Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lettem depressziós 1 hét...

Hogy lettem depressziós 1 hét alatt?

Figyelt kérdés

Szószerint egyik napról a másikra lettem depis. Vagyis, szerintem ez az..

Eddig bármikor felkeltem, pozitívan álltam hozzá a naphoz, úgy gondolom (vagy gondoltam), hogy minden fejben dől el, így próbáltam mindenben a jót látni. De a hétvégém nagyon rossz volt, kedvetlen voltam. Aztán hétfőn felkeltem, és rögtön ébredés után elkezdtem gondolkodni, hogy mi az, ami azon a napon örömre adna okot. Aztán rájöttem, hogy nincs semmi, aminek örülhetnék. Egy lett volna, de rájöttem hogy azt is csak álmodtam...

És akkor, hétfőn, annyira nem volt életkedvem, hogy nem volt erőm bemenni az iskolába se.

A hét többi napján voltam, de egyszerűen mintha árnyéka lennék önmagamnak.. Nincs kedvem beszélgetni, élni, barátaimmal lenni. Túlélem a napot, és hazajövök aludni... Edzeni sincs kedvem elmenni, pedig felszedtem 4 kilót és emiatt is utálom magam...

Mi történt? Hogyan legyek újra a régi önmagam?

Pár hete áll fent ez. De nem tudom miért lettem ilyen :(

17L


2014. okt. 10. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak átmeneti. Mint írtad, fejben sokminden eldől. Menj el edzeni, sétálj sokat, most csodaszép az idő. Hét elején nem az volt, és az emberek többsége olyan volt, mint a mosogatórongy. Ahogy idősödsz, egyre inkább észreveszed, hogy egy csomó minden hathat rád így (frontok, a ciklusod, az időjárás, a hétfők...) De ne hagyd, hogy befolyásoljanak. Ha szar napod van, csinálj egy lazulós napot, aztán rázd meg magad! :)
2014. okt. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Ez nem depresszió, csak a szokásos kamasz nyűgoődes es vilag fájdalom.
2014. okt. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van fedél a fejed felett, van mit enned, van hol laknod, telik szórakozásra is, vannak barátaid, egészséges vagy te és azok, akik közel állnak hozzád, jóban vagy a szüleiddel, barátaiddal, nincs problémád az iskolában? Ha igen, na akkor mégis mi az a fene nagy gondod, amiért felkelni sincs kedved reggel, mi olyan nagyon megerőltető?
2014. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3: Azért ez nem teljesen így van.. :\ Örülnék neki ha nem kellene ilyenek miatt aggódnom, de sajnos azok közül amiket írtál, csak a "fedél a fejem fölött" és a "jó kapcsolat a szüleimmel" érvényes rám :(

De ezek ellenére is próbálom mindig a dolgok jó oldalát nézni, csak most valahogy kifogytam, elfogyott az erőm. Elnyomnak a gondok, és úgy érzem most nem tudok tenni egyik ellen sem :(

2014. okt. 11. 22:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor meg írd le rendesen a problémád, mert így nem lehet segíteni sem.
2014. okt. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!