Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, Mit tennétek ha...

Szülők, Mit tennétek ha megvernétek a gyereketeket de ő visszaütne?

Figyelt kérdés

Anyám még régebben gyakran megvert én meg úgy gondoltam önvédelemből visszaütök..anyám reakciója az volt hogy nadrágszìj, fakanál, lábamat kezemet majdnem eltörte lek.rvázott stb.. De kis dolgokért vert meg szoval nem azért mert loptam drogoztam cigiztem stb. Csak anyámnak könnyebb megverni mint nevelni. Nemsokára kolesz de a bizalom anyám felé 0.

Szóval ti mit tennétek? Ti is inkább tovább vernétek?

15L


2016. jún. 5. 19:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Eleve nem verném a gyerekem, pláne nem a kamasz lányom. Erre nem lesz megoldás, csak ha elköltözöl...
2016. jún. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Ha az anyukám megverne, ott lenne vége a belé vetett hatalmas bizalmamnak. Soha nem emeltek rám kezet, pedig elég visszaszólós meg önfejű gyerek voltam. De most egy egészséges 18 éves vagyok, aki borzasztóan tiszteli a szüleit és kinőtte a "mindenbe belekötök" korszakát.
2016. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

A barátnőmet verte folyton az anyja. 15 évesen egy pofon után teljesen nyugodtan elmondta neki, hogy igazán büszke lehet magára, hogy erősebb mint egy 50 kilós 15 éves. És hogy lehet, hogy kicsit elkésett már a nevelő célzatú dolgokkal. Ja meg hogy a két bátyja nem véletlenül rohant külföldre ahogy betöltötték a 18-at.

Nála szerencsére bevált, utána az anyja egyszer sem emelt kezet rá, mostanra már egész emberi a viszonyuk.

2016. jún. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet, én 18 évesen el is menekültem onnan, betelt a pohár (rámcsapta az üvegajtót). Előtte engem is sokszor vert fakanállal papuccsal stb, nem egyszer törtek el...

Anyám bocsánatot kért, gondoltam adok neki egy esélyt, de sajnos nem tartott sokáig. Azóta nem tartom vele a kapcsolatom, sokkal kiegyensúlyozottabb így az életem.


23/L

2016. jún. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
16%

Nekem ugyan még csak 8 éves a lányom, de sajnos előfordult hogyha felbosszantott, pofon vágtam. Nem ez a nevelési stratégiám, de van, hogy elszakad a cérna. Utána bocsánatot szoktam kérni, és szoktam neki mondani, hogy látod, ez lesz, ha felidegesítesz, inkább fogadj szót máskor. Utána ő is bocsánatot kér. Viszont, ha visszaütne, az nagyon nagy gáz lenne, azért mégis én szültem, én etetem, én nevelem. Akkor bevetnék minden szobafogságot, zsebpénzmegvonást, stb.

Szerintem mondd meg neki, hogy te is tiszteletre vágysz, és ha baja van veled, akkor valami más módját válassza a konfliktuskezelésnek. Viszont szerintem ha valaki kezet emel a saját szülőanyjára, annál már nem nagyon van lejjebb.

2016. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Nekem most 9 hónapos a lányom, de elásnám magam ha egyszer is keuet emelnék rá. ( Engemis volt hogy megvertek)

Szerintem attól sincslejjebb ha kezet emelsz a gyerekedre. Nevelni, tanitani kell, persze könnyebb pofon verni...-.-

2016. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%

Le lehet pontozni, de akkor is azt gondolom, hogy aki megüti a szüleit, onnan már csak egy hajszál a börtön.

Persze én a másik oldalt képviselem, kapsz egy csomó olyan választ sértett tiniktől, akik majd neked adnak igazat.

Engem is néha megpofozott anyám, de eszembe sem jutott volna kezet emelni rá.

2016. jún. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
Ha a szülő megüti a gyerekét akkor megérdemli hogy visszakapja.
2016. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Egy ilyen nőtől mit vártál? Anyának nem nevezném mert az nem veri a gyerekét.
2016. jún. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Hát, aki azt mondja, hogy az önvédelem azzal, hogy börtön töltelék lesz... remélem téged is jól meg fognak egyszer verni.


Én a helyedben jól levertem volna, nemhogy még nekem jöjjön fakanállal. Aki ilyet tesz függetlenül attól, hogy kicsoda, nem érdemel akkora tiszteletet, hogy önvédelmet ne alkalmazhass rajta.

2016. jún. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!