Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiamnak bedagadt az...

15 éves fiamnak bedagadt az egyik foga, de nem engedi az orvosnak, hogy kihúzza?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy foga, amit gyökérkezelni kellett régen, azóta letört (nem szólt...), tegnap voltunk fogorvosnál ellenőrzésen, akkor szólt az orvos. Azt mondta, nem lehet megmenteni, csinált röntgent is, gyulladás is látszik körülötte, megkopogtatta, majd kiugrott a fiam a székből.

Viszont nem.akarja engedni, hogy kihúzzák. Hogyan tudnám rávenni? Húzták már valaki gyerekének maradó fogát?


2016. jún. 10. 10:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
18%
Azt is mondd meg a fiadnak, hogy ha már 15 évesen ennyire rossz a foga hogy már ki kell huzni, akkor 25 évesen már nem lesz ezzel gondja mert valoszinű műfoga lesz.
2016. jún. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ez az egy problémásabb foga van, 3-4 van még tömve, de évente viszem orvoshoz.
2016. jún. 10. 12:24
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon nagyon mossa, mert még fiatal ahhoz hogy egyetlen tömése is legyen. A fog nagyon fontos. Magyarázd el neki.
2016. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem 4 csontfogamat húzták ki, mert kevés lett volna a hely a bölcsességfognak, fogszabályzáson, bunkó fogorvos kikapta a 12 éves énemnek 4 fogacskáját. :) De azóta fogszabályzó (másik orvosnál) meg bölcsességfog kibújáda után eltűnt a helye. Érzéstelenítéssel nem is éreztem, csak a feszülő érzést, meg, hogy turkál a számban. Nem hisztiztem, pedig nagyon félek a tűktől, de megértettem, hogy ez kell, nem vitatkoztam. Most sem vitatkoztam, pedig pár hét múlva tömik két fogamat is, injekcióval meg minden finomsággal :)


De ha nem tudsz jobbat, előbb-utóbb úgyis fog annyira fájni, hogy belemenjen.

2016. jún. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
81%
Miért kéne ijesztgetni szegény gyereket? Én is félek a fogorvostól és ezért altatásban vetettem ki a bölcsességfogaimat. Ha anyagilag meg tudjátok oldani ajánld fel neki az altatás lehetőségét, hátha attól megnyugszik. A helyére pedig lehet beültetni fogat. Mindenre van megoldás.
2016. jún. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én felnőttként rettegtem tőle, kettőt húztak eddig ki.

Szerintem inkább attól fél, hogy nem tudja mi fog történni.

Bármikor, bármilyen orvoshoz mentem, az nyugtatott meg, ha elmagyarázták pontról pontra, miután mit fognak csinálni, kb. milyen érzés lesz, mire számítsak, így feltudtam készülni.

Minél előbb ki kell húzni, mert a fájdalom csak erősebb lesz, és akkor az érzéstelenítés se ér majd sokat.

2016. jún. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!