Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lopáson kaptam a fiam. Mit...

Lopáson kaptam a fiam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

10 éves és a 14 éves barátja javaslatára, ötletére megloptak lényegében minket, és a szomszédban apámat. Mindent megkapnak, amit elloptak is csak kérniük kellett volna.

Sok hazudozás után derült ki az igazság. Nem tudom mi tévő legyek. Nyilván megbeszéltük, és a büntetést is megkapta, de mi lesz így belőle. Hol rontottam el?



2016. jún. 5. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt konkrétan ? Ugratták őket vagy bandába szerveződtek és elherdálták ? Köszönöm
2016. jún. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Látod, ezért nem kell ész nélkül mindent megvenni a kölyöknek mert nem fogja értékelni.. remélem most már te is belátod. És ott rontottad el, hogy mindent megkapott csak kérnie kellett...Hát én jó darabig a minimális kötelezőn felül nem adnék neki, had tapasztalja meg a másik végletet is.
2016. jún. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem derült ki, hogy miért ketten csinálták, illetve egy harmadik adta az ötletet, amit először elvetettek, majd mégis jó ötletnek tűnt később.

Ácsi kettes nem kap meg mindent, soha nem is kapott. Ezek az apja cuccai, ha elkérte használhatta. Úgy értettem hogy megkapta amit akart. Az ajándékokat mindig eredményhez kötöttük, sosem estünk túlzásba, de amire nagyon vágyott és megdolgozott érte, azt ha mi is ésszerűnek tartottuk megkapta. Szóval nem ilyen egyszerű ez azért.

2016. jún. 5. 19:26
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinel eleg az otthoni pl hogy nem szabad ilyet csinalni... nekem eleg volt viszont parszor hallgatam is melyre hato beszelgetesek alkalmaval.. hogy ez erkolcstelen, nem szabad ilyet csinalni.. 1-2x azt is hallottam a szuleimtol hogy "eltorom a kezed ha egyszer is lopni mersz"

Nem tettem volna soha de igy meg annyira sem :D

Probaljatok vele beszelni, hogy mindenki megdolgozik azert amije van..ne akarjon masban kart tenni..milyen erzes lenne az ha otlopjak meg?! Meg most talan eltudod kapni a grabancat.. 1-2ev es keso lesz..

Sok turelmet kivanok!!! :)

2016. jún. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

10 éves a fiad, és a haverja akivel lóg az 14???

Rátelepedtek a nagyok és poénból őt viszik bele a hülyeségbe, - az biztos, hogy az ilyen "barátoktól" legelőször is eltiltanám.

2016. jún. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igazából azt gondoltam, hogy tudja hogy mi a jó és a rossz és, hogy lopni nem szabad. Illetve biztos, hogy tudja a lelkiismeret furdalásból ítélve.

Az ötös valószínüleg rátapintott a lényegre, m i is ilyesmire tippelünk, hogy a nagy fiú barátságáért tette. Sajna ő az egyetlen akivel játszani tud a környéken, nehéz eltíltani, mert egy suliba is járnak, de persze igyekszünk megmagyarázni neki, hogy milyen barát az ilyen

2016. jún. 6. 14:37
 7/14 anonim ***** válasza:

Komolyabb esetben suliváltás.


Hogyhogy egy négy évvel idősebb fiú az egyetlen akivel játszani tud??? Az egy suli, a sulik meg asszem tele vannak gyerekekkel...!?

2016. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A suliban sok barátja van, de mi elég kieső helyen lakunk a településen kívül és itt csak ez az egy gyerek van, akivel délutánonként, hétvégenként na meg most nyáron együtt lehet.
2016. jún. 6. 15:11
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja, akkor nem suliváltás, hanem a sulihoz közelebb költözés lenne a cél
2016. jún. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És családsegítő programok, sulipszichológus, gyereknek olyan foglalkozások, amiben leköti értelmes dolgokra az energiáit, és értelmes kortársakkal értelmes közös alapot teremt: klub, szakkör, tanfolyam zenélés nyelvtanulás, stb.
2016. jún. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!