Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Engednétek a 18 éves...

Szülők! Engednétek a 18 éves lányotoknak, hogy együtt aludjon a 19 éves barátjával 2 év együttjárás után?

Figyelt kérdés
Én vagyok a lány, mindkettőnknek első kapcsolata, és bármilyen hihetetlennek is hangzik, de nem feküdtünk még le, és az alvást sem emiatt szeretnénk (természetesen nálunk). Kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre.(:
2016. szept. 3. 10:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
90%

Nekem világ életemben kuss volt a nevem a szülői házban, a velem kapcsolatos dolgokba sem szólhattam soha bele! Én voltam az akin röhögött a környék mert 15 évesen, nyári szünetben délután 6-ra otthon kellett lenni! A páromtól a kezdetek kezdetétől tiltottak, mert szerényebb körülmények között élt, mint mi. Persze választhattam volna egy pénzeszsákot is, aki lehet fele olyan jól sem bánt volna velem. Soha egy barátomat sem vittem fel hozzánk, a párom volt az első és megkérdeztem anyámékat előtte, válasz nem jött, csak vállrángatás! Igen, alig vártam hogy betöltsem a 18-at és azt tegyek amit jónak látok, a magánéletembe nem szólhattak bele! Egy télen a buszmegállóban kellett aludnunk mert haza nem vihettem a srácot, ezek után költöztem el otthonról és nem kértem ki a szülők véleményét.

Szülőnek lenni nem arról szól hogy a gyerek egy alsóbbrendű lény és aszerint is bánunk vele, aki nem képes a 18 éves gyerekével kompromisszumra, az ne is várjon tiszteletet a semmiért!

2016. szept. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
81%
Sajnálom 21-es, hogy neked ennyire negatív kamaszkor jutott. Nyilván én sem gondolom, hogy a szülőknek joga lenne visszaélni a helyzetükkel és zsarnokként viselkedjen...azt viszont gondolom, hogy ha valaki otthon lakik, az igenis egyeztessen (ha valakinek ez az alap dolog nem fér bele, akkor költözzön el és tartsa el magát). Nálunk ebből sohasem volt gond, nekem is és hugomnak is megengedték, hogy ott aludjon a barátunk, elengedtek minket buliba (igaz többnyire anyu/apu jött értünk az előre egyeztetett időpontban, hogy ne kelljen az éjszakában egyedül mászkálnunk). Megbíztak bennünk és mi is a szüleinkben.
2016. szept. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
84%
Nem engedném meg. Fel sem merülne bennem, hogy ezért engedélyt kéne kérnie, vagy, hogy engedélyt kéne adnom.
2016. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Az első barátommal 16 évesen jöttem össze. Ő 17 éves volt. 3 hónap járás után aludtunk együtt először nálunk, ekkor már 17 voltam. A szüleim először nem akartak belemenni, de őszintén beszéltem velük (egyébként is jó a Kapcsolatunk), tudták, hogy nem csinálunk hülyeséget. Így pár óra után végül megengedték. :) Lassan 3 éve vagyunk együtt, már minden hétvégén együtt alszunk 1-2 alkalommal.

20L

2016. dec. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
100%
persze!
2017. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen nem. A szexualitás felelõsség, amig nemtud a saját lábán megállni eltartani magát tehát még gyerek szinten van. A szex meg felelöség. És a szülõk felelõsége hogy engedik e és hogy nevelik a gyerekeküket. Attól hogy serdülõkorban meg jelenik a gyerekekben a szexuális vágy az természetes dolog, az viszont nem ha már rögtön szexuális életet élnek mivel sem a testük pláne nem a lelkiviláguk nincs felkészülve a szexre. A szex nem a gyerekek dolga. Nagyapám annak idején azt mondta majd ha férfi leszel magadról meg a nõrõl is tudsz gondoskodni b@sz@l. De amig anyád mossa a szaros gatyádat nem vagy férfi. Egyszerūen fogalmazta meg, de ettõl lényegre törõbben nem lehet elmondani. Majd ha a magad ura vagy magadat és a barátnõdet is biztonságosan eltudod tartani gondoskodni akkor férfi vagy lehet nöd érett vagy a szexre meg tudsz felelõséget vállalni magadért és a nõdért. Taknyos tizenévesek mit akarnak? Azt se tudják mi a szex a lényege, elpuhult elnyalt tizenéves fiucskák 1 napot nem bírnának férfi módra dolgozni de szexet akarnak, aztán olyan felelõséget vállalnak hogy sirva rohannak anyucihoz apucihoz mert lehet teherbe esett a 14 éves kislány aztán menni kell kaparásra. Sajnos nagyon sok ilyen van. Az ilyen kölykökbõl soha nem lesz érzelmileg egészséges felnõtt akik képesek egy normális párkapcsolatra, akik tizenéves korukban rendszeres élnek szexuális életet soha nem lesznek alkalmasak normális párkapcsolatra házasságra. Ezt bármelyik pszichiáter szexológus elfogja mondani. Csak sajnos a mai szülök nagyrésze felelõtlen véglény akik nincsenek tisztában a gyereknevelés fogalmával és nekik abban kimerūl hogy mindent megadnak a gyereknek és mindent megemgednek. Ezt a tökéletes receptje a roncs sikertelen felnõttkornak.
2021. dec. 22. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!