Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom és férjem közt...

A lányom és férjem közt folyamatosan konfliktus van?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves lányom, férjem(aki nem a nagylány apja).

Lányom 7 éves volt mikor megismerkedtünk. Nagyon megkedvelték egymást, a gondok kb 2 éve kezdődtek.

Lányom sajnos nagyon önállótlan, ami egy 7-8 évesnél még elment, ezért nem volt belőle konfliktus. Mára viszont nagyon elkezdett kamaszodni és nem a szó jó értelmében.

Rettenetesen kupis, olyan szintig, hogy ha én nem figyelek, akkor penészes teás bögrék és ételmaradékok kerülnek elő a szobájából, be se lehet hozzà lépni a felfordulástól(szó szerint).

Szétszórt, beszélünk hozzá, kérjük valamire, még válaszol is, hogy rendben, aztán 5 perc múlva "nem is emlékszik",hogy beszéltünk.

Mai napig tanulok vele. Szájbarágosan olvasom fel az anyagot és visszakérdezem. Így jó tanuló. Ha nem teszem, elkezdenek romlani a jegyei. Úgy kell szólni mindenért(mosakodás, fogmosás, pakoljon be a táskába másnapra,stb)

Tudom, jócskán elvan rontva a nevelése, keresem a megoldást, a kérdés nem erre irányul most.

A lényeg, hogy én vagyok nálunk a birkatürelmű, inkább magyarázok, érvelek, kérek. Férjem viszont sokszor felkapja a vizet és leteremti.

Lányom utána sír és panaszkodik nekem és a szüleimnek telefonon, hogy jaj a gonosz férjem nem szereti, kiabál.

Férjem ezért már inkább próbálja visszafogni magát, viszont feszült és végül velem veszik össze, hogy nem igaz, hogy a gyerek már megint így meg úgy.

Folyamatos a konfliktus.

Ha a lányom csak egy kicsit igyekezne, gyönyörűen élnénk.

Mindig a"régi szép időket"emlegeti.

Nem érti meg, hogy nem a férjemen múlik, hogy önállósodnia kell. Ha ő nem lenne, akkor is önálosodnia kellene.

Valamiért azt hiszi, ha a férjem nem lenne, akkor újra úgy élhetne mint egy ovodás, akinek még az ételt is a szájába teszem.

Külvilágnak sokszor előadja, hogy milyen rossz itthon, csak a veszekedés van itthon, mindig ò a rossz.

Ilyenkor én sajnálom, de nem tudok mit tenni.

Így is csak a minimumot várjuk el, hogy saját maga körül pakoljon el, saját dolgaira figyeljen kicsit.

Ilyen, hogy fogja meg a porszívót, vagy mosogasson el, el sem hangzott soha.

Mégis, ha valaki hallja a panaszkodását, azt hinné, hogy rabszolgának tartjuk itthon.

Férjemmel folyamatosan veszekszünk miatta.

Nem tudom, hogyan tehetném jobbá a kapcsolatukat?


2016. szept. 5. 09:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%

Tudom milyen nehéz a "mi kicsi gyermekünket" hagyni felnőni :-)

De muszáj megtenni, és nem kiszolgálás. Nálunk is párom a szigorúbb, de hajlok én is erre, mert látom a fiamnak önállósodnia kell. 9 éves. Én fokozatosan kezdtem el, sok ételt nem evett meg, elöször csak meg kellett kostolnia majd nem volt választása. Amit persze nagyon nem szeret, azt nem kap...

Írtunk listát a teendőkről, minden nap kikérdeztem...

Ezekkel már önállóan megy..

A figyelemmel még gondok vannak..

Ja és sokat beszélgetek vele, hogy a párom nem "mumus" ő is csak a javát akarja.

A nagyszülőktől eltiltás, korlátozás volt...

Kitartás!

2016. szept. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
16%

nagyon 1xű

el kell neki mondani h pont mert szereted és nem akarod h egy életképtelen senki legyen azért csinálod ezt vele

és ha sír nyafog meg hisztizik akkor is ez lesz és punktum - szülői tekintély!!!


ha most nem fogod meg akkor 1-2 év és kezelhetetlen lesz azt garantálom és egyre rosszabb


mondom a fész jó megoldás lehet motivációnak :)

(amúgy ezt itt olvastam pár hónapja és azóta a lány rendet rak a szobájában)

simán kiteheted h amit mond az valótlan és ha kérik szívesen felveszed videóra is amit egy nap otthon csinál ...


másik motiváló tényező a zsebpénz

bizonyos feladatokért bizonyos összeg jár

mosogatás 50.-

kimosás 100.-

kivinni a szemetek 20.-

rendrakás a szobában 120.-

a tanulásban is ki kell alakítani egy ösztönző rendszer

5ös 100.-

4es 50.-

3as 0.-

2es -50.-

1es -100.-

EZ CSAK PÉLDA!

tudom nem a legjobb módja de van akinél beválik


ha a telefonja a legbecsesebb neki akkor a feltöltéssel és a mobil nettel lehet operálni nála

vagyis a jó jegyekért és a házimunkáért x forint feltöltés vagy adatforgalom jár

otthon a wifit jelszavazd le h kénytelen kelljen beosztania a adatforgalmát

esetleg érdemes olyan csomagot választani vagy feltöltögetösre cserélni


ha a barátjai fontosak akkor azzal

keresd meg a gyenge pontját !!!

2016. szept. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
93%

Fontos: igenis legyél következetes, egy dologra figyelj, mindig a viselkedését kritizáld, soha ne a személyiségét.


A sírva kérdezi, hogy miért nem szereted meg érzelmi zsarolás. Öleld meg, mondd el, hogy őt szereted a világon a legjobban, de igenis haragszol azért, hogy nem mosogatta el a bögréjét. Így őt magát nem kritizálod, de az elmulasztott feladatot (viselkedést) igen. És ezt kell is.

2016. szept. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%

és még egy : próbáld mimnél kevesebbszer mondani h NEM

ha mégis kell mindig indokold meg


előző egen ezt elfelejtettem írni :)

de nálam ez annyira alap dolog már h elfelejtkezem róla h másnak nem :)

2016. szept. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%

én azt mondom, hagyd, hadd kupizzon, legyen igénytelen, aztán 1x hívd át suli után a barátnőit. Talán elszégyelli magát előttük. Én ugyan ezt csináltam, utáltam takarítani (mondjuk a mai napi nem lett kedvenc :) ), de mikor jött valaki, körbenyaltam a szobámat, mert én is felfogtam, hogy nekem ciki, ha a büdösbe kell bejönni. Kellemetlen lesz neki nagyon, de meg kell tanulnia, hogy nem fogják mindig kiszolgálni.


Van kisebb tesója esetleg? Mert lehet ez figyelemfelhívás is, hogy a kicsivel esetleg többet foglalkozol.


Ha mindig mindent megteszel helyette, nem lesz jobb a helyzet. nem fogja megtanulni. Kemény lesz, de az ő érdekében muszáj.

2016. szept. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon sok jó tanácsot kaptál. Fogadd meg! Ellenkező esetben rámegy a kapcsolatod a férjeddel. Ne engedj a lanyod érzelmi zsarolásának!

Ha most nem teszel semmit, néhány év múlva tehetetlen leszel, egy zsarnok gyerekkel, egyedül. Hiába keresed akkor majd az okokat,mert egyedül te rontottad el.

A férjednek őszinte elismerésem!

Egy 13, 15 éves lány és egy 17 éves fiú anyja vagyok, egyik sem a férjemé. Most várjuk a közös babát.

2016. szept. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
66%
Hm...mégsem olyan elveszett gyerek, érzelmi manipulációban otthon van. (Miért nem szereted duma)
2016. szept. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó tanácsot! Mindegyikben van valami. Már csináltam is egy napirendet, kiragasztottam a szekrényére.

Az utolsó pontban az áll, hogy amennyiben csúszás van a fentiekben, úgy nincs telefon pótlásig.

Próbáltam elsőre egy teljesen vállalhatót, teljesíthetőt írni.

Nincs benne semmi plussz munka, csak a saját dolgai órára lebontva, mikor mit csináljon meg.

Ha ez már megy, akkor beiktatok mindennapra egy plussz feladatot(teregetés és társai).

Remélem menni fog.

Valaki kérdezte, igen, van egy egyéves kistesó. Arra ügyelek kezdettől fogva, hogy ne hanyagoljam a nagyot. Talán ezért is voltam kevésbé szigorú eddig, hogy ne legyen az, hogy bezzeg a kicsinek"mindent" szabad.

Egyébként imádják egymást szerencsére, féltékenykedés egyelőre nincs.

Tényleg köszönöm a sok jó tanácsot, erőt merítek belőlük!

2016. szept. 5. 11:54
 19/22 anonim ***** válasza:
66%

Csak annyi hozzáfűzni valóm lenne, hogy vele kellett volna megcsinálni a napirendjèt. Most megint felülről dirigálsz, ès mèg órára pontosan beosztod az idejèt. Szerintem neked is könnyebb lenne, ha a lányod partner lenne ebben, de így lekezelően hat az egèsz.

Mièrt nem ülsz le vele megbeszèlni, hogy ezt, meg ezt meg kell csinálnod, segítened a háztartásban, mondd meg, mikor lenne ideális számodra. De nincs kecmec, ez kötelező. Akár válszthat egy dogot ő maga, amiben segít neked a háztartásban. Èn most vezetnèm be ezt is. Hagyd meg a döntès illúzióját neki!

2016. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Igazad van. Úgy fogom tálalni, hogy ez az én javaslatom. Ha van jobb ötlete, akkor nyitott vagyok rá.
2016. szept. 5. 13:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!