Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek nagyon furcsa...

Szerintetek nagyon furcsa kamasz vagyok? Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

Bocsánat, hosszú lesz, de nem tudom rövidebben leírni, ezt ki kell adni magamból.


Nem vagyok túl szép, soha nem volt még párkapcsolatom, soha nem voltam még bulizni, nem vagyok tisztában a trendekkel, nem tudok divatosan öltözködni és valójában nem is akarok. Mondhatjuk úgy is, hogy tipikus "nyomi" csaj vagyok. Társasági életem nincs, barátaim száma egyenlő a nullával. Pedig senkivel nem szoktam szemét lenni, de egyszerűen nem vagyok szimpatikus nekik.


Az osztályomból sincsenek barátaim, bár azon nem csodálkozok. Amikor szeptemberben bekerültem egy viszonylag erős gimnáziumba, azt hittem, lesznek barátaim, de ez nem így történt. Az osztályomba (és az egész gimnáziumba) csak nagymenők járnak, akik kicsit (nagyon) el vannak szállva maguktól, és azzal akarnak jobbnak tűnni, hogy egymásnak szólogatnak be olyanokat, hogy "fel vagy mentve tesiből? milyen tápos vagy" (miközben a szóban forgó lánynak megtiltotta az orvosa, hogy tesizzen), meg "te komolyan rendes pulóvert vettél fel a kabátod alá? én évek óta csak hosszúujjúban járok" (mindezt a legnagyobb fagy közepén). Szóval ott tényleg csak a menőzésről szól minden, és ha a haverjaikkal szemben ilyen kritikusak, nyilván rólam még pocsékabb a véleményük.


Egy lány elkezdett velem jópofizni, 1-2 napig tök jóban voltunk, aztán elkezdett velem megint távolságtartó lenni, és ezt többször is eljátszotta. Nekem meg nagyon nem esett jól, hogy elhitette velem, hogy most végre lesz valaki, aki kedvel engem, utána meg egyszerűen lepattintott. Több osztálytársam is játssza előttem a jóbarátot, miközben a hátam mögött röhögnek rajtam. Ezt onnan - is - tudom, hogy egyszer véletlenül belevettek egy Facebook-csoportban, ahol igatán "jó" dolgokat írtak rólam. Utána persze el lettem távolítva, de a beszélgetést még láthattam attól függetlenül. Van 3 lány, akik meg csak úgy elkezdtek oltogatni, és hiába nem reagáltam semmit, láthatóan nem hagyják abba. És akkor még azért kaptam év végén 4-est magatartásból, merthogy nem vagyok az osztályközösség tagja. Tiszta röhej. Bocsánat, de én nem szeretnék olyan emberekkel barátkozni, akik jópofiznak előttem, amúgy meg jókat röhögnek rajtam, mindezt azért, hogy elkerüljem a magatartás 4-est. Ez olyan nagy baj lenne?


Szóval tömören fogalmazva az emberek elfelejtenek engem, vagy már zsigerből utálnak. Én vagyok az a lány, akinek egy haverja/barátja sincs. Szabadidőmben internetezek, TV-t nézek, zenét hallgatok, vagy olvasok (akár az interneten) a félhomályban a szobámban. Vagy nézek ki a fejemből. Igazából én jól elvagyok magamban, csak néha jön rám az "A r...dt életbe, valószínűleg más most bulizza szét az agyát a pasija és egy rakás barát társaságában, én meg itt gubbasztok a szobámban. Miért nem lehet normális életem?" érzés.


Egyébként nyitott és bőbeszédű is tudok lenni... ha lenne kivel. Például a neten megismertem egy srácot, aki pont annyira aszociális, mint én. Na, neki regényeket képes vagyok begépelni, mindenféle témát felhozok neki, meg sztorizgatok, leírom, mi történt ma velem, meg hogy mit gondolok a dolgokról, ő egy olyan ember, aki hasonló cipőben jár, mint én. Szerintem kedvel engm. Milyen kár, hogy 500 kilométerre lakik tőlem. Ha közel laknánk egymáshoz, talán egy haverom lehetne is, haha. Tényleg röhögök azon, hogy milyen szerencsétlen vagyok.


Szerintetek mit kéne csinálnom? Úgy érzem, képtelen vagyok normális emberi kapcsolatok kialakítására, de néha igénylem a társaságot, még akkor is, ha néha. Úgy érzem, én nem is tartozom senkihez és semmihez, mintha egy külső szemlélő lennék, aki megfigyeli a társadalmat, ám nem tartozik hozzá.


14/L


2016. júl. 13. 20:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagy te olyan szerencsétlen, csak ebben a korban még nagyon a perifériára szorulnak azok, akik kilógnak a sorból.

Én is ilyen voltam, fiúban. Egy-két barátom volt, aki megértett, és viszonylag hasonlóan gondolkozott, mint én.


Felnőttként könnyebb így élni, mert egyrészt több lehetőséged van felkutatni olyan embereket, akik nem néznek le amiatt, hogy nem vagy tipikus tizenéves/huszonéves/harmincas/negyvenes, sőt, szeretik azt, ha valaki egyéniség, és fel is meri vállalni.


Annyit tudok csak mondani, hogy később egyszerűbb lesz. Addig találd meg azokat, akikkel jól érzed magad együtt, lehetőleg közelebb, mint 500 km...

2016. júl. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szia! Íram privát üzenetet.


24/L

2016. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a legtöbb helyen - még erős gimikben is - a bunkók a vezéregyéniségek, a birkák őket követik, aki meg egyik csoportba se tartozik, azt általában kiközösítik.


Ne legyél biztos benne, hogy hamar javulni fog a helyzet. Én 17 éves vagyok, ősztől 11. osztályba megyek, és még mindig sok bunkó egyén van nálunk. Engem annyira nem piszkálnak, inkább kölcsönösen kerüljük egymást azzal a társasággal, az egyik osztálytársamat viszont nagyon durván szívatják.


Azt javaslom, hogy próbálj meg a valamivel normálisabb osztálytársaiddal barátkozni, esetleg szerezz barátokat az osztályon kívülről! Próbálj meg egy kis tiszteletet szerezni magadnak az osztályban, de anélkül, hogy a csoport tagjává válj! Azért mondom ezt, mert egy mód van arra, hogy maguk közé fogadjanak: ha úgy viselkedsz, mint ők.

2016. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam 14 évesen. De elmúlik ez a korszak és hidd el, hogy te sokkal többet fogsz érni majd mint azok, akiknek a buli, a haverok, meg miegymás számít csak az életben. Ez tapasztalat.
2016. júl. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Aranyos ez az önirónia. De összességében azt tudom mondani, hogy fogadd el magad. Te nem illesz közéjük (most), és ne is akarj. Hosszabb távon talán jobban is jársz, hamarabb meg fogod találni a magad útját. Négyest kapsz magatartásból, nagyobb bajod ne legyen.

Attól még, hogy nem felelsz meg az átlagnak és a sztereotípiáknak, teljesen normális a te életed is. Nem mindenki illik bele a kockába, és ez klassz. Később még tán irigyelni is fognak érte.


Akik szívatgatnak, egyik nap barátkoznának, másik nap nem, ők attól félnek, hogy kiveti őket a nagyságos elit társaság, ami nyilván néhány nagyszájú, üresfejű, felszínes hangadó után megy, akár a birkák. Úgyhogy szánalmat érdemelnek. Szeretnének veled ismerkedni, de nincs ennyi vér se a pucájukban. :(


Hidd el, ez nem vigasztalás. Lassan 40 éves vagyok, nagyobb távlatból látom már a dolgokat. Te egy értelmes, korodnál érettebb, értékes, intellektuális lény vagy. Köztük is biztos vannak ilyenek, vagy bennük van a potenciál, de őket köti a megfelelési kényszer, téged meg nem. Szabadabb vagy, még ha kívülállóként is, és még ha nem is tudatosan választottad ezt az utat. Kovácsolj előnyt belőle, menni fog, nem lesz nehéz. A többiek csak arra mehetnek, amerre a csoportnak tetszik: te bármerre mehetsz!


Nektek kamaszoknak se annyira egyszerű ám. Pulcsi vagy hosszúujjú??!! (Csak szégyenkezve kérdezem, az nem ugyanaz?)


Hogyha szeretnél normális kortárs kapcsolatokat, például kereshetsz az érdeklődésednek megfelelő szabadodős elfoglaltságot, ahol új embereket tudsz megismerni. Nem akarok ötleteket adni, neked biztos jobbak vannak.

2016. júl. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5: Hosszúujjú pólóra és rendes pulóverre értettem :"D

Ködzönöm mindenkinek a válaszát! :)

2016. júl. 14. 07:17
 7/17 anonim ***** válasza:
Hol laksz kérdező?:)
2016. júl. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Írtam én is privit ! :)
2016. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom azt ígérni, hogy jobb lesz, de 11. osztályra/12-re általában elkezd benőni a feje lágya mindenkinek. Nálunk is voltak hasonló FB csoportok pont a legjobb barátnőmmel szemben, de ezek 10. osztályra abbamaradtak és a piszkálások is alább hagytak egy idő után, tehát csak kitartást kívánhatok neked. Hülye idióták mindig lesznek, nem kell velük foglalkozni. Esetleg az osztályodban nincs más is, akit piszkálnak? Ha van, akkor vele megpróbálhatnál összebarátkozni, lehet ő is úgy érez, mint te és akár még egy jó kis barátság is kialakulhat köztetek. De iskolai szakkörökön és az évfolyamban is találhatsz új barátokat.

Amúgy szerintem nincs veled semmi baj, az írásod alapján tök normálisnak tűnsz, ha van kedved írj privit, én szívesen beszélgetnék veled. :)

18L

2016. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Van testvéred? Szüleid milyenek?
2016. júl. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!