Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mit szólnátok hozzá,...

Szülők! Mit szólnátok hozzá, ha a 12-13 éves lányotok (vagy még fiatalabb) előállna azzal, hogy gyantázni vagy epilálni szeretné a lábát, karját, akármijét?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 12:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
43%
karrba, lábba beleegyeznék, mást felesleges. Hónalját borotválja inkább, mást nem kell.
2016. márc. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
54%
Az "akármilyéről" még lebeszélném, legyen csak max. bikinivonal, ne teljes fazon. Egyébként nyugodtan, ha bírja a fájdalmat.
2016. márc. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
5%
Ha betegség miatt szőrösödne akkor oké,sőt lehet,hogy én vinném el. Máskülönben pofán röhögném.
2016. márc. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
47%

14 a lányom

még tökre pihés a lábán a szőr - nyáron teljesen szőke lesz :-)

honajakban alig pár szál van - borotválja

lent meg ráér még

2016. márc. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%

#3 Pofán röhögnéd? Jézusom, tudod milyen nagy lelki törést okoz egy korábban érő lánynak, ha a társai emiatt kinevetik, csúfolják, kiközösítik? Atyaég...

Nekem anyukám, mikor ilyen kéressel áltam elő 12 évesen, szó nélkül segített ebben. Fèlig olasz vagyok, kreol bőrű, sötét hajú, ebből kifolyólag a testszőrzet is hamarabb látszott. Én a gyanta plusz borotva kombót preferálom, szerintem ez fiatalabb korban is teljesen megfelelő, ha kell természetesen szülői segítséggel.

Ha nekem is ilyen kéréssel áll majd elő a lányom, emlékezni fogok rá, milyen jól esett anyukám támogatása, és en is hasonlóan teszek majd.

17/L

2016. márc. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
9%

3. vagyok.


Igen,ha betegség vagy mint te,genetika miatt szőrösödne az más,de 12-13 évesen divatból NEM engedném neki!

Mi lesz a következő? 15 évesen tetoválás? 16 évesen abortusz? 17 évesen Ferrari?


Egy szülő,igenis húzzon határt!


(Mellesleg a kérdésedben nem említetted a latinos vérvonalat vagy a betegséget!)

2016. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
11%
Bocsi,a 6.válasz a kérdezőnek és az 5.-nek ment! :)
2016. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%

Én engedném. Igaz, még pici a lányom, de ha nem érezné jól magát szőrösen, akkor még segítenék is neki. Nekem sem jó érzés a szőrös láb, ő is érezheti magát kényelmetlenül miatta a suliban.


Meg hát ez csak szőr!!! Visszanő (sajnos. Valaki itt jött a tetkóval, nem lehet összevetni, hisz az maradandó változatatás. Egy gyantázás nem az.

2016. márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

a kérdés teljesen elméleti, nem vagyok érintett.


a lényeg azon alapszik, hogy szerintem, ez már olyan szinten társadalmi elvárás, hogy jobb segíteni, mint hátráltani.


A Ferrari nem társadalmi elvárás, és a tetoválás sem, bár most sajnos már alig látni olyat, akinek ne volna.


A tetoválásról szólva, régen még az volt, hogy "akinek van, az mind bunkó", most meg már az van, hogy szinte mindenki akar, de ennek nem látom értelmét.


A lányok csupasz lábának van értelme, mert igenis sok fiú lesz, aki hátat fordít a lánynak, mondván, hogy igénytelen, ha nem szabadul meg az elvárt helyeken a nem kívánatos szőről, ugyanakkor senki nem mondja, hogy valaki igénytelen, mert nincsen tetkója, piercingje netán Ferrarija.

2016. márc. 5. 13:24
 10/32 anonim ***** válasza:
94%

#8:maximálisan egyetértek.

#5:hát nem tudom, szerintem egy gyerek 12 évesen már nem annyira kicsi, hogy ezt ne lehetne neki megendegni. A szülőnek ideális esetben nem is kell határokat húznia, ha jó példát mutat, az bőven elég. Nekem sem divatból jutott eszembe a dolog, latin vérvonal ide vagy oda. Szerintem ha a gyerek kellemetlenül érzi magát, akkor meg kell próbálni segíteni neki, a kamaszkor egy nehéz időszak, nehogy már szegénynek emiatt is stresszelnie, szégyenkeznie kelljen. Szerintem nincs olyan nő, akit ne zavarna, ha szőrös mondjuk a lába, persze tisztelet a kivételnek. Ez a probléma nagyon könnyen megoldható, nem hiszem, hogy szülői 'erőfitogtatás' tere kell, hogy legyen. Mellesleg az én szüleim szigorúak, nem ihatok alkoholt, nem dohányozhatok, nem bulizhatok. És nem is vágyom rá, semmilyen hiányérzetem nincs, van társaságom, versenyszerűen sportolok. Ha úgy vesszük, az én szüleim jócskán húztak határokat, de személyi higiéniás dolgokban eszükbe sem jutott soha a tiltás.

2016. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!