Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 13 éves lányom rendszeresen...

A 13 éves lányom rendszeresen kitalál valami "szülőpukkasztót", piercing, smink, hajfestés, színes köröm, feketében járás, koncertre akar menni. Mit lenne érdemes tennem, hogy egy határt megtartson?

Figyelt kérdés
Egy részét meg is engedném, de nem tudom, hogy akkor nem talál-e ki valami újabbat. Attól félek, ha engedek neki valamiben, mást talál ki, hogy a határokat feszegesse, és engem kikészítsen.
2008. szept. 30. 16:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Mind két szülőm 55 éves, én 16 vagyok.

12-13 éves koromban Én is előálltam pontosan ezekkel a dolgokkal, csak a piercinggel nem, én tetoválást szerettem volna.:P

Anyuék(de inkább anyu),nagyon küzdött ellene(ellenem).De úgy érzem,hogy sikerült egy viszonylag normálisabb gyereket összehozniuk.Sminkelem magam, a körmeimet is festem, persze szolidan, mert előfordul hogy a gimnáziumban szólnak érte.Anyu a számba rágta,hogy inkább a tanulással foglalkozzak, ezt el is érte: egy dícséretre vágyó,lelki beteg, maximalista(ellenben semmit el nem érő), már-már a depresszió szélén csüngő lánya van,akivel egyátalán nem jön ki.Irtó rossz a kapcsolatunk, de remélem majd elmúlik.Nagyon fáj a szívem,ha 13 évesektől hallom azt,hogy koncertekre járhatnak, és szórakozhatnak, amit nekem 16 évesen sem engednek meg.

Na, elnézést,hogy kicsit elkalandoztam,cska gondoltam megosztom a tapasztalataimat.:)Szerintem a smink és a körömfestés mehet, a ruhák is, koncertek olyan 15-től, piercing meg minimum 17-től.

Remélem segített valamit a válaszom.

Üdv.

2008. dec. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira akarja, hajfesték helyett tudom ajánlani a színezőt. Könnyebben ki lehet mosni, és kevésbé károsítja a hajat. Meg mondjuk nem kéne talán azegész haját festetni, mert azt 13 évesen kicsit korainak tartom, de sok gyereknek van mellírozva a haja, abból nagy baj nem lehet. A körömlakkal szerintem semmi gond nincs, én már 12 évesen is rendszeresen lakkoztam :D
2009. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%
én pont tegnap lettem 13, el tudom képzelni hogy nehéz lehet. :D szerintem a piercinggel nincs semmi baj, ha megunja, kiveszi és nyoma sem marad, a smink pedig nm olyan vészes, ha nem 5 kiló vakolat van rajta(főleg suliban) én sminkkel úgy vagyok, hogy alapozó és szemcerka éd szájfény. a színes köröm sem gáz ha pl az iskolában nem verik nagy dobra, és ha feketében akar járni azt vagy divatból csinálja vagy depis vagy nem tudom, de csak vannak más cuccai is...jah és én festem a hajam vörösre, nekem anya megengedi, de szerintem azt már ne engedd hogy extrémebbre fesse (pl szivárványszínű..) a koncertet meg csak akkor kéne, ha vki menne vele akire rábízod. én is akartam menni,de aztá rájöttem h még én magam is félek hogy valami történni fog velem.. x)
2009. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
0%
beszéld le róla, ne engedd meg neki, hogy ilyen Anti Fitness Clubot meg ilyen hasonló színvonalú Lolát meg ilyen elfajult dolgokat hallgasson, meg imádjon. Ülj le vele beszélni, mondd meg neki, hogy a hajfestés még oké, de ne akarja a világ fájdalmát a vállán hordani, azért, mert az emo stílus a divat a 13 évesek körében. A leírásod alapján ő egy ilyesféle stílust szeretne magára ölteni, és ezt így ne akarja nekem senki bemesélni, hogy 13 évesen ennyire érzékeny lehet valaki, és ennyire világfájdalmú, hogy piercingeket akar meg mit tudom én mit. Én is voltam 13 éves, és túléltem azt az egy évet tetkó, piercing és hullaszínes körmök nélkül is. Oké, a hajamba 12 éves korom óta már volt pink, zöld, kék, fekete, fehér, szőke és magenta is, de sohasem mászkáltam talpig feketébe (NE VEGYÉL NEKI ILYEN CUCCOKAT ÉS NE ENGEDD MEG NEKI, HOGY A NEW YORKERBE JÁRJON! - vagy ha mégis, akkor ne vegyél neki pöttyös meg csíkos meg ilyen gagyi fekete sza*okat), nem hordtam pöttyös, csíkos és ilyen halálfejes cuccokat, pedig pont akkor kezdődött ez a nagy "emo" őrület. Szerintem ne engedd meg neki, hogy piercinget csináltasson, mert már így gyerekkorában elcseszi az "erkölcsét", ráadásul személyes tapasztalat alapján, a középiskolai szóbeli felvételizéskor a színes haj és a piercing bizonyos esetekben hátrányt is jelent (tőlem az volt az egyik suliban az első kérdés, hogy "miért van feketére festve a hajad?"). Nem érdemes vele ilyeneken veszekedni, de próbáld meg visszatartani attól, hogy Westendbe járó, wc-ben fényképezkedő, napi ötször síró, anorexiás kiscsaj legyen.
2009. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
75%
szerintem a lányod nem is talál ki olyan nagy dolgokat, én is 13 éves vagyok egyedül piercingem nincs de a többi már megvolt, a tanácsom végülis az lenne hogy engedj neki meg ne is egy idő után már ugyis tudni fogja mit szabad neki is mit nem:)
2009. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
én most februárban töltöttem a 14et. aznap lett meg az orrpiercingem, amiről természetesn itthon nem tudtak, csak a végeredményt látták. kb tavaly nyár óta sminkelem magam, eleinte ilyen nagyon durva feketére,dmostmár csak szolidan, határokon belül. most nyáron festettem be a hajam szőkéről világos rézvörösre, és kb 12 éves korom óta állandóan festem mindenféle színűre a körmöm. szinte majdnm minden hétvégénkoncertre járok, és van egy 14 mmes fültágítóm. anyukám ezzel úgy van, hogy bármennyire is próbálna ellene tenni,úgysem tudna. nálunk ezek a dolgok bizalomra épülnek,mert tudja őis, és énis,hogy attól, hogy van egy piercingem vagy épp festem a hajam, az ő kislánya maradok =D és szósem esik arról,hogy anyukám engedékeny, mert ahhoz képest, nekem is vannak dolgok amikre nemet mond. bár mondjuk én eléggé lázadó vagyok, és talán azért enged ennyit anyu, mert már hozzászokott, de szerintem semmi rossz nincs abban,ha egy kamasznak megengednek ilyeneket. szerintem nyugodtan meglehet neki engedni, egyszer fiatal élje ki magát. utánna úgyis kinövi. a piercinget kilehet venni, a hajat visszalehet festeni, meg minden ilyesmi. és nem fog újabbat követelni, ha megmondod neki, hogy csak abban az esetben, ha nincs több kérés (:
2009. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
70%
énis 13 éves vok nemengedik se a piercinget se a hajfestést!!!! de minek kéne nekem piercing?? nem azért de ez a leírás 1 13éves lányra úgyhangzik mint 1 k...va.
2010. jan. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
ülj le és beszélgess vele,h mit miért,te szabj határokat ne ő,kössetek kompromisszumot,valamit valamiért,piercing fekete ruha szerintem belefér,a tetkó az megbánható késöbbiekben,hamár nem tetszik...nekem szerencsém volt sose kellett tiltani,megbeszéltük,17 évesen már én festettem anyu haját is,most is együtt járunk boltozni...mondjuk ő 54 éves de 10-et letagadhatna.ez szerintem jo kommunikácio kérdése,meg ez ilyen kor h feszegetik a határokat,lázadnak de elmúlik általában,csak ne bántsd meg,mert a lelkét ne sértsd meg,ne erővel akard a magad képére formálni,hagyd h egyejnisége legyen,különben elveszited,példa:egy bnőmnek mindent tiltottak,a levegővételbe is beleszóltak,önálló gondolatai se lehettek,18 évesen elköltözött kollégium,drogos piás,agyon szőkített ribi lett,mindent kiakart próbálni amitől tiltották...ez se jó ha kalitkába zárod,engedd szárnyalni kicsit,aranyközépút.s jó kummonikáció ez a lényeg.legyél a barátnője.remélem segítettem sok síkert.
2010. jún. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
86%

Szia

Ént ezt ajánlom

smink: ha nagyon szeretné akkor csak halvány színekkel

piercing: semmiképpen se 16-17 éves korig

hajfestés: egy két tincs nem árt meg

színes köröm: a nagyon feltűnő színeket ne

feketében járás: csak mértékkel

koncert: nem mindenféle koncertre, telefon, lakcímkártya vagy ilyesmi legyen nála, ne menjen egyedül (legyenek legalább 3-4eny), és 1-1,5 óránként hívjon fel, hogy nem történt semmi baj és jól van.

Én 14 éves vagyok, remélem segítettem. :)

2012. aug. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
51%
Szerintem ez ilyen idös korban tök normális én is 13 éves vagyok emós vagyok a hajam pinkre van festve,és én is koncertekre járok.sőt még piercingem is van.oké mikor anyu meglátta a piercinget kissé bepipult.viszont tök engedékeny mert meg engedi a festett hajat a koncerteket az emót a körömfestést a sminket.és most már úgy ahogy de beletörődött a piercingbe is.
2013. febr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!