Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, Mit tennétek ha...

Szülők, Mit tennétek ha megvernétek a gyereketeket de ő visszaütne?

Figyelt kérdés

Anyám még régebben gyakran megvert én meg úgy gondoltam önvédelemből visszaütök..anyám reakciója az volt hogy nadrágszìj, fakanál, lábamat kezemet majdnem eltörte lek.rvázott stb.. De kis dolgokért vert meg szoval nem azért mert loptam drogoztam cigiztem stb. Csak anyámnak könnyebb megverni mint nevelni. Nemsokára kolesz de a bizalom anyám felé 0.

Szóval ti mit tennétek? Ti is inkább tovább vernétek?

15L


2016. jún. 5. 19:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%

En is kaptam edesanyamtol egy ket pofont ha rosszat csinaltam vagy eppen fullentettem neki.. soha nem mertem volna vissza szolni/utni!! Es igy par evre ra ertem ot es jogosnak is tartom.

Nem tudom, hogy edesanyadnak milyen oka van erre vagy hogy miert csinalja.. de lehet par ev mulva megerted ot.. ha ennyire durva a helyzet orulj neki hogy koleszos leszel..

2016. jún. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%

66%-os, ezek szerint, ha a férjed csak úgy szájon vágna, mert baja van veled, akkor jogosnak tartanád. Ja, nem, te lennél legjobban felháborodva, hogy micsoda állat, pedig TE is az vagy!


Én is kaptam pofont, 27 év alatt 2x, de te - a mondataidból - RENDSZERESEN alkalmazod, mint "nevelési" - pfff... - eszközt.

2016. jún. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%

"és szoktam neki mondani, hogy látod, ez lesz, ha felidegesítesz, inkább fogadj szót máskor."


66%-os, na ennél lejjebb már nincs, amit te leirtál!! még lelkiterrort is bevetsz, undorito!!! mintha felmentenéd magad, hogy miatta vagy ideges, és ezért vered meg...


komolyan mondom, a legalja vagy!!!!

2016. jún. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%
ja, és nem tini vagyok, hanem egy 35 éves 2 gyermekes anya!
2016. jún. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
98%

Én azt vallom hogy egy-két atyai pofon még senkiből se csinált nyomorékot, én is kaptam pár jogos fenekelést és annyi, persze ha túlzásba viszik ott baj van, de ha felindulásból megütném a kamasz gyerekem és visszakézből jönne a pofon, ott helyben zabos lennék de attól még elgondolkoznék hogy nem a semmiért kaptam valószínűleg.

Azokat nem értem akik szerint oké ha valaki fakanálla, papauccsal meg nadrágszíjjal veri a gyerekét meg rávágja az ajtót, akár a legkisebb dologért, mégegyszer, a SAJÁT GYEREKÉT, de ha adott gyerek ezek után akár egyszer visszaüt akkor máris neveleltlen hálátlan mocsokos korcsnak titulálják. Jogos önvédelem vagy miaf**z? Vagy az nem létezik ha anyád akarja eltörni a saját gyereke karját?

2016. jún. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%
Kíváncsi lennék mik azok a dolgok amikért kapsz otthon..... Nekem is van kamasz gyerekem. Hát nem könnyű veletek. Régebben,ha egy gyerek kapott egy sallert,összehúzta magát. Ma meg már feljelent a gyerek...ott tartunk. Vannak eldurvult helyzetek. De feltételezem,ha annyira durva lenne,nem a gyakori kérdések oldalra írnál,hanem segítséget kérnék.
2016. jún. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

12-es válaszoló megfogta a lényeget,teljesen egyettértek vele!

27 éves vagyok,nem éppen tini,egy 3 éves kisfiú édesanyja,aki soha nem ütötte meg a gyerekét. Engem 13 éves koromig vert apám. Anyukám sokszor megvédett. Olyan dolgokért vert meg mint például 4-est kaptam matekból és nem 5-öst...vagy az ebédből felállva VÉLETLENÜL eldőltöttem a széket... A mai napig nem hevertem ki,valahol mélyen elfolytva igenis lelki sebeim vannak amit nyílván tudok felnőtt fejjel kezelni,nem gondolok rá,de soha nem tudom elfelejteni örökre. A férjemet is verte az apja,mindkettőnk viszonya nagyon gyenge az apánkkal. 36 éves a férjem,nem gyerek,de a viszonyuk pont ezért soha nem lesz az az igazi apa fia kapcsolat.


biztos vagyok benne hogy nevelni verés nélkül is lehet. A fiam iszonyat dacos és akaratos pár hete,mégsem jut eszünkbe megütni őt. Nem értem az olyan szülőket akiknek természetes az hogy egy szülő verje a gyerekét. Az ilyen szülő nagyon labilis és őszintén mondom hogy az a gyerek akit vernek,nem most,majd felnőttként fogja "rossz anyának" minősíteni az anyját.


Az én apám pl azt érte el ezzel az agresszív viselkedéssel,hogy soha nem hagynám hogy ő vigyázzon egyedül a fiamra. Nem kívánom 66%-os hogy üssön meg a férjed,de nyílvánvaló hogy mindenféle szar embernek lehordanád ha megtenné,hozzá teszem jogosan. Félelmedben nem mernél visszaütni. A lányod is retteg tőled.


Kérdésre is válaszolva: Nem ütöttem volna vissza ha édesanyám így vert volna,de a kapcsolatunknak vége lett volna. Sok gyerek "lezüllik" az otthoni stressz miatt. Kérdező,ne engedd hogy a koleszba elvigyen a rossz társaság. Hamar a saját lábadra állsz majd és akkor majd elgondolkozol milyen kapcsolatot ápolj anyukáddal,addig pedig javaslom ülj le vele beszélni.


És akkor még az unicef is úgy kampányol hogy "apa ver". Hogyne...

2016. jún. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%

A legtöbb szülő,aki veri a gyerekét,olyan alacsony értelmi szintű,hogy az önvédelmet nem fogadják el,ők üthetnek,mert nekik joguk van ehhez,kb ez a felfogásuk.

Akinek meg van annyi esze,hogy felfogja,hogy az önvédelem jogos volt,az sosem vallaná be,mert szerintem szégyelli,hogy a saját gyerekének kellett ellene megvédenie magát.


De én eleve sosem ütnék meg senkit,nemhogy egy gyereket,aki ráadásul miattam született meg....

2016. jún. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Megütne visszaütnén az biztos, kicsit leereszteném a kerekét, kicsit összebasznám a cuccait, aztán szórakozzon a f*szommal.
2021. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!