Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Minden anya egy csendes,...

Minden anya egy csendes, visszahúzódó kamaszra vágyik?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem, hogy otthonülős típus, jól elvan magábann, az iskolában sosincs rá panasz stb. Szóval itt ilyen "mintagyereket" kell elképzelni. A vagány, mosolygós "bajkeverő" gyerekeket senki se "díjjazza"? Ezalatt nem azt kell érteni, hogy tiszteletlen, minden tantárgyból bukásra áll, kábítószerezik, 13 évesen nem szűz már stb., hanem amolyan "eleven" gyerek, aki bizony nem arról híres, hogy milyen félénk.
2016. máj. 9. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Hát nálunk mindig ezek a "tiszteletlen, minden tantárgyból bukásra áll, kábítószerezik, 13 évesen nem szűz már stb., hanem amolyan "eleven" gyerek"-ek szülei voltak a legbüszkébbek. Úgyhogy nem mindenki csendes felénk jó gyerekre vágyik. Bár nyilván aki nem arra vágyik nem is olyannak neveli mint látható.
2016. máj. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Igen, én az első változatot preferálnám
2016. máj. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk a végleteket, mert ritkán van közük a valósághoz.

Egy bezárt, szorongó, autisztikus gyerek se idilli, ahogyan a drogos semmirekellő sem.

2016. máj. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A visszahúzódó gyerekek nem unalmasak? Idős korukban milyen történeteket fognak mesélni az unnokáiknak? Majd annyit fognak nekik mondani, hogy "Hát kislányom/kisfiam, én mindig jól viselkedtem!"?
2016. máj. 9. 18:08
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Viszonylag szolidnak tartom magam,de nem vagyok visszahuzodo. Vannak barataim,szoktam szorakozni(itt nem feltetlenul ivasra vagy hasonlokra gondolok),de nem lepek at egy bizonyos hatart. Azonban vannak remek emlekeim,nem felek attol,hogy nem tudok majd mit meselni az unokaknak:D

Anyukam orul ennek, azt mondta,nem szeretne ha csendes es itthon ulos lennek.

2016. máj. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%
Nem tudnék egész nap otthon ülni
2016. máj. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező oké, akkor neked kívánok majd bajkeverő gyereket, nekem tökéletesen jó a csendes. És nem, nem unalmas, neki is megvannak a hobbiai, van hogy eljárkál biciklizni, strandolni, hála a tanulmányi eredményének és a közösségi munkájának, már volt kint Londonban, Sydneyben és Szentpéterváron. Ezen felül vannak barátai, otthon hatalmas filmnézős és társasjátékozós esteket szoktak tartani, vagy a kertben medencéznek, sütögetnek. Nem kifejezetten társasági ember, de azzal a két-három barátjával mindig számíthatnak egymásra.
2016. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én általános és középiskolában is "mintagyerek" voltam. Voltak bajkeverők, akik szerették volna, hogy velük lógjak, de én kanyarból elutasítottam őket, mert, hogy az milyen már, ha egy eminens gyerek nem eminensekkel van jóban. Én otthon rajzolgattam, míg ők bandáztak, és felejthetetlen élményeket szereztek. Amégg én a viselkedésemért kaptam dicséretet, ők néha az igazgatói irodában kötöttek ki. Falaztak a másiknak, foggal-körömmel harcoltak egymásért. Rémisztő volt, mennyire összetartottak. Most, huszonévesen rendes életük van, nem lettek mumkanélküliek, és rengeteg olyan dolog van, amin ma nevethetnek.


Hát én tényleg nem bánnám, ha (természetesen ésszerű határokon belül) bajkeverő lenne a gyerekem. Nem venném a fejét, ha alkalmanként hülyeségeket csinálna, legalább tapasztalatot szerez és tanul belőle. Ráadásul "szorult helyzetekben" derül ki, hogy ki az ember igaz barátja, aki sohasem hagyja cserben. Persze akinel alapból visszahúzódó gyereke van az más, de ha nem olyan a temperamentuma szerintem értelmetlen dolog "mintagyereket" akarni csinálni belőle.


Köszönöm a válaszokat :)

2016. máj. 9. 20:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Én azt szeretném, ha a gyerekem csak olyan dolgokat cselekedne, amik egyeznek is a személyiségével, tehát nem szenved törést ha(a te szavaiddal élve) mondjuk eminens és bajkeverőkkel lóg együtt csak azért, mert nem találja a helyét, és mert ez a menő, és ezért úgy érzi ezt kell tennie neki is.


Szerintem sok szülő szeretné, ha a gyereke olyan élményeket szerezhetne, amikből ő kimaradt, és utólag megbánt.

2016. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ilyen gyereket akarok majd egyszer, vagányra fogom nevelni. :D Inkább legyen mindig vidám, népszerű de lusta dög, mint egy depressziós otthonülős.
2016. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!