Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A roma vér most jön ki rajtuk?

A roma vér most jön ki rajtuk?

Figyelt kérdés

Szoval anyumek neveloszulok 13 es 14 eves fiuk vannak naluk akiket 1,5 eveses es 11 honapos koruk ota nevelnek.Nem kerultek el toluk.Ciganyok,de anyumek normalisan nevelik a mai napig oket.En 13 eves voltam mikor odakerultek teljesen ocsemkent tekintek rajuk.Miutan elkoltoztem minden evben jottek nyaralni hozzank.

Es most a nagyobbik olyan dolgokat muvel es mond mint az igazi c ganyok.Az iskolaba a legrosszabb c tarsasagaban van.Elmondta h o kozmunkas lesz es bortonbe akar majd kerulni ott kap rendesen majd enni nem kell dolgozbia,mindezt komolyan gondolja mert a gyamnak aki jon idokozonkent oda neki is elmondta,o javasolta a pszihiatriat mert normalis ember nem mond olyanokat.A kisebbik egy hete kezdte ezidaig meg o is megvetette a testveret h igy gondolkozik,de mar o is ezen a velemenyen van.O szinte egyik naprol a masikra megvaltozott.A c gany zenere tancolnak a suliba otthon is ugy beszelnek h hanyingert kapok a stilusuktol.Persze anyumek raszolnak de meg ennek ellenere is ha azt hiszik nem halljak oket akkor folytatjak.

Lehet h a genetika ami most jon ki rajtuk?A neveles nem er semmit ha benne van ez a hajlam..?


2016. máj. 15. 10:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
A kérdésedben benne van a válasz.
2016. máj. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A tàrsaság...
2016. máj. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Nem a "vér", de az a nehéz lelkiállapot, amivel a kamaszodás jár, főleg egy olyan gyereknél, akinek meg kell értenie, hogy Ő a szüleinek nem kellett. (Persze, lehetett ennek mindenféle reális oka, de az érzés és a gondolkodás két külön dolog.)

Keresik önmagukat, az identitásukat. Nehéz lehet. A cigányoknak ők magyarok, hiszen velük élnek, a nevelőszülők szokásait, normáit vették át, stb. De a magyarok számára mégiscsak cigányok maradnak, a külsejük, és a környezet előítéletei miatt. Nincs más lehetőség, mint mellettük állni, éreztetni velük, hogy a cigányságukkal semmi baj nincsen.Fel kell bennük ébreszteni a küzdési vágyat. A cigányság egyáltalán nem zárja ki, hogy képességeik szerint tanuljanak, és boldoguljanak az életben. Egy kicsit megnehezíti, az igaz, de innen szép nyerni. Feleljenek meg a kihívásoknak!

Pszichiáterre szerintem nincs szükség (nem öngyilkossági gondolatai vannak a gyereknek, ugye?), de egy pszichológus segíthet. A pedagógiai szakszolgálatoknál van ingyenes ellátás.

2016. máj. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A pszihiatert azert javasoltak neki mert kijelentette h buncselekmenyt fpg elkovetni azert h bortonbe menyjen de azt meg nem tudja mit.Tehat o mar a bunozesen gonfolkodik.Nagyon szomoru latni ezt h milyenek lettek,foleg ugy h ugyanugy meg volt mindenuk mint nekem,semmivel nem ereztettek veluk h nem idetartoznak.Es ok megse fogjak ezt fel,feleselnek flegmaznak,kifordultak magukbol
2016. máj. 15. 11:20
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Örökbefogadott gyerekeknél ez gyakori, hogy kamaszkorban "rosszalkodnak", ezzel tudatalatt azt várva, hogy őket akkor is szeretik-e, ha rosszat tesznek.


Ezt a cigányságra kihegyezni inkább olaj a tűzre.

Identitáskeresésről van szó részben, hiszen tudják, hogy cigányok és próbálják magukat elhelyezni a világban. Ez a kettő találkozott elég szerencsétlenül.

2016. máj. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem orokbe vannak fogadva csak neveloszuloknel vannak elhelyezve bar igaz h az anyuk tobb eve nem latogatja oket,igy kb olyan mintha orokbe lennenek adva.
2016. máj. 15. 11:40
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
Ne hasonlítsd már magadhoz őket! Neked van anyád és apád, akik szeretnek, nekik csak nevelő szüleik vannak, mert a saját eldobta őket! Ne akard megtudni, hogy milyen érzés ez! Olyan ellenszenvet sugároz minden szavad róluk, hogy nem tudom elhinni azt a feltétlen szeretet meglétét, ami a normális felnőtté váláshoz kellene a család minden tagjától.
2016. máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
De mivel lehetne rajuk hatni?Mit mondjak nekik h kicsit eszhezerjenek?
2016. máj. 15. 12:03
 9/23 A kérdező kommentje:

Ellenszenvet??Szeretem oket nagyon!!Ocseimkent pont ezert erdekel a sorsuk ezert akarom h ne ezt az utat jarjak!Ha nem szeretnem oket nem is erdekelnenek mit csinalnak!Anyumeknal van a 3 eves ocsuk is aki 7 honapisan kerult oda,oket 3-at testveremkent szeretem!Szoval neond h ellenszevesen beszelek roluk mert ok is tudjak h szeretik oket.

En hal istennek nem tudpm milyen mikor eldobnak DE ok eselyt kaptak h ok se tudjak meg mert csaldi legkorbe nottek fel,nem intezetbe.Es eselyt kaptak arra h ne hatranyal induljanak az eletbe se erzelmileg se sehogy

2016. máj. 15. 12:08
 10/23 anonim ***** válasza:

Igaza van a kérdezőnek, ők a lehető legjobbat adták nekik azzal, h pici koruk óta ők nevelik. Van,aki minden évben más nevelőszülőnél van, mert mindenki visszaadja őket az államnak, mikor előjönnek a problémák. Van, aki gy életen át intézetben nő fel, ők meg családban nevelkedhettek.


Ha ezt nem értékelik, akkor velük van a gond. Én elvinném őt intézetbe, meglátogatni az ottani gyerekeket, beszélgessenek csak velük, milyen a sorsuk.

2016. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!