Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, hogy a 17 éves...

Mit csináljak, hogy a 17 éves fiam leszokjon a számítógépes játékokról? Volt már valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

17 éves a nagyfiam és állandóan számítógépes játékokkal játszik. Sajnos ilyen szakon tanul középiskolásban, ahol számítógépes programokkal foglalkoznak, de ettől még nem kéne egy virtuális világban élnie. Sportolni nem sportol (szerencsére semmi felesleg nincs rajta!), hobbija nincs és a "barátai" is szeretnek játszani.

Ha valami házimunka van (fűnyírás, kocsimosás, stb.) szó nélkül megcsinálja, de utána visszaül a gép elé...



Volt már valakivel hasonló? Mit tehetnék, hogy ne játszon napi 4-5 órát? Ha most nem szokik le félek, hogy később már agresszív lesz tőle, semmilyen közösségi életet nem él és barátai sem lesznek.


köszönöm!

Anyuka, 42



2016. márc. 31. 21:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Hagyni kell! Ennyire egyszerű! :)

Majd lesz barátnője, eljön az egyetem, stb. kifog belőle nőni.

Én is ilyen voltam, kinőttem.

2016. márc. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne csinálj semmit!

Illetve, de: örülj neki, hogy nem bandázni jár el, hogy nem drogozik, nem piál!

Az butaság, hogy a számítógépes játék agresszívé tesz. Pont hogy levezeti a feszültséget.

Aki az ilyen játékok hatására követ el agresszív cselekedetet, az eleve nem volt 100-as, és enélkül is követte volna.

Az sem mindegy, hogy mit játszik! Pld, egy Sim City nem tesz agresszívvá, de még egy Diablo sem.


Ne te akard eldönteni, hogy a fiadnak milyen társasági élete legyen!

2016. márc. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Most mondtad, hogy vannak barátai, és képes felállni a gép elől és mást csinálni.


Nincsen vele semmi baj. A bja akkor kezdődik, amikor valóban nem mozdul ki előle. Most ha neki jó, talál szórakozást, kommunikál másokkal, az miért baj? Ugyanúgy ülhetne a tévé előtt is, vagy ha lófrálna az utcán egész nap, akkor boldogabb lennél?


Pláne, napi 4-5 órát... Én lazán többet szoktam, dolgozó emberként, és van párom jópár éve (ő is kockul :D )


A virtuális világ is éppen ugyanolyan, mint a másik, lehetőségekkel, emberekkel. Amíg nem egészségtelen szinten műveli, hanem szórakozásképp, addig hajrá! Nem biztos, hogy feltétlenül csak és kizárólag az a jó, amiben te felnőttél.

2016. márc. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

A játékoknak alapvetően nincsen agresszív hatása egy 17 éves gyerekre. Ők normális esetben már eltudják különíteni a valóságot a játéktól.

Lehet, beszélgetned kellene erről, más barátokat is keresnie a kockákon kívül. Másképpen leszoktatni nem fogod, mert egy kamasz csak akkor hallgat a szüleire, hogyha nagyon perfekt a kapcsolatuk, azonban akkor meg nem játszana 4-5 órát naponta.

Szervezzetek esetleg közös programokat. Minnél sokszínűbbet, hogy találjon valami más elfoglaltságot, ami érdekli annyira, mint a játékok.

2016. márc. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy a játék nem teszi agresszívvá az embert. Agresszívvá a lagg, és a felelőtlen szülői gondolkodás tesz. Van annyi esze, hogy megkülönböztesse a virtuális valóságot, a rendes valóságtól. Apropó! Ilyen alapon a Tom&Jerry-t is be lehetne tiltani. Egymást üldözik, és közben ütik-verik egymást benne az állatok, és fájdalmat okoznak. Mégis rengeteg óvodás, és bölcsis szórakozik rajta! Hagyd a fiad. Ennyi!
2016. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
amíg mindent megcsinál addig hagyd. vannak akik ebből élnek, hogy ilyen játékokkal játszanak, és felrakják a youtube-ra (pl markiplier, jacksepticeye, pewdiepie)
2016. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy játszik a gépen, és nem pld levelez, ismerkedik, barátkozik, közösséget épít? Például kérd meg, hogy tanítsa meg neked is, amiket csinál, és ülj le, csináld egy kicsit vele együtt. Beszélgessetek róla, hogy ez neki miért fontos, mit ad ez neki, stb...
2016. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
És egyet értek az előttem írókkal: a televízió csak az igazi "kockulás". Semmi interaktivitás, semmi beleszólása a nézőnek a történtekbe, semmi kapcsolati lehetőség a másik valós emberi tévénézőkkel, csak ül az ember a képernyő előtt és bámulja órák hosszat.
2016. márc. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell csinálni semmit, miért is kéne? Ha megunja leszokik, ha meg nem, akkor se tehetsz semmit. (32 éves férjem még mindig játszik ha csak teheti, ez a hobbija, más meg kocsmázni jár, akkor már inkább a játék.)
2016. ápr. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Épp a minap voltam egy előadáson ezzel kapcsolatban és ott azt mondták: a családi minta a legfontosabb. Ha azt szeretnéd, hogy mozogjon, sportoljon, kezdd el te!

Pl. lehetne családi kirándulást szervezni. Ha változást szeretnél, magadon kezdd, és akkor bízhatsz benne, hogy idővel csatlakozik.

2016. ápr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!