Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Túl sokat várok? Ti mit...

Túl sokat várok? Ti mit tennétek vele a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves lány vagyok. Szüleim házassága megromlott és egy ideje külön élnek. Édesapám messze lakik a munkája miatt, anyagilag amennyire tud támogat minket. Édesanyám pedig a hét minden napján dolgozik és rendszerint hulla fáradt. Emiatt egy ideje rám szakadt a háztartás vezetése, tehát a házimunka és ház körüli teendők kb. 80%-át én csinálom. Ezt ő nem kéri, azért teszem mert igényem van a rendre és tisztaságra, a főtt ételre illetve nem szeretném, hogy mindent neki kelljen megcsinálni.


Van egy 5 évvel fiatalabb húgom, aki semmiben nem segít. Ha megkérem/kérjük valamire, akkor felháborodik merthogy "mindent neki kell csinálni"... Annyit kérek tőle, hogy a saját életterét tartsa rendben illetve saját maga után mosogasson el, törölje fel ha valamit kiöntött stb. tehát alap dolgokat. Úgy tűnik ez túl nagy kérés részemről. Én vagyok az aki őt állítólag mindig piszkálja, és adja az áldozatot mindenkinek. A nagyszüleink is azt mondják, hogy hagyjam már a "kicsit."


Igazából ez a kisebb baj. A nagyobb az, hogy úgy viselkedik velem és édesanyánkkal mintha a cselédei lennénk. Olyan mocskos szája van, hogy legszívesebben felképelném. Gyakran nyilvános helyen (bevásárlóközpont, busz) kezd el alázni (azt mondja legszívesebben megölne, kva vagyok stb.), mert valami éppen nem úgy alakul ahogy ő akarja. Semmit nem csinál, a minimális tiszteletet sem adja meg senkinek de elvárásai vannak. A kötelességeit (főleg tanulás) nagy ívből le...., és még neki áll feljebb ha figyelmeztetjük, hogy például az évzáróra el kellene mennie. Mindent megkap, bármilyen különórára beíratják, mindent kifizetnek neki annak ellenére, hogy az aktuális mániái sosem tartanak tovább 2 hétnél. Legyen szó akár kisállatról vagy zene tanulásról. Én soha nem kaptam olyan lehetőségeket mint ő, pedig mindig jó gyerek voltam, szorgalommal és kitartással álltam a feladataimhoz. Semmit nem tud értékelni. A szüleim már mindketten mondták nekem, hogy nagyon félrenevelték, anyukám rendszeresen ki van borulva miatta. A liberális nevelésüknek, vagy inkább nemnevelésüknek mégis én iszom meg legjobban a levét!

Ha bármilyen mezőgazdasági munkát kell végeznem és pénzt kapok érte (elsősorban gyümölcsszedés) a felét de minimum a negyedét megkapja a pénznek, pedig még az alap feladatait sem csinálja meg. Amikor szót emelek ellene, anyukám mindig olyanokat mond, hogy én vagyok a felnőtt nekem KELL ŐT ELVISELNI, vagy, hogy amikor ő gyerek volt náluk is így mentek a dolgok.

Kb. most is a sírás kerülget, nagyon igazságtalannak érzem ami történik és napról-napra nő bennem az indulat ellene. A családi nyaralástól előre félek, mert iszonyatosan irritál.

Csak az tartja bennem a lelket, hogy szeptembertől remélhetőleg egyetemre megyek. Bár már így is előre félek mert amikor öt napig barátokkal voltam nyaralni, mire hazajöttem az egész hűtő penészes volt annyira nem érdekli és nyilván azért is én voltam a hibás.


Eddig betudtam kamaszos lázadásnak, de ez már túl sok. Kiskorom óta megkeseríti az életem.

Bocsánat, ha kicsit zavaros és hosszú lett.



2016. júl. 2. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Szard le!

Egyetemről nem kötelező hetente hazajárni.

Majd rájönnek a hiányod mivel jár.

A büntudatkeltésnek pedig ne dőlj be.

2016. júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk dettó ugyanez a szitu volt ebben a korban. Egy dolog biztos: vagy jobb lesz vagy sokkal rosszabb a tesóddal.

Nálunk tetézte a dolgot, h anyu mindig kinyalta a kis valagát mindenben és sajnos ez ma is így van.

Most 30 vagyok,de nem beszélek a tesómmal, mert külön él, de anyu főz,mos takarít rá és még pénzelteti is magát tesóm. Én ezt nem tudom szó nélkül végignézni, így inkább a viták elkerülése végett nem beszélek vele. Anyut szeretem, tisztelem,becsülöm, de a testvéremnek ezt a kihasználásást nem tudom elfogadni. Még mielőtt valakiben felmerülne, én is külön élek a férjemmel a saját lakásunkban, amiért medolgoztunk, várjuk az első babánkat, szépen elvagyunk, szóval nem anyuci szoknyája mellett maradtam.

Remélem ti nem így lesztek és idővel érik a tesód gondolkozása.

2016. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudsz túl sok mindent tenni. Vagy kinövi a tesód ezt a viselkedést, vagy nem. Anyukáddal max megbeszélheted, de ennyi. A tesódat azért ne szolgáld ki, elég nagy már ő ahhoz hogy önálló legyen.

Ha tényleg egyetemre mész akkor már ne nagyon törődj ilyen dolgokkal, éld a saját életed.

2016. júl. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nehéz az elszakadás. Tudom mit érzel. Eb is ebben a cipőben jártam. Azt gondoltam, h kötelességem a családot, háztartást ellátni., mert nélkülem nem menne semmire. Könnyű mondani, de engedd el. Lassan felnőtt vagy. Lesz életük Nélküled is. Nekem is Nagyon sokara Sikerült. De a kollégium majd segít. Élned kell a saját életed, céljaid el kell h érd. Utána a tesoddal is javulni fog a helyzet! Ő majd megtanulja h mi a szerepe a családban, remélhetőleg segíteni is fog. De amíg látják, h van aki helyettük csinálja, nem lesznek rákenyszerulve, h ellássák a teendőket.
2016. júl. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Mi az, hogy neki KELL adni a pénzed egy részét? Meg a nagy sazrt. Két istentelen pofot, azt osztanék le neki és minél előbb lelépnék a helyedben valami albérletbe, nyáron már tudsz diákmunkázni is, szemptembertől meg úgyis iskola. Ne is haragudj, de hülye vagy, hogy játszod a házicselédet...
2016. júl. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
A lehető legegyszerűbb dolog amit nekem is mondanak (14/f) Ha valamit akarsz dolgozz meg érte (nem az alapok ott mindig segítenek) de ha pl új teló kell akkor el kell mennem 1 részét összedolgozni (kb felét). Eleinte nem tetszett aztán kicsi eszecskémmel felfogtam hogy, vagy teszek érte vagy nincs.
2016. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
utolsó: 14 évesen még nem dolgozhatsz.
2016. júl. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Örülj neki, nem sokára egyetem, aztán az életben nem kell többet hazamenned, ha nem akarsz. :) Én is így voltam, a családom tiszta káosz volt, ahogy jött a suli, fogtam magam elköltöztem, akkor megyek haza, ha muszáj. Sokkal boldogabb leszel ha nagy ívben elkerülöd őket és foglalkozol inkább a saját életeddel.
2016. júl. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Állj a sarkadra és mondd neki hogy nem.

Öcsém 10 éves és sosem csinált házimunkát, egy darabig mert "jaj szegény autista és neki ez nehéz"(na meg a...) hisztizik ha rakodnia kell a szobában, engem csicskáztat ha kaja kell neki, de van hogy odajön és azt mondja adjam neki oda a kajám. Egyszerűen a leg lekezelőbb hangnembem annyit mondok hogy "nem", ha elkezd hisztizni pedig közlöm hogy ezek után akkor se csinálok neki ha szépen kér, had visítson, ha direkt okoztad egész vicces tud lenni.

Ha nem akar rakodni megmondom neki hogy jó, nem kell, akkor bezsákolom ami a földön van és megy a padlásra, de ha mégis úgy dönt hogy elpakol akkor segítek neki, bevallom én is utálok.

Ha meg oda kéne adnom a munkámból kapott pénzt? Majd oddadom ha ő is csinál valamit, ilyen egyszerű, ez pénz, nem is kevés gondolom neked, nem egy mittudomén süti amit kapsz érte, ami átlag ember még önszántából meg is osztana.

Komolyan, tudom hogy szemétségnek hangzik de meg kell tanulni jéghideg pókerarccal közölni hogy NEM, ha nem tetszik tegyen ellene.

Jó mondjuk mosogatást nem kérnék egy 5 évestől max hogy legalább tegye be a cuccokat a mosogatóba.

A lényeg, ha szivat, szivasd vissza, ha meg úgyis te vagy a csúnya gonosz irigy úgysincs mit rontani a helyzeten

2016. júl. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, még annyi hogy tesóm hamar rájött hogy nem éri meg engem húzni, de az is gyorsan leesett neki hogyha nem ad rá okot akkor nem szemétkedem vele és egész jól el tudunk lenni mostmár.
2016. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!