Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Melyiket viselitek...

Szülők! Melyiket viselitek rosszabbul?

Figyelt kérdés

1. A tinidivatot követő, plázacicás, ruha-és vásáslásmániás, márkafüggő gyerekek, akik a tv és a média bűvöletében nőnek fel, és folyton a legmenőbb, a legújabb kell nekik. Nincs önálló világnézete, követi, amit a többiek "bégetnek". Néha csak azért kell neki egy-egy márkás cucc, mert xyz-nek olyan van, és ez a menő, azaz ez a "követelmény", mert esetleg kinevetik ezeknek a hiányában. Diszkóba jár, és részegeskedik...

2. Kicsit lázadó, de egyéni stilusú(nem feltétlen tele piercingelt, tetovált, szines hajú 'förtelemre' kell gondolni!) gyerek, akit nem a márka érdekel, hanem az, hogy neki jó legyen. Ha néha extrémen is öltözik, nem áll be a mai tinidivatba, nem issza magát minden hétvégén részegre(vagy csak ritkán, és azt sem diszkóban). Egyéni világnézete van, és nem követi a tömeg gondolatát, független a mai tinidivattol.


Kíváncsi vagyok, én az utóbbihoz tartozom, és anyukámmal tökéletesen elvagyunk, elégedett velem, és örül, hogy nem vagyok plázacica. :D

(Nyilván nem ez a 2 véglet van csak, de kíváncsi vagyok a szülők többsége melyiknek örülne, melyikkel bírna jobban.)

Köszönöm előre is!

17L


2010. ápr. 21. 18:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Én is olyan vagyok,mint Te!

Nem követem a divatot,nem vagyok márka-mániás,ha meglátok egy jó cuccot turiba vagy kínaiba megveszem.Sok mindenről meg van a véleményem,amit mostanában egyre jobban el is mondom...sokan nem örülnek neki,de legalább őszinte vagyok:)

Nem járok diszkókba,nem szoktam részeg lenni,nem cigizek.

Apám így is azt gondolja,hogy én követem a divatot és plázap.csak vagyok.Pedig nem.Anyámmal tök jól kijövök,megért meg minden:D

15/L

2010. ápr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hehe, azt hiszi anyám is néha, amikor vásárolni akarok, mert pl megtetszik valami :D Bár már egyre ritkábbak az ilyen hülyeségei. Apu tudja, hogy kicsit (nagyon) nem illek bele a plázacicák közé :D
2010. ápr. 21. 18:53
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Az az igazság, hogy a plázacica lányokat is biztosan szeretik a szüleik, és ők a legjobbat akarják a gyereküknek. Bár én magam nem tartom sokra az ilyen típusú lányokat/nőket ( volt hozzájuk szerencsém bőven, mert plázába dolgoztam).


Mint szülő leginkább azt tartanám "ideálisnak", ha a lányom normális keretek között mozogna ilyen téren. Legyen egészséges az önképe, a világnézete és ne gondolja, hogy tizenévesen ő tud mindent a legjobban. :) ( ez csak álom, mert tiniként biztos én sem voltam jobb.) És ne ítéljen el embereket csak azért, mert mások, mint ő.

2010. ápr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó vagyok.

Én még várhatok a hajtépéssel, mert a kislányom még kicsi, de remélem leszünk olyan viszonyban, hogy mer hozzám fordulni, bármi gondja is van. Én így vagyok/voltam az anyukámmal. Minden jót nektek!

2010. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem se a pláza cica,sem a tetkos,pircinges nem jön be,az állandóan pénz költő ill pénzszóróktól meg frászt kapok,nem azt mondom,hogy ne éljen valaki,ne járjon buliba,de kiakaszt a sok elkényesztetett kölyök akik semmit nem csinálnak otthon csak a pénzt szórják és azt tudják nekik mi jár.Ezt nem rád értettem,mert nem ismerek,de sajna egyre több az ilyen.A vagyányabb még mindig jobban tetszik mint a kényeskedő.
2010. ápr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Hát attol még, hogy piercingem van, nem volt panasz az iq-mra :D és a tudásomra se(mármint az átlagos, alapműveltségemre, udvariasságra-azt mondják, megvan bennem. :D)

Köszönöm mégegyszer. :)

2010. ápr. 22. 16:21
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát ha ezt a 2 jellemzést megnézem, akkor inkább az 1. jellemzése illik rám. :) Persze nem szószerint az összes. Nekem jó így, a legjobb barátnőim is ilyenek, de nem esünk túlzásokba sem =)
2010. ápr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is kérdőjelezék meg az inteligenciádat és a kedvességedet,de sajnos én is inkább ilyen pénzkölös,állandóan plázákban kajálgatos tiniket látok,akik csak szórják a pénzt,és segíteni meg semmit nem segítenek otthon,még mindig anyu csinálja a szendvicsüket a suliba,kísérgeti a dokihoz őket,szóval semmit nem tudnak elintézni egyedül.De szerintem nem ilyen vagy te,de sajna sok ilyen van.A pircinggel semmi bajom,mert az begyógyul,ha a gyerek váltani akar képsőbb,de a tetko az nem.


Nálam az nem mindegy milyen a stílusa,az életvitele a gyereknek,mert a külső csalhat.A segítőkész,szorgalmas gyereket jobban értékelem,mint aki csak bulizik,de kell a buli is,mert most éljen most fiatal,de persze mértékkel.De itt úgy is írtad nem az a bepiálos vagy,szóval nem tudok választani,de elgondolkodtató a kérdésed,mert mind 2 körből vannak jófejek és nem épp követni való példák.


De jobban értékelem akik olyanok mint te nem követelik ki hogy állandóan a szülő pénzét szórják.Remélem nem voltam fére érthető és sértő senki számára.

2010. ápr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag minden kamasz azt hiszi, hogy neki "egyeni vilagnezete van" ill. "nem koveti a tomeg gondolatait" de igazabol ez roppantmod nem igy van. Rengeteg olyan kamaszt latok az utcan, akik azt hiszik, hogy nagyon egyedien oltozkodnek/gondolkodnak, de kozben minden harmadik ugyanugy egyedi... Ezzel mondjuk semmi baj nincsen, csak szerintem az, hogy egy kamasz azt allitja magarol, hogy egyedi, az nem jelent semmit:)

Ettol fuggetlenul az elsot valasztanam, de nem azert, mert nem szeret vasarolni, hanem mert nem reszegeskedik. De ez szulofuggo, nem a gyereken mulik, hogy milyenne nevelik, szoval remelem az en gyermekeim megtalaljak majd az arany kozeputat:)

2010. ápr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez fura, mind a kettőből van bennem egy kicsi. OK, DCben járok mert menő. Plázába viszont csak mozi miatt megyek be. Elővigyázatosságból csak kisebb csoportban xD A hajamat nem lófarokban/vasalva/göndörítve hordom, alapból hullámos, csak tupizni szoktam hogy ne legyen löttyedt. Persze a plázacicáknak ennyi is elég hogy találjanak rajtam kifogást.

:P

12/L

2010. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!