Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti már éreztetek olyat kamaszk...

Ti már éreztetek olyat kamaszkorotokban, hogy akartok gyereket, de csak fiút/lányt?

Figyelt kérdés

14 (mindjárt 15) éves lány vagyok, és majd akarnék gyereket, de csak fiút. A kislányok cukik, olyan 3 éves korukig, aztán meg ágváltoznak valami hiszti géppé, mindenért nyavajognak, és annyit foglalkoznak a külsejükkel, mintha vagy tíz évvel idősebbek lennének. Legalábbis én ezt vettem észre az ismertségi körömben. Ellenben a kisfiúk elevenek, játszanak, és nem nézegetik magukat fél napig a tükörben, mint valami királykisasszony. Meg kamaszkorukban is fociznak, hülyülnek, poénkodnak és nem a szobájukban gubb.asztanak fájdalmas képet vágva valami pitiánér dolgon. Ha lányom lesz, nem fogom úgy kezelni, mint valami csodálatos, érzékeny lelkecskét, és nem lesz tele egy gardrób a habos-babos ruháival. Nem lesz tele rózsaszín, csicsás bútorokkal a szobája, és nem csak barbibabák lesznek a játékai. Nem fogom sztereótípikusan nevelni, amivel kb. csak azt érhetném el, hoggy egy hisztis méregzsák váljon belőle.


Na mindegy. Igazából szeretem a gyerekeket, de az ilyen finnyás, hisztis hercegnőktől falra mászok, és (ha lányom lesz) majd szeretném elérni, hogy egy jófej, rugalmas, új dolgokra nyitott gyerkőc váljon belőle. Bocs, amiért ilyen zavaros és össze vissza lett, de azért remélem érthető, hogy hogy értem a dolgokat. Mit gondoltok a gondolatmenetemről?


2016. jún. 5. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

majd egy jo 10 ev mulva ha valaki eled tenne ezt a kerdest, jot nevetnel magadon. :)

persze, mindenkinek meg van, hogy milyen nemu gyerekre vagyik ( altalaban), de 14 evesen te semmilyen nevu gyerek nevelesen ne gondolkozzal meg egyelore.

2016. jún. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Írd le ezt egy papìrra, tedd el, ha lesz gyereked majd jót mosolyogtok együtt :D


Én is csak fiút akartam, az első gyerekem làny lett... Nem 3 évesen kezdenek hisztisek lenni ;D

Èn is rosszul vagyok az ilyen habos dolgoktól, nem tudnànak annyit fizetni hogy ilyet adjak a gyerekre (de még a cuki macis/mickey egeres/hello kittys dolgoktól is rosszul vagyok)! Egyébként a lànyom szìvesebben focizik, autózik vagy 'harcol' az apjàval mint hogy babàzzon...

2016. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Még nem akarok gyereket 😂😂😂



#2: Egyetérted veled :D

2016. jún. 5. 18:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes leírás a kislányokról. Van ilyen, de általánosítani nem kell. Sok függ a jellemtől, neveléstől, pedagógusoktól, kortárs kapcsolatoktól stb.

A sztereotípiákra alapozott nevelés szerintem is káros, de szerencsére ezt sok szülő belátja.

Szerintem is jót mulatnál ezen a kérdésen úgy 10-15 év múlva, gyerekvállalás előtt.

2016. jún. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Èn csak fiút akartam és ez így volt 28 évesen is mikor végre teherbe estem. Fiú lett szerencsére. Nem tudnék egy lánnyal mit csinálni.
2016. jún. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése. Egyetértek azzal, amit leírtál a kislányokról, de rossz nevelés mellett a fiúk is ugyanennek az érmének a másik oldalai lesznek: Hisztis, hajhúzogatós, homokozólapát-elvevős (homokoznak még a gyerekek?) mocskok, pár évre rá meg vér ciki képeket posztoló, lányokat átverő menőgyerek. A lányokkal van, hogy sok mindenben nehezebb, de ugyanúgy én úgy érzem, ha lányom lesz, más lesz vele a kapcsolatom, mintha fiam lenne. Egyik se jobb, csak más. És a nevelés, kommunikáció, bizalom, társaság kérdése.
2016. jún. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó példát lát és jól nevelik, akkor egy lányból se lesz feltétlenül hisztis p.csa.

Másrészt a fiúknál is vannak ilyen - ugyancsak elkerülhető - veszélyek, pl. agresszívakká válhatnak.

2016. jún. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt gondolom a gondolatmenetedről hogy nagyon gyerek vagy még. Butaság ilyen szinten általánosítani. Lehet 3-4 évesen te is ilyen voltál, csak épp nem emlékszel rá, mert azt te nem hiszinek élted meg. A gyerekek még máshogy látják a világot. Azért mert valaki óvodás korában szeretett "csajoskodni", felnőttként még bármilyen ember lehet. Te is nagyon sokat fogsz még változni, ebben biztos lehetsz.

Egy fiú is lehet ugyanolyan hisztis, de azért vannak a szülők hogy valamilyen szinten formálják a gyereket és a jó felé tereljék. Szerintem teljesen mindegy hogy valaki lány, vagy fiú, a nevelésük nem sokban különbözik. Azért mert az egyiknek autós játékot veszel, a másiknak meg babát, nem lesz egyik se jól neveltebb. Ugyanazt az értékrendet lehet átadni nekik, és az életre tanítani őket, és ezek nemtől független dolgok.

De egyébként a világ nem látott még olyan gyereket aki soha nem hisztizett volna. Ez természetes velejárója a gyermekkornak.

2016. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!