Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukám azt hiszi, hogy...

Anyukám azt hiszi, hogy depressziós vagyok. Hogy győzhetném meg arról, hogy nem vagyok az?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: nem mesélek neki semmit a suliról,mert nincs mit,és ez aggasztja. Szoktam animéket nézni és mangákat olvasni,és ebből levonta azt a következtetést,hogy biztos depis vagyok...Pedig egyszerűen csak szeretek animézni,mangát olvasni,rockot,illetve metalt hallgatok,és intovertált típusú ember vagyok. Az átlagnál könnyebben megsértődöm/elérzékenyülök,de csak ennyi. Szeretek élni,vannak barátaim,céljaim is(orvos szeretnék lenni,beutazni a világot,stb),nem tudom,miért hiszi azt,hogy valami bajom van. Tudnátok tanácsot adni,mivel győzhetném meg az igazamról? Próbáltam neki elmagyarázni,hogy nem így van,de egyre csak azt hajtogatja,hogy "biztos depressziós vagy",stb. Unom már hallgatni. Bezzeg amikor kiközösítettek suliban,és piszkáltak a töbiek,apám vert,minden nap sírtam,mint az állat,rám se nézett...

2016. jún. 3. 19:27
 1/7 A kérdező kommentje:

*többiek


Sajnálom,ha kicsit érthetetlenül fogalmaztam,de nagyon felhúzott a dolog. Ha ez számít,nyáron töltöm a 13-at.

2016. jún. 3. 19:30
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle mitől nyugodna meg? Mitől hinné azt hogy nem vagy depis? Ha az kell neki akkor meséld el mi volt a suliban. Melyik órán miről volt szó. Történt e vicces. Ha engedi hívj át barátokat.
2016. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,ment a zöld kéz. :)
2016. jún. 3. 23:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió egy olyan betegség, amit csak az érez igazán, aki átéli. Külső jelei sokszor nincsenek is. Tehát az, hogy ő megállapítja rólad, hogy te az vagy (nem említetted, hogy pszcihológus lenne) butaság. Nyilván, aggódik érted, de bíznia kell benned. Az meg, ha ezt nem teszed, nem a te hibád. Amit utoljára írtál az iselszomorító. De ne okold nagyon, a jelenlegi helyzetben csak aggódik (az már más kérdés, hogy kiért) de jó szándék vezérli.


Engedd, hogy elvigyen orvoshoz, ő majd megmondja neki, hogy nem vagy az. De mondd, hogy azért engeded, hogy megnyugodjon. És ha ez kell neki, mesélj a suliról. Én se érzem azt, hogy bármi érdekes történt volna egy adott nap, de apukám szinte szívja magába, amikor a matekórai feleletemről avyg az ebédről mesélek neki, így szívesen teszem :)

2016. jún. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)
2016. jún. 5. 23:33
 6/7 Laylah ***** válasza:
Én is azt tanácsolom (ha olvasod még), hogy meséld el, mi volt, könnyebb fenntartani a jó viszonyt közted és a szüleid közt. Én sem meséltem kb. felső tagozatos koromtól kezdve semmit otthon, mert úgy éreztem, nincs mit, aztán meg ha lett volna valami, már késő volt, és nem tudtam velük ilyenekről beszélgetni, mert nem voltak vevők rá. Én is introvertált vagyok és metálos, csak épp 26/L :)
2016. júl. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyudat valószínűleg a bűntudat hajtja, ezért aggódja túl a semmit. Mert nem tett semmit mikor kellett volna.
2020. jún. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!