Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom és férjem közt...

A lányom és férjem közt folyamatosan konfliktus van?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves lányom, férjem(aki nem a nagylány apja).

Lányom 7 éves volt mikor megismerkedtünk. Nagyon megkedvelték egymást, a gondok kb 2 éve kezdődtek.

Lányom sajnos nagyon önállótlan, ami egy 7-8 évesnél még elment, ezért nem volt belőle konfliktus. Mára viszont nagyon elkezdett kamaszodni és nem a szó jó értelmében.

Rettenetesen kupis, olyan szintig, hogy ha én nem figyelek, akkor penészes teás bögrék és ételmaradékok kerülnek elő a szobájából, be se lehet hozzà lépni a felfordulástól(szó szerint).

Szétszórt, beszélünk hozzá, kérjük valamire, még válaszol is, hogy rendben, aztán 5 perc múlva "nem is emlékszik",hogy beszéltünk.

Mai napig tanulok vele. Szájbarágosan olvasom fel az anyagot és visszakérdezem. Így jó tanuló. Ha nem teszem, elkezdenek romlani a jegyei. Úgy kell szólni mindenért(mosakodás, fogmosás, pakoljon be a táskába másnapra,stb)

Tudom, jócskán elvan rontva a nevelése, keresem a megoldást, a kérdés nem erre irányul most.

A lényeg, hogy én vagyok nálunk a birkatürelmű, inkább magyarázok, érvelek, kérek. Férjem viszont sokszor felkapja a vizet és leteremti.

Lányom utána sír és panaszkodik nekem és a szüleimnek telefonon, hogy jaj a gonosz férjem nem szereti, kiabál.

Férjem ezért már inkább próbálja visszafogni magát, viszont feszült és végül velem veszik össze, hogy nem igaz, hogy a gyerek már megint így meg úgy.

Folyamatos a konfliktus.

Ha a lányom csak egy kicsit igyekezne, gyönyörűen élnénk.

Mindig a"régi szép időket"emlegeti.

Nem érti meg, hogy nem a férjemen múlik, hogy önállósodnia kell. Ha ő nem lenne, akkor is önálosodnia kellene.

Valamiért azt hiszi, ha a férjem nem lenne, akkor újra úgy élhetne mint egy ovodás, akinek még az ételt is a szájába teszem.

Külvilágnak sokszor előadja, hogy milyen rossz itthon, csak a veszekedés van itthon, mindig ò a rossz.

Ilyenkor én sajnálom, de nem tudok mit tenni.

Így is csak a minimumot várjuk el, hogy saját maga körül pakoljon el, saját dolgaira figyeljen kicsit.

Ilyen, hogy fogja meg a porszívót, vagy mosogasson el, el sem hangzott soha.

Mégis, ha valaki hallja a panaszkodását, azt hinné, hogy rabszolgának tartjuk itthon.

Férjemmel folyamatosan veszekszünk miatta.

Nem tudom, hogyan tehetném jobbá a kapcsolatukat?


2016. szept. 5. 09:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Át kéne gondolnod, hogy mit csinál a gyereked egész álló nap.

Ne egy életképtelen senkit nevelj belőle, aki anyuci nélkül enni sem tud. 12 éves, legyen egy korrekt napirendje, feladatokkal, kötelességekkel (saját szoba rendben tartása, az általa használt evőeszközök elmosogatása, stb...). Ha valamit nem teljesít, vedd el a telefonját. Vedd el az internetet. (Elég, ha offolod a routert, vagy magadhoz veszed a net kábelt.) Nincs tévé, nincs barátnő.

Csak a saját maga kárán fog tanulni.

Hármótok közül a férjedet a legkönnyebb megérteni.

2016. szept. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Kicsit olyan, mintha apámat és a volt barátnőjét látnám annak gyerekével. A kiscsaj még 16 évesen sem volt képes a szobájában normálisan kiporszívózni vagy rendet rakni, azt nem is említve, hogy egy kést nem bírt maga után elmosogatni. Az anyja csak kért, de soha nem szankcionálta a mulasztásokat, inkább ráhagyta és megcsinálta helyette.

Apám ennél következetesebben próbálta kezelni, de persze jött a balhé, hogy mit akar ő, nem az apja (persze akkor nem balhézott, amikor apám finanszírozta a sítáborokat, márkás cipőket stb.). Apám sem egyszerű eset, szigorúnak mondható, de amilyen szemtelen és pofátlan lett az a kiscsaj, az parádés.

Nincsenek is már együtt...

2016. szept. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Ebben a korban már önálló feladatokat kell adni a gyereknek és a nevelőapa is részt vehet a tanulásban segédkezésnél. Ráadásul nem a szülőnek kell olvasni, hanem a gyereknek.
2016. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%

Itt valami tényleg nagyon el lett rontva, hisz még csak 12 éves mi lesz később? Ahogy előttem is írták, azt kellene hogy meglegyen mondva ha nem takarítod ki a szobát nincs internet. Nem tudom, de én kiskorom óta magam takarítok, porszívózok a házban hogyhogy neki még a porszívót sem kell megfognia?


Van valami hobbija? Itt nem az internetre meg tv- re gondolok. Így esetleg arra gondolnék hogy beírathatnád valahova , valami sportra az nagy önfegyelmet követel ezt általában átviszik a mindennapokra is.

2016. szept. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
Pedig a problema sajnos beloled indul ki ahogy nevelted es neveled. Azert viselkedik igy a lanyod mert megteheti mert te megcsinalsz helyette mindent. Amig Te nem valtoztatsz ne varj arra hogy o valtozni fog hiszen neki ez igy kenyelmes es jo hulye lenne egyszer csak felelossegteljesebben viselkednie ha nincs rakenyszeritve. Viszont ha nem allsz a sarkadra nem csak a hazassagod mehet erre de ahogy az elozo irta egy eletkeptelen gyereket "nevelsz" aki ha kikerul az eletbe jo nagy bajba lesz mert anyuci nem lesz ott hogy mindent megoldjon es megcsinaljon helyette pl egy munkahelyen. Magara lesz utalva. Akkor sorba rugjak majd ki ea utcara kerul? Milyen elete lesz igy? Gondolom nem yen eletet szansz neki de ezzel arra tereled. Torodj vele ugy hogy az epito legyen a szemelyisegere es fejlodjon mert muszaj! Nem ovis! Fel kell noni akar tetszik akar nem. Es ez bizony a te felelosseged es ezen csak Te tudsz valtoztatni nem a lanyod es nem a ferjed a hibas. Csak TE
2016. szept. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
Négyes vagyok. Igaz az én gyerekem még kisbaba, de a keresztlányom. 12 éves. Hát én nem tudom elképzelni, de ő aztán mindent megcsinál értelemszerűen kitakarít segít mosogatásban mosásban nagy kértük van ott is segít. Most , Hogy nyári szünet volt, a szülei adtak minden napra feladatot amit meg kellett csinálnia mielőtt valahova megy barátnőzni vagy internetezni. Mikor ott voltam épp mondta az apja hogy másnap fel kell vágni a több hatalmas a tököd hogy majd odaadják a kis malacoknak. Nem elégedetlenkedett meg semmi, még én kérdeztem meg hogy nem-e nehéz az elvágni a késsel, mondta hogy nem. Szerintem ti borzasztó sokat megengedtek kislánynak.
2016. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

* tobb hatalmas tököt a kertbol

Bocsi, automatikusan javít

2016. szept. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

Állj a sarkadra, hagyd a lányodat önállósodni. Legyen kudarcélménye, hogy tanulhasson belőle.

Nálunk is hasonló a helyzet, a párom lánya 13 lesz, de korához képest önállótlan. Nagyszülőknél egyenesen óvodás szinten létezik, épp csak nem rágják meg helyette az ételt, de konkrétan falatokra vágva kapja a szendvicset, a gyümölcsöt, az ebédet. Teljes mértékben kiszolgálják.

Nálunk a párom a válás tényét próbálja kompenzálni az engedékenységgel és a kiszolgálással (konkrétan nem tudja a kislány, hogy hol tartjuk a tányért a konyhában, mert sosem csinált magának egy szendvicset sem). Múlt héten jött rá, hogy mennyire rossz taktika volt ez. Nálunk aludt a lány, de mivel mi korán mentünk dolgozni, megbeszéltük vele, hogy van kulcsa, maradjon, ameddig szeretne, reggelizzen, majd telefonáljon, mielőtt hazaindul, és hívjon, ha hazaért (5 perces út). Este kiderült, hogy egyikünknek sem telefonált, nem evett semmit, a pénzt viszont eltette, amit reggelire kapott. Életében először kapott büntetést az apjától, most addig nem maradhat nálunk egyedül, amíg be nem bizonyítja, hogy bízhatunk benne. Korábban is csinált hasonló dolgokat, pl nem hazament tőlünk, hanem megállt játszóterezni, azt csak megmosolyogta a párom, hogy milyen leleményes gyerek.

Most megijedt, és belátta, hogy a nagy lazaság nem volt okos dolog.

2016. szept. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
17%

jézusom ....

a 14 éves lányom már simán elvinne egy háztartást ha akarná

ehhez képes a gyereked életképtelen


1. leülsz és közlöd vele h pontosan mit vársz el tőle ... és kőkeményen betartatod vele

leírod neki egy napirendbe ! és felügyeled h betartsa !


-maga mossa a ruháig

kiírod mit kell tenni (utána leveszed) és TE nem mosod azontúl a ruháit

-nem csinálsz rendet utána , de nem is jöhet fel senki sem hozzá, csak akkor ha bevonulnak a szobájába

elsőre ennyi elég ... majd lehet fokozni a dolgot :)


másik megoldás a fész :D

fényképezd le a szobájába a kupit és tedd ki

írd alá h ez a lányom szobája

kiteheted a napirendjét is h pl ha ezt nem írnád ki akkor még iskolába is elfelejtene menni !

2016. szept. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Én tehetek róla, tudom.

Az apja sajnos már nem él. Én pedig túlkompenzáltam. Próbáltam két ember helyett szeretni, kiszólgálni.

Több kárt okoztam ezzel mint hasznot, ma már látom.

Szüleim detto. Ahogy valaki írta, náluk ovis módjára bánnak vele.

Sőt, engem teremtenek le, ha"szigorú"vagyok vele. Amiből csak további konfliktus van itthon.

A sarkamra kell állnom, tudom, de borzasztó nehéz, mikor egy-egy ilyen szankcionálás, veszekedés után sírva kétdezi, hogy miért nem szeretem már úgy mint régen... :(

2016. szept. 5. 09:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!