Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők ti mennyire szóltok...

Szülők ti mennyire szóltok bele, hogy a 18 éves gyereketek mire költi a saját pénzét?

Figyelt kérdés
2016. máj. 29. 13:31
 1/7 anonim válasza:
100%
Én 19 éves vagyok, iskolába járok (most ballagtam gimiből). Szüleim annyiban szólnak bele a kiadásaimba, hogy ha felesleges dolgot akarok venni, próbálnak lebeszélni róla. Pl most vettem egy telefont, ami 100ezer forinttól kicsit drágább volt. Szüleim mondták, hogy szerintük hülyeség kiadni ennyi pénzt egy telefonra, értelmesebb dolgokra is költhetném az árát, de nem tiltják meg, hogy megvegyem.
2016. máj. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Hát szerintem, ha már dolgozol, akkor nem kéne beleszólniuk mire költsd amiért megdolgozol, persze, ha irgalmatlan hülyeséget akarnál venni, elmondanám a véleményem, de a te dolgod, mint ahogy az is, hogy mit csinálsz, ha megbánod, vagy a hónap közepén másra kellene az a pénz..
2016. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a saját pénz az saját pénz. arra költi amire akarja. 18 év alatt maximum lehet őt nevelni hogy mire költsön mire ne, de felette már az ő élete.
2016. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem szólok bele. Arra költi amire akarja. Nemrég vett egy telefont (iPhone 6 azt hiszem?), karácsonykor pedig egy 127 centis TV-vel lepte meg magát. De ritkán vesz ilyen nagy dolgokat, inkább ruhára, szórakozásra költi.
2016. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

nem igen értek egyet azzal, h arra költse, amire akarja.

Ha otthon él, akkor mondjuk (szerintem) nagyon taplóság megvenni mondjuk 40.000ért egy hangfalszettet, miközben az apja nem tudja, mikor vállaljon még pluszmunkát, hogy legyen pénzük. Sógorom 20 évesen ezt csinálta, és nem értette, hogy szerintem ez miért problémás.

Otthon lakik, semmit sem segít, könyörögni kell neki, hogy megmozduljon, stb...


szóval nem mindegy, milyen a családi háttér, amellé a 'saját' pénz mellé

2016. máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Az hogy 18 éves, nem jelent semmit.

Ha teljes állásban dolgozik, és el tudná magát tartani, de azzal segítem hogy itthon él, akkor is szólnék, ha szerintem nem gazdálkodik bölcsen, vagy egyszerűen elkérném a rezsi és kajarészét, hogy érezze az arányokat.

Ha mondjuk tanul, és a havi apanázsát elszórja aztán, két hétig hóvége van nála, akkor hagynám egy kicsit a saját levében főni, hogy gyűjtsön egy kis élettapasztalatot.

Ha középiskolás, és diákmunkából, meg ajándékokból van egy kis pénze, akkor hacsak nem emeletes hülyeséget akar venni, akkor ráhagynám.

2016. jún. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk én 19 vagyok (kemény 1 év...), de én megkérdezem, ha nem érzem helyesnek. Kaptam hatvanezret a nagyszüleimtől ballagásomra, meg még kaptam innen onnan, kisebb összegeket. Egyetlen egy volt mikor nem kérdeztem meg...amikor a testvéremnek adtam pénzt, tudtam, hogy ételre kell neki. Még a macskaalmot is csak úgy mertem venni, hogy rákérdeztem, hogy nem gond-e, mondjuk ez azért van, mert vezetni járok, nem akarom, hogy gond legyen belőle. Mivel ugyanabban a háztartásban élünk, így nem szórom a pénzt, amúgy se szeretném, ha már elköltöztem, meg akarom mindig fontolni a dolgokat.
2016. jún. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!