Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mit szólnátok hozzá,...

Szülők! Mit szólnátok hozzá, ha a 12-13 éves lányotok (vagy még fiatalabb) előállna azzal, hogy gyantázni vagy epilálni szeretné a lábát, karját, akármijét?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 12:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
87%
Tejlesen természetes, inkább az zavarna ha lányként szőrös akar a lenni...
2016. márc. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
76%

Örülnék, hogy bízik bennem, és megkérdezi. 12-13 évesen a karját, hónalját, lábát megengedném. Az akárminél max a bikinivonalat, mást teljesen felesleges. :)

Bár fura ilyen korán kezdeni, de az sem lenne jó, hogy ha az osztálytársai gúnyolnák, azért mert szőrös. És ebben a korban tényleg kegyetlenek a fiatalok egymással. Ezért engedném meg neki.

2016. márc. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen megengedném, nincs ebben semmi rossz.
2016. márc. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
78%

én elég szőrös voltam, és ennyi idősen már borotváltam a lábamat, rá egy évvel kb. a hónaljamat. A bikini vonalt csak 15 évesen kezdtem a szexuális élet elkezdésével, a karomat meg csak az esküvőm óta borotválom.

De egyiket sem beszéltem meg a szüleimmel, egyszerűen leborotváltam ők meg nem szóltak semmit. Szerintem értékeld, hogy megosztja veletek ezeket a dolgokat és segíts neki kiválasztani a számára legoptimálisabb borotválkozási formát, mert nincs annál rosszabb mint amikor sutyiban, hab nélkül, életlen, vagy netalán másik családtagtól lenyúlt borotvával áll neki vagdosni magát csak mert nem mert szólni

2016. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
92%
Aki "pofán röhögné" a saját lányát egy ilyen helyzetben, az inkább szégyellje magát! Ráadásul ha az illető szerint ezután a tetkó és abortusz következik, akkor valami nagy gond van a fejében!
2016. márc. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
85%

Ennyi idősen már menstruáltam és a lábam is szőrösödött, ráadásul utóbbi marhára zavart. Az pedig kifejezetten bántott, hogy segítség és megértés helyett anyám jól leszidott, amikor észrevette, hogy titokban leborotváltam a lábamat.

Én inkább örülnék, ha hozzám fordulna a gyerekem egy ilyen helyzetben és közösen megkeresnénk a számára legideálisabb megoldást.

2016. márc. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
84%

Nekem anyukám mondta anno. Én alapvetően nem tartom igénytelennek a szőrt, de biztos, hogy elbeszélgetnék vele arról, ha addig nem ötlett fel benne, hogy a mai társadalomban már elvárás a szőrmentesség.

Alapvetően, amit sztem ennyi idős korban simán lehet gyantáztatni vagy borotválni, az láb, hónalj, szemöldök... illetve ha nagyon sötét ott a szőre, akkor arc, bajuszka.


Kart sztem felesleges, hacsak nem Csubakka szegény. Nemi szervét meg inkább ne borotválja/gyantáztassa ennyi idősen... akkor már gyanakodnék, milyen társaságba került. Max. fazont, ha tényleg sötét és sűrű.

2016. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez egy tök természetes dolog, mármint a szőrtelenítés. Nekem ugyan csak fiaim vannak, 9 és 6,5 évesek, de szoktunk beszélgetni róla, amikor látnak gyantázni, epilálni (láb, hónalj, kar) vagy szemöldököt szedni. Intimet nyilván nem előttük csinálom, de arról is beszélgettünk már.

Én elmondtam, hogy ugyan a szőrösödés egy természetes dolog, de a nőknél sokkal esztétikusabb egy szőrtelen test, ill. engem kifejezetten zavar is már.

Mondtam azt is, hogy nem minden nő szőrteleníti a teljes testét és hogy emiatt nem kell elítélni senkit, ez mindenkinek a saját döntése.

Amúgy emlékezetem szerint én sem kértem engedélyt a szüleimtől, csak lekaptam a szőrt és kész :) Az intim testrészt is érdemes amúgy rendben tartani, nyáron mindenképpen, meg ha jár úszni, mert sok csúfolódástól megkímélheti így magát.

2016. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
88%

Miért kell a szőrtelenítés és a szexuális élet között párhuzamot vonni?

A 12-13 éves lányok már kiskamaszok, és pl tesiórán vagy nyáron simán kiközösítik, kinevetik az iskolában azt, akinek szőrös a lába.

Intim helyen pedig még ha nem is mutogatja senkinek, akkor is hasznos, ennyi idős kislány még menstruációkor nem használ tampont, a betét meg a szőr együtt pedig baromira nem higiénikus főleg hogy iskolában amikor kicseréli nem tud megmosakodni.

Attól, hogy nem szőrös, még nem fog 16 évesen abortuszra járni

Kényelem és higiénia

2016. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
78%

Ritka de vannak olyan iskolák ahol elvárt a tornadressz viselése. Valahol tesióra keretein belül úszni járnak a diákok. Vagy csak simán közös öltözésnél is érhetik kellemetlenségek a szőr és a kortársak jóindulata miatt.

Az intim területek szőrtelenítésének nincs köze a nemiélethez.


Gyantázást kozmetikus elvileg csak 18 éves kor felett csinálhat. De efelett sokan szemethunynak.

Én elvinném a kozmetikusomhoz és ha vállalja, na meg bírja a gyerek bőre akkor havonta járhatna. A teljes intimgyanta ötletéért nem rajonganék, bár azt is kétlem, hogy egy 12 éves gyerek örömmel feküdne alul teljesen meztelenül a kozmetikus előtt. De a bikinivonal szedése nyugodtan mehetne. Továbbá hónalj szedését is szakemberre bíznám.

A lábamat én is magamnak gyantázom, azt nagyon egyszerű megcsinálni így azt a lányomnak is megtudnám oldani, vagy kapna egy epilátort erre a célra. De felőlem a borotvát is választhatná.

2016. márc. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!