Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családban folyamatosan...

A családban folyamatosan konfliktus van egy macska miatt! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A két nagyobbik lányom (12 és 8 évesek) már nagyon régóta akartak macskát. A tesómék macskái most ellettek, és mi is kaptunk egy kölyköt. A lányok gondozzák, szeretik, játszanak vele, DE ez a macska borzalmas. A házba nem engedem bejönni, de folyton belóg. Tiszta szőr minden. Múltkor a tálalószekrények egyikében találtam meg a macskát, azt hittem, ott ülök seggre. A kert tiszta macskaszar. A legkisebb lányom, mióta itt van a macska, tüszög. A férjem nemrég kiverte a balhét. Nem elég, hogy a macska fölmászik a kocsik tetejére, úgy kell onnan lerángatnunk, még az autóba is bemászik. Van egy cabrionk, a férjem múltkor azzal ment dolgozni. De itt hagyott valamit, visszajött, a kocsit letette a kertbe, a tetejét sem csukta vissza. Mire visszament az autóhoz, a macska ott kaprta a bőrülést. A férjem majdnem a kerítéshez vágta a macskát. Meg a szomszédok is panaszkodtak a macskaszarra.

Mondtuk a két nagyobb lánynak, hogy macska nem maradhat sokáig, hű, na azt a reakciót. Folyamatosan balhéznak azóta, veszekednek velünk, látványosa utálnak minket, a kishúgra is mérgesek, mert "minden miatta van". De a macska akkor sem maradhat, hát a legkisebb lányom köpni-nyelni nem tud az allergiától, plusz még a többi dolog. De én békességet akarok, mi legyen?



2013. júl. 15. 08:59
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%

1. Macska csak az udvaron lehet. Így nem lesz mindenhol szőr, a lányod sem tüsszög.

2. Pár ezerért van macskakakiltató, kis doboz, bele homok, a macskát meg beleszoktatni, hogy oda járjon.

2013. júl. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
100%

Egy macskát is kell nevelni...

Egyrészt vegyetek neki alomtálcát. Ez havonta egy ezres körüli kiadás. Rá lehet szoktatni.

Másrészt ha valami rosszat csinál akkor [link]

lefújjátok vízzel, nagyon hatásos.

Nekem is van szobacicám, de jól van nevelve, soha nem tett tönkre bútort, mindig az alomtálcájába ürít.

(pedig ő totálisan benti macska,szóval nem is megy ki)


Amúgy a kicsilányt meg vigyétel el allergia vizsgálatra,mertha tényleg allergiás akkor csak kint lehet macska,vagy még ott se.

És nem értem,hogy a szomszédok miért panaszkodnak a macskaszarra? Azért ez nem kutya,hogy mindenhova odapottyant. Meg bejárnak a kertetekbe?

2013. júl. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:

Én sem engedem meg, hogy bemenjen a házba, de valahogy mindig bekerül. A lányom meg nagyrészt a kertben van.

Macskaalom nem sokat használ. Nekünk is van, de hasztalan. Meg aztán télen ígyis-úgyis a házban lenne.

Igazság szerint én ki akarom rakni a macskát, de "félek"a lányaim haragjától.

2013. júl. 15. 09:05
 4/56 A kérdező kommentje:
A macska átjár a szomszéd kertbe.
2013. júl. 15. 09:06
 5/56 anonim ***** válasza:
100%

Három cicánk van, kinti és benti.

Allergiát a gyerek kinőheti, (orvos mondta) mert hozzászokik

a szervezete.

Gondolom, gyerek cicák, és ilyenkor még csinálnak károkat.

Autót bezárni, mi sem hagyjuk az ablakot sem lehúzva. Ennyi erővel bemegy a légy, darázs, bármi.

Macsek öntörvényű, de taníthatók. Szekrény ajtót ne hagyd nyitva, szeretik az eldugott helyeket.

Ha olyan helyre mennek, ahová nem kellene, vízzel lespriccelem őket. Nem mennek többet oda, legalábbis, amikor látom. Macska kakit elkaparják, megtanulják.

Ennyi erővel a szomszéd macska is intézheti ott a dolgát.

Macsekot meghagynám, a gyerekek is tanulnak felelősséget, és ha a szívükhöz nőtt, borzasztó lenne elvenni tőlük.

Te meg legyél óvatosabb, tanítsd a dögöt, ügyelj, ne csináljon kárt. Kis macska olyan mint a gyerek. Éretlen, játékos. Ahogy idősödik úgy lenyugszik, később, nagy korában pedig a nap 90%-át végig henyéli. Jó az alvókája.

2013. júl. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanítani macskaalomra is. Mikor látod,hogy végezné a dolgát megfogod és a macskaalomba teszed. Egy idő után megtanulja.
2013. júl. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:

Nálunk volt több cica is.

Nevelni kell... Én simán a lakásban hagyhattam a makát amíg kiszaladtam, a nagy tál hússal, még a székre sem mászott, sőt az egyterü alsószinten csak a járólapos rész mehetett. )ezek mind az életem során tartott 6 macskára igaz volt)

Viszont az utolső cica sok bosszúságot okozott.

Lepisilte a téli krumplit, bemászott a kocsicsomagtartóba, ott is jelőlt...stb...ráadásul a kornyéken valaki lgpuskával vadászott rá (egy füle ellőve, fél szemü lett...stb)


Végül elajándékoztuk, vagyis édesapa elvitte a munkahelyére, ami egy telephely volt, igaz, apa már nem dolgozik ott, de a macskának királyi helye van, nagy területe, isteni kaja, sok szeretet, még saját fb profilja is van...



Ha nem tudjátok nevelni, akkor addig kell rábízn másra amíg kicsi. Vagy megtanulni a nevelését de sürgősen...

2013. júl. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
77%

Én nagy macskarajongó vagyok,a mostani cicusom már 18 éves.

Szerintem nincs nagyobb öröm egy macskánál,rengeteg szeretetet ad.Ha öregszik akkor már kevesebb gond lesz vele,a macska meg gyorsan felnő.Ha ivarérett lesz akkor vigyétek el állatorvoshoz és ivartalanítsátok.Sokkal kezelhetőbb cicus lesz és nem kap el különböző betegségeket.Egy macska tartása sok türelemmel jár,de bőven megéri mert kompenzálja a cicus.

2013. júl. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

Én viszont nem vagyok macskarajongó, sőt, nem is szertem a macskákat. Viszont úgy voltam vele, hogy a gyerekekért elviselem.

Viszont az allergia nem fog elmúlni, csak mert a macska a kertben van. A gyerekek szemmel láthatóan nem tudják megnevelni, csak gondozni, nekem meg se időm, se kedvem. A férjemet a hányinger fogja el a macska gondolatától is. Tehát egyértelmű, hogy nem maradhat. Különben is jön majd a suliidő, temérdeknyi tevékenységgel, nem szertném, ha a macska elvonná a figyelmüket.

A kérdés inkább az (lehet, hogy nem jól tettem fel), hogy mit tegyek a lányokkal, akik nem bírják elfogadni, hogy vissza fogjuk adni a macskát a tesóméknak.

2013. júl. 15. 09:33
 10/56 anonim ***** válasza:
61%

Rosszul nevelitek a macskát. Igen, nevelni kell. Házat be kell zárni, ne legyen tárva-nyitva az ajtó, autó ugyanez.

Milyen idős?

Nem lehet, hogy túl korán került el az anyjától? 8 hetesnek legalább kell lennie ahhoz, hogy ne hiányolja az anyját.

Ráadásul a macskának is van jelleme, lehet, hogy ő érzékenyebb, hiányoznak neki a többiek, és így jön ki rajta.

A szőrével is kezdeni kéne valamit, ennyire nem szabadna, hogy hulljon.

A macska nem játék, hogy dobáljátok, meg nem maradhat! Tessék beszerezni egy könyvet, hogy hogyan kell nevelni.

És főleg ne legyetek agresszívek vele, mert a macska nem érti, hogy mi a baj.

A lélek szót hallottad már? A macskának is van. És neked? Gond van vele, hát eldobjuk?

Javaslok családi programot is: leülünk a gyerekkel és együtt foglalkozunk a macskával: játszunk vele, gondozzuk ésatöbbi.

Az allergiára nem tudok mit mondani, az orvos majd megmondja. El is múlhat, gyógyszerrel, gyógynövénnyel karban tartható, végső esetben a gyerek kerülje a macskával való kontaktust (udvaron ez megoldható).

Télen is kint lehet a macska, nálunk is mindig kint van, addigra nőni is fog, nem fog megfagyni. Ki lehet neki alakítani egy kis kuckót, régi ruhával, faforgáccsal, ahova elbújhat. Ha van kutya, próbáljátok meg összeszoktatni őket (könyvekben vannak jó tippek, macskaszagú holmi a kutyához kezdetben és fordítva, így megszokják egymást). Az én macskám odabújik a kutyához, így melegítik egymást, amikor fáznak.

2013. júl. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!