúbb a 'protokoll', sajnos. Én a helyedben megpróbálnék valamilyen kompromisszumos megoldást kitalálni. Sok felekezetnek vannak ifjúsági csoportjai, ahol fiatalok vannak kifejezetten, így sokkal közelebbinek érzed magadhoz a Bibliát és a vallást, modernebb dicsőítések vannak, és fesztelenebb beszélgetések. Véleményem szerint ezeknek milliószor több értele van amúgy is, mint annak a bigott felfogásnak, hogy akkor vasárnap kötelező templom. A mai fiatalok nehezen fogadják be azt a légkört, szerintem a szüleidnek ezt kéne megértenie.
2016. febr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Hát énis így vagyok rámis erőltetik (13 F) pedig unalmas a hittanal nóba vagyok de mikor elmondja a tanár az anyagot és a templomban is ugyan az a duma akkor pfüüü kivagyok készülve viszont most jo helyzetbe vagyok mert van egy pár haverom akivel el "hülyéskedem" a misét értem ez alatt beszélgetünk persze csendben amúgy szoktál ministrálni? Mert az eltereli a figyelmed és hupp észre se veszed h elment az az 1 óra .. Én általában csengetek ill. Tálcázok de minden mást is bevállalok persze csak ha kell értem én ez alat a bortőltés kezelés stb. Elértem azt hogy a templomban én vagyok a legjobb ministráns csak nem mindég járok viszont így rám bíznak nagyobb feladatokat pl körmenetben keresztet húzogni csengetni temetésen is ministráltam már szoval bird ki...
2016. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szüleim is vallásosak de nem viszik túlzásba. Én is az vagyok és szoktam járni templomba de viszont magamtól. Sohasem kényszerítettek ilyesmire és ezt tisztelem bennük. Ha mondom hogy most elmegyek templomba akkor látom rajtuk hogy örülnek de tényleg sohasem kényszerítettek rá. Mindigis érdekelte őket hogy én mit szeretnék:)
2017. máj. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!