Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mit szólnátok hozzá,...

Szülők! Mit szólnátok hozzá, ha a 12-13 éves lányotok (vagy még fiatalabb) előállna azzal, hogy gyantázni vagy epilálni szeretné a lábát, karját, akármijét?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 12:31
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
72%

Nekem anyám szintén ilyen idióta volt, mint itt valamelyik válaszoló, mert hogy 13 évesen ugyan minek borotválkozni, hiszen alig látszik, az csak pár szál szőke hajszál... (amúgy ez nagyon nem volt igaz :D)

Tök szar volt, hogy kb. féléven keresztül minden egyes átöltözéskor tesi előtt bujkálnom kellett az osztálytársaim és a barátnőim előtt, hogy ne lássák, hogy szőrös vagyok... Aztán anyám valahogy csak megértette, hogy így szar nekem. Mondjuk utólag már nem is értem, hogy miért kellett nekem ennyire az áldása ebben a dologban, mikor abszolút semmi köze hozzá.


Szóval én szülőként ebben teljesen támogató lennék, és, ha a gyerek rám fog hasonlítani (göndör, a normálisnál kb. 5x nagyobb mennyiségű haj és szőr :D), akkor valószínűleg még én magam ajánlanám fel ennek a lehetőségét még időben. Bár 12-13 évesen intim helyeken szőrteleníteni valóban felesleges (remélhetőleg), de ha ő szőrösen rosszul érzi magát, akkor nekem ezzel egyáltalán nem lenne gondom.

2016. márc. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Én meg fogom engedni a lányomnak.Igen odalent is.Nem s férfiak miatt borotváljuk mi sem...Szerencsétlen elmegy strandra,nyaralni vagy csak edzés után közös zuhanyzás vagy akármi..Nem tudom ebben mi kivetnivaló van.Ha neki kényelmetlen vagy zavaró akkor támogatom ebben. A tetoválást meg ne keverjük már ide...Miért kell egy ilyen "jelentéktelen" dolgot felfújni.Igen azért akar tetováltatni meg ferrarit is nert tiniként kezdett boritválkozni..Sajnálom azokat a gyerekeket akiknek ilyet tilt a szülô..
2016. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:
100%

Bár nincs gyerekem, de természetesen engedném neki.

Ebben a korban ez az "elvárás". Szegény kislányt ne csúfolják már ki. Hadd legyen csinos.

2016. márc. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
78%

Attól mert valaki szőrtelenít intim területen az nem egyenlő azzal hogy szexuális életet él.

Én is 12-13év körül leszedtem onnan is igen mert zavart!!!A strandon meg öltözködés tesi órán stb.És közelében sem voltam a sexnek....

2016. márc. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
28%

"A lányok csupasz lábának van értelme, mert igenis sok fiú lesz, aki hátat fordít a lánynak, mondván, hogy igénytelen, ha nem szabadul meg az elvárt helyeken a nem kívánatos szőről,..."


A KISKORÚ,12-13 éves lányomtól forduljanak is el!

2016. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

s ezt megmondod a lányodnak is?


Nemcsak a fiúk fognak hátat fordítani, s nem csak hátat fordítani fognak.


Csúfolni fogják. A fiúk is és s a lányok is, akiknek megengedték.

2016. márc. 6. 11:25
 27/32 anonim ***** válasza:

Ha csúfolják az iskolában, és a többi lány is borotválja a lábát, akkor engedném. Mondjuk nem mindegy, hogy nagy szőr vagy kis pihe. A nemi szervét nem tudom, hogy engedném-e, hiszen azt csak ő látja (vagy nem tudom, kilátszik-e a bugyijából átöltözéskor)


Nálam ez úgy volt, hogy ovis korom óta vastag fekete szőröm volt mindenhol, de még a lábujjamon is. (Pedig nincs bennem se latin, se más vérvonal). Már "ott" is szőrösödni kezdtem oviban, 8 éves koromra kifejlődött ott is a szőr.

Engem nem zavart a szőrösségem, de még 9 éves korom előtt anyám szőrtelenítő krémmel leszedte a lábamról. 10 éves koromtól gyantázta nekem. Azt a kínzást... Nem a kis pihéimet szedte ki, hanem a sűrű szőrömet, volt hogy egy szőrtüszőből 2-3 szőr nőtt ki. Ekkor engem még mindig nem zavart volna, hogy szőrös vagyok. AZ viszont sokkal jobban zavart, hogy rövid nadrágban kellett tornáznunk, és kilátszott a csupasz vádlim, és a teljesen fekete szőrös combom. Ez sokkal cikibb volt szerintem, mint egy teljesen szőrös láb.


Valószínűleg a lányom is örökölte a szőrösségemet. Ha zavarni fogja (mert olyan világot élünk), akkor nyilván nem tilthatom meg neki. Inkább borotválja, mint hogy csúfolják az iskolában, meg hogy bujkálnia kelljen. A lábszőrtelenítésnek szerintem csak esztétikai funkciója van, de a hónalj szőrtelenítésnek már higéniai is. Azt engedném neki. Karon, nemiszerven nem tudom.

2016. márc. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Én egyedül az akármijét nem engedném! Én is 13 éves korom óta borotválkozom, most 29 vagyok és nem lett tőle semmi bajom! Igenis támogatni fogom a lanyom hogyha ezt szeretné, az akármimet meg 17 évesen kezdtem el borotválni egyrészt mert alig volt rajta szőr, másrésztbnem járt addig senki arra aki ezt szóvá tette volna 😁 . Ha már lesz barátja akkor ráér borotválkozni odalent.
2016. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat de a kérdés nem arról szólt, hogy "borotva használat", hanem hogy gyantázás, epilálás.


azért kérdeztem, mert szerintem utóbbiakkal sokkal jobban jár hosszú távon, mintha borotválkozna.


a gyenge szőrt könnyebben kitépi, s az soha nem nő vissza.

Ami visszanő az kevesebb, s új, tehát gyengébb, megint könnyebb lesz.


Szerintem a legtöb ennyi idős lány ha borotvát akar használni, azt megteszi kérdés nélkül is.


tehát nem azt kérdeztem, hogy mit szólnátok hozzá, hogy borotválkozni akar, hanem ahhoz mit szólnátok, hogy egyből sokkal hatékonyabb módszerhez folyamodjon.


Én ha volna lányom, ajánlanám neki, hogy lábon soha ne borotvát használjon, hanem azonnal epilátort.

(csak egyszer kell megvenni, olcsóbb, s hatékonyabb)

2016. márc. 9. 12:44
 30/32 anonim ***** válasza:
Ha kibírja a gyantázást, akkor gyantázza. :D Igen, hosszú távon jobban jár. Mondjuk a borotva nem erősíti meg, csak az újonnan kinövő szőrszálat "megélezi", ezért tűnik rosszabbnak, mint előtte. Csak sajnos sokszor gyantázás után bőr alatt nő a szőr és begyulladhat, erre figyelni kell. Egyébként nekem a gyanta sem volt olyan jó, mert 3-4 nap múlva már újra elkezdett kinőni. (De mással még nem találkoztam, akinek ilyen problémája volt)
2016. márc. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!