Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egyes szülők/nagyszülők miért...

Egyes szülők/nagyszülők miért szeretik belenevelni, azt a gyermekükbe, hogy "ráér csajozni, mert az a tanulás rovására megy"?

Figyelt kérdés

Én itt kamaszokra gondolok, akik már elmúltak 14-15 évesek.

Nem egy olyan ismerősöm van akiknél, ez a szlogen, de szerintem jó érvem van rá, hogy miért kapok ettől frászt.

Tegyük fel:

Van egy srác, aki középiskolába jár, anyuci, nagyi lelkesen biztatja a tanulásra, emellett legtöbbször elmondja neki, hogy nem baj, az ha nincs még barátnője, most a tanulás a legfontosabb. 18-20 évesen leérettségizik a srác, elmegy egyetemre vagy főiskolára. Itt már elkezd azon gondolkozni, hogy már el kéne kezdeni a lányok felé nézni, bár a szülők még mindig nyomatják a régi nótát, de a jobbik esetben már a "gyerek" ilyenkor már nem hagyja magát befolyásolni. Megmerem kockáztatni, hogy ezeknek a srácoknak a 70%-nak, nem fog menni, még csak egy lányt megszólítani se. Vagy ha sikerül is, nagy részben biztos, hogy félre fog sikerülni.

Miért?

Ha valamit meg akarunk tanulni pl autót vezetni, ahhoz be kell tanulni, néhány rutint, ahhoz meg rengeteg gyakorlat szükséges. Gondolom nem kell részleteznem, hogy mi történne, ha egy olyan embert ül be egy autóba vezetni, aki még életében nem vezetett.

Mi fog hiányozni abból a srácból?

A TAPASZTALAT.

Hiába lesz kitűnő tanuló az ember, az iskolába soha a büdös életben nem fogják azt tanítani, hogy, hogyan ismerkedj. (megjegyzem értelmesebb lenne)

Nem azt mondom, hogy nem fontos egyáltalán tanulni, de azt megérthetné, néhány kedves szülő, hogy az iskola nem ad 100% tapasztalatot az élethez sőt még 50-et se.

Ne tessék engem félre érteni, azt se tartom helyesnek, ha egy gyerek szoknya pecér, de igenis kamaszkorban is fontos, hogy az ember elkezdjen kapcsolatokat építeni. Lehet nem mindig fog sikerülni, sőt biztos, de a hibákból is nagyon sokat lehet tanulni.

A legeslegjobb szándékkal teszem ki ezt a kérdést, és kérem azokat a szülőket nagyszülőket, akik így nevelik a gyermeküket, hogy fontolják, ezt meg a saját gyermekük érdekében.

Ha valakinek van némi kritikája a gondolatommal kapcsán, azt is elfogadom :)



2016. márc. 29. 14:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem fog hianyozni a tapasztalat, csak nem 14-18 eves korig szerzi meg (a kettes erettegije utan meg majd megtapasztalja mire megy a tapasztalataval segedmunkaskent a noknel), hanem 22-27 eves kor tajan, es szepen 30+ korul hazasodik majd meg, mi azzal a gond?


Nekem pl 25 eves koromban lett baratnom, aztan most 32 evesen mar boldog csaladapa vagyok ket kisgyerekkel.

2016. máj. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!