Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egyes szülők/nagyszülők miért...

Egyes szülők/nagyszülők miért szeretik belenevelni, azt a gyermekükbe, hogy "ráér csajozni, mert az a tanulás rovására megy"?

Figyelt kérdés

Én itt kamaszokra gondolok, akik már elmúltak 14-15 évesek.

Nem egy olyan ismerősöm van akiknél, ez a szlogen, de szerintem jó érvem van rá, hogy miért kapok ettől frászt.

Tegyük fel:

Van egy srác, aki középiskolába jár, anyuci, nagyi lelkesen biztatja a tanulásra, emellett legtöbbször elmondja neki, hogy nem baj, az ha nincs még barátnője, most a tanulás a legfontosabb. 18-20 évesen leérettségizik a srác, elmegy egyetemre vagy főiskolára. Itt már elkezd azon gondolkozni, hogy már el kéne kezdeni a lányok felé nézni, bár a szülők még mindig nyomatják a régi nótát, de a jobbik esetben már a "gyerek" ilyenkor már nem hagyja magát befolyásolni. Megmerem kockáztatni, hogy ezeknek a srácoknak a 70%-nak, nem fog menni, még csak egy lányt megszólítani se. Vagy ha sikerül is, nagy részben biztos, hogy félre fog sikerülni.

Miért?

Ha valamit meg akarunk tanulni pl autót vezetni, ahhoz be kell tanulni, néhány rutint, ahhoz meg rengeteg gyakorlat szükséges. Gondolom nem kell részleteznem, hogy mi történne, ha egy olyan embert ül be egy autóba vezetni, aki még életében nem vezetett.

Mi fog hiányozni abból a srácból?

A TAPASZTALAT.

Hiába lesz kitűnő tanuló az ember, az iskolába soha a büdös életben nem fogják azt tanítani, hogy, hogyan ismerkedj. (megjegyzem értelmesebb lenne)

Nem azt mondom, hogy nem fontos egyáltalán tanulni, de azt megérthetné, néhány kedves szülő, hogy az iskola nem ad 100% tapasztalatot az élethez sőt még 50-et se.

Ne tessék engem félre érteni, azt se tartom helyesnek, ha egy gyerek szoknya pecér, de igenis kamaszkorban is fontos, hogy az ember elkezdjen kapcsolatokat építeni. Lehet nem mindig fog sikerülni, sőt biztos, de a hibákból is nagyon sokat lehet tanulni.

A legeslegjobb szándékkal teszem ki ezt a kérdést, és kérem azokat a szülőket nagyszülőket, akik így nevelik a gyermeküket, hogy fontolják, ezt meg a saját gyermekük érdekében.

Ha valakinek van némi kritikája a gondolatommal kapcsán, azt is elfogadom :)



2016. márc. 29. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Gondolom, Te is fiatal vagy meg :) A kerdesedre az a valasz, h azert sulykoljak ezt a szulok, m nekik meg arrol van meg a tapasztalatuk, h minden kornak megvan a maga szepsege. Egy 16 evesnek meg nem az a celja, h csajozzon/pasizzon, foleg ugy, h nincs meg a kello mnetalis erettsege. Ezert van annyi abortusz a tinik koreben, csak ezt persze senki nem veri nagydobra.

Eleg itt a GYIK-on korulnezned, h a tizenevesek, de meg a huszas eveik elejen levok is milyen kerdeseket tesznek fel kapcsolati, meg szex temaban. Nehanytol leszakad a pofam, m ha talan a biologia orara figyeltek volna a suliban csajozas, meg pasizas helyett, akkor tudnak a temat es nem kerdeznenek hulyeseget es nem kene abortuszra menni tizenevesen...

Nem ertem, hova kell sietni es miert kell 16 evesen egy 40 evesnek megfelelo tapasztalattal rendelkezni, amikor boven van erre ido a suli utan is.

Nem beszelve arrol, h nem csak azzal lehet tapasztalatot szerezni, h minel tobb pu***iba dugtad, mivel a csajozas nem csak errol szol, hanem azzal is, h esszel hogyan lehet hoditani. Egy kapcsolat nem csak szexbol all...Szoval, nem hiaba szajkozza ezt anyuci, meg a nagyi, h tanulj es tanulj es tanulj...

2016. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

El kell keserítselek,az autóvezetést is elkezdik valamikor,ahogyan a párkapcsolatot is.Itt vagyok 25 évesen jogsi nélkül pl és köszönöm szépen ezt nem akarom elkezdeni.Mindenki akkor fog párt keresni,ha elérkezettnek látja az időt rá,mondhat bármit a szülő.Nekem is mondták jaj ráér még,mégis volt barátom 16 éves koromtól már.Páromnak sose mondtak semmit,volt neki két rövid kis kapcsolata,utána egy idősebb nővel volt 6 évet.Mikor azzal összejött,akkor volt kb 24-25év körül. És magától ment egyetemre,és szerzett mérnöki diplomát,semmiféle nyomást nem kapott.

Egy működő kapcsolathoz nem kell feltétlen közvetlen tapasztalat,a megfelelő szülői példa is tökéletes.Párom szülei boldog házasságban élnek 35 éve,párom jó volt ahhoz a nőhöz akivel volt,az mégis átverte. Egy rossz szavam nem lehet erre a férfira,aki mellettem van.

És sok lelki roncs,kapcsolatra alkalmatlan férfi(mint pl exem,a lányom apja) sok nőn túl van,mégsem képes egyet se tisztelni igazán,egyenrangúnak tekinteni,megbecsülni (nem a megcsalásra gondolok ezek alatt,hanem az emberként való bánásmódra pl).

A barátság,mint kapcsolatépítés sokkal fontosabb szerintem kamaszként,mint egy kapcsolat.

Volt osztálytársam (mellette ültem vagy 3 évig),akit álladóan kinevettek,gúnyoltak és mégis két tartósabb kapcsolata is volt középsuli alatt,átlagos,helyes,okos lányokkal.ÉS volt akkori barátnőm is,akit sosem piszkáltak,mégis sose volt pasija (lehet még most se,eddig,mikor már lassan 26)

Szóval én csupa csupa ellenpéldát tudok.

2016. márc. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Még egyszer, hangsúlyozom. Nem arra akarom bátorítani a szülőket, hogy a gyermekének nyugodtan lehet minden héten új barátnője/barátja. Lehet a kamaszkorban is az embernek olyan kapcsolata, ami abba a korban illő. Az, hogy mennyi tiniterhesség van az meg attól van, mert ott már átestek a ló túlsó oldalára. Én az aranyközéputat tartom helyesnek. :)
2016. márc. 29. 15:33
 4/11 A kérdező kommentje:

Minden tiszteletem, annak akinek sikerült, minden tapasztalat nélkül párt találni. És ezt a legnagyobb jó indulattal mondom.

Csak arra akartam kitérni, hogy meglehet a másik véglete is, de aláírom, hogy aki kamaszkorában nagy nőcsábász volt az se biztos, hogy könnyebben megtalálja az igazit.

2016. márc. 29. 15:44
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

A saját tapasztalatomat tudom megosztani:

15 évesen kezdtem "pasizni", hamar jött is az első nagy szerelem. Mivel majdnem minden nap találkoztunk suli után, így nem sok időm maradt tanulni, 3-as átlaggal tudtam leérettségizni. Anyuéknak nem volt rám idejük, reggel 6-tól este 10-ig nem voltak otthon, hétvégén sem, így fogalmuk sem volt az egészről.

18 évesen jöttem rá, hogy mi érdekel igazán, de ilyen jegyekkel esélyem sem volt bejutni a műszaki egyetemre, persze a kapcsolatnak addigra vége volt...


Ha visszamehetnék 20 évet az időben, akkor tanulnék rendesen a középiskolában, hogy be tudjak jutni az egyetemre és most építészként dolgozhatnék...

2016. márc. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Valamit nagyon rosszul kell csinálni hogy az iskolában ne jöjjenek maguktól a kapcsolatok.
2016. márc. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Nekem suliból egy kapcsolatom sem volt,házi nyúlra nem lövünk,szokták mondani.

Párom előtt mondjuk egy kollégával keveredtem össze,de az nem volt úgy kapcsolat,csak elvoltunk.Azóta is beszélünk néha.Páromat is onnan ismerem végülis,jártunk hozzájuk is a munkámból kifolyólag.

Tehát tovbbra is csak cáfolni tudom,hogy több tapasztalattal kell rendelkezni.Én ha megkérezek egy férfit,mennyi barátnője volt eddig.Hát ha nekem 15 éves korától 30-ig olyan számot mond,nem az jut eszembe,hogy de jól járok vele,hanem hogy velem se lesz hosszú életű a dolog.

2016. márc. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell sok kapcsolat. Elég egy igazi is.
2016. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a szülők inkább az iskola eminens diákja, semmint az iskola legnagyobb k...ja címet szeretnék hallani a gyerekük kapcsán.

Valóban van még idő érettségi után is ismerkedni.

Én elit gimibe jártam, állandóan tanultam a 4-es átlagért, tényleg nem lett volna időm egy kapcsolatra.

De nem anyám miatt nem csináltam, hanem mert nem tetszettem senkinek. De még ha lett is volna valakim, nem hinném, hogy emiatt hanyagoltam volna a tanulást.

Viszont én is láttam olyat, aki kimaradt a suliból, mert annyira szerelmes volt, aztán semmi végzettsége nem lett, betanított munkás egy gyárban. Szerintem százszor megbánta már ő is az egészet.

Szóval itt nem arról van szó, hogy nem ismerkedhetsz, vagy nem járhatsz el bulizni hétvégenként. Hanem az a lényeg, hogy ne az legyen a középpont, hanem más prioritások legyenek. Amúgy meg nem hinném, hogy ezt bárkinek meg lehetne tiltani, ha akar, ismerkedik. Suliban még könnyebb, sok a szingli ellenkező nemű ember.

2016. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert félnek, hogy "elkapja a gyereket a gépszíj", vagyis annyira középpontba kerül a párkapcsolat, hogy minden más sokad rangúvá válik, a tanulást is ide értve. Ettől nagyon tartanak a szülők, hiszen kiszámíthatatlan, hogy egy kamasz szerelem mennyire borítja fel a gyerekük életét, az esetleges csalódással, szakítással együtt. Pedig, és ebben igazat adok neked, ezeket a helyzeteket is meg kell tanulni kezelni, a szülőnek pedig nem tiltani, hanem -ha ezt a gyereke igényli- segítenie kellene.
2016. ápr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!