Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mennyi időre engednéte...

Szülők! Mennyi időre engednétek el a 18 éves lányotokat külföldre?

Figyelt kérdés
A nyáron szeretnék részt venni egy programban, ami tulajdonképpen önkénteskedést, nyelvtanulást takar egy külföldi országban. Megbízható dologról van szó, biztosítanak szállást és ellátást, zsebpénzt is. Egyedül az utazási költséget kellene nekik fedezniük vagy maximum valamennyi költőpénzt, ha szükséges (de én is bele tudnék szállni, akár ki is tudnám fizetni, de ez attól függ, hogy pontosan mekkora összegről beszélünk). Anyagilag nem lenne megterhelő, ki tudnák fizetni, tehát nem az anyagi részével van a probléma. Régebben volt egy "tájékoztató", ahol azt mondták, hogy a minimum részvételi idő 2 hét, azonban utána néztem és kiderült, hogy a 2 hét csak hátrányos helyzet esetén érvényes, amibe én nem igazán férnék bele és magam is szeretnék több időt eltölteni mert úgy gondolom, hogy csak annál hasznosabb és eredményesebb lesz (a 2 hét pedig lássuk be, kb. nem elég semmire). A szüleimnek ez nem tetszik mert még nem voltam tőlük távol ennyi időre, pláne nem külföldön. Nyáron mennék, mikor véget ért az iskola, leérettségiztem, viszont a pályázatot már korábban be kellene adni. Egyébként egyelőre nem tervezek még továbbtanulni mert nincsen pontos elképzelésem arról, hogy mit szeretnék és nem is szeretném elvesztegetni a féléveimet azzal, hogy belekezdek ebbe is, abba is és hátha megtetszik. Jelenleg 2 hónapban gondolkodom mert jelen állás szerint, ősszel szeretnék tenni egy szintemelő érettségit és utána elmenni egyetemre, ha már biztos döntést hoztam, de még sok minden változhat, ez a nyári szünetbe is belefér, ha esetleg idén mégis jelentkezek valahova. Szerintem ez egy nagyon jó lehetőség és hatalmas élmény lenne. Ti elengednétek a gyereketeket? Hogyan tudnám őket meggyőzni?
2016. szept. 4. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

18 evesen, felnottkent nem kertem engedelyt.


Akkor mentem ki babysitternek.

2016. szept. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen már nem az engedélyemet kell kérnie, max a jovahagyasomat. Ha megbízható a hely, a szállás, tisztában van vele, hogy baj esetén hova fordulhat, ismeri az adott ország nyelvét, akkor menjen.
2016. szept. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez olyan szervezet, akik Amerikába is közvetítenek, és gyerektáborokban, itt-ott kell lenni animátorként, akkor óvva intelek ettől. Nagyon durva dolgok vannak, a közvetlen környezetemben vannak érintettek, akik jártak kint, a szülők két hét után haza akarták hozatni a gyerekeket.
2016. szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az Európai Önkéntes Szolgálatról van szó konkrétan.
2016. szept. 4. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

En 18 evesen mentem ki angliaba (au pair), ott voltam 4 evig. Utana spanyolorszagba koltoztem 2 evre (pincerno). Majd hazamentem egyetermre, utana spanyolba visszamentem mesterkepzest meg a doktorit csinalni.


Anyukam feltett az elejen, ami normalis, de tudta kint sokkal tobb eselyed van munkara, nyelveken tanulsz, raadasul 2 het nem valami sok. Onkentes tabor mondjuk mas, menekultekkel foglalkoznal?

2016. szept. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
En 18 evesen felevre Isztambulba koltoztem egy hirtelen dontes alapjan, szoval szerintem teljesen rendben van a terved :D. De termeszetesen nem ismerhetem a te szuleidet. Nalunk ugy zajlott hogy kitalaltam (sokaig Hong Kong volt tervben), majd marcius kozepe fele leszerveztem, aprilis elejen pedig mar itt sem voltam. Anyaekat pedig csak tajekoztattam :D.
2016. szept. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Én 18 évesen Dániában vagyok a barátommal, egyetemen. A szüleim nem azok a laza arcok, de nagyon segítőkészek voltak, belátták, hogy ez nekem a legjobb, és kiköltöztettek. Féltenek, de beszélünk minden nap Skype-on, biztonságban tudnak saját albérletben, egy remek egyetemen.


Próbálj utánanézni, szerezni valakit aki már volt itt és tőle őszintén megkérdezni, miket tapasztalt, ha jófej, még a szüleiddel is beszél neked. :)

2016. szept. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18 évesen másfél hónapot voltam Portugáliában Erasmusszal :)
2016. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!