Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Melyiket viselitek...

Szülők! Melyiket viselitek rosszabbul?

Figyelt kérdés

1. A tinidivatot követő, plázacicás, ruha-és vásáslásmániás, márkafüggő gyerekek, akik a tv és a média bűvöletében nőnek fel, és folyton a legmenőbb, a legújabb kell nekik. Nincs önálló világnézete, követi, amit a többiek "bégetnek". Néha csak azért kell neki egy-egy márkás cucc, mert xyz-nek olyan van, és ez a menő, azaz ez a "követelmény", mert esetleg kinevetik ezeknek a hiányában. Diszkóba jár, és részegeskedik...

2. Kicsit lázadó, de egyéni stilusú(nem feltétlen tele piercingelt, tetovált, szines hajú 'förtelemre' kell gondolni!) gyerek, akit nem a márka érdekel, hanem az, hogy neki jó legyen. Ha néha extrémen is öltözik, nem áll be a mai tinidivatba, nem issza magát minden hétvégén részegre(vagy csak ritkán, és azt sem diszkóban). Egyéni világnézete van, és nem követi a tömeg gondolatát, független a mai tinidivattol.


Kíváncsi vagyok, én az utóbbihoz tartozom, és anyukámmal tökéletesen elvagyunk, elégedett velem, és örül, hogy nem vagyok plázacica. :D

(Nyilván nem ez a 2 véglet van csak, de kíváncsi vagyok a szülők többsége melyiknek örülne, melyikkel bírna jobban.)

Köszönöm előre is!

17L


2010. ápr. 21. 18:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az én lányom 14 éves múlt. Fél éve kezdte a barátnőnél való alvást néha - néha , ritkán a moziba járást , két - három naponta a barátnővel való kiruccanásokat ( vásárolgatás - ha szükséges , de megbeszélt keretből ,blokkos elszámolással - sétálgatás a környéken ) kizárólag havi 2000 Ft zsebpénzt kap . Nem pláza cica (bár havonta 1-2 szer ő is elmegy egy plázába nézelődni , fagyizni ). De mindent csak tanulás után !!!! Hetente 2x táncolni jár , mert imádja , emellett bár már 2 éve nem kitűnő , de még mindig jól tanul :-)

Sajnos néha megfeledkezik a megbeszélt időről , de mivel következetesen neveljük , az utóbbi időben ritkán történik meg . Viszont nagyon szeretne piercinget , mi (szülők ) pedig nem . Úgyhogy itt állunk a ballagás küszöbén . Kapjon vagy ne ??? - hát tanácstalan vagyok.

És vajon jól csinálom , amit csinálok ?

2010. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
UTOLSÓ: szerintem kapjon. bár már a ballagás elmúlt.. :D mert hát ugye egyszer fiatal, és mikor legyen piercingje: 30 évesen mikor már gyerekei vannak? :') és ha meg mégse tetszik neki akkor kviezsi és pár nap alatt összefor és nyoma sem marad. :)
2010. jún. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerencsére megoldódott a piercing dolog . Már mégsem szeretne , így pénzt kapott. Abból azt vesz , amit szeretne.

:-)

2010. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Én speciel olyan lányt nem szeretnék, mint az előttem párral szóló 12 éves kislány. Hogy DC-ben jár, mert menő? Ugyan már kérem szépen. Jó, oké. Nekem is van DC cipőm, de nem azért mert menő. Hanem, mert NEKEM tetszik. Frászt kapok az ilyen "azért hordok valamit, mert menő és másnak tetszik. Nem számít, hogy nem áll jól, de menő" kislányoktól/kisfiúktól.


* A kérdezőnek:

A másodikat választanám. Valahol én is ilyennek érzem magam. Lázadok. A magam módján. Természetesen azért egy kicsit mindig kell alkalmazkodni, ha már elvárom, hogy hozzám is alkalmazkodjanak és valamennyire elfogadják a nézeteimet. Nem iszok, nem dohányzok, főleg nem drogozok. Mindezt azért mert így érzem jól magam:)


L/17

2010. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Az előző vagyok. Elfelejtettem odaírni, hogy láttam, hogy a szülőktől kérdezed, de emellett nem tudtam elmenni.
2010. aug. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!