Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 éves egyetemista lánynak...

18 éves egyetemista lánynak szerintetek sok/kevés ennyi zsebpénz?

Figyelt kérdés

attól függően, hogy épp, mennyit tudunk adni a férjemmel, általában 3500-6000 ft-ot kap 1 hétre.

ebben benne van H-P az ebédje vagy uzsonna, illetve ha heti 1x elmegy valahova a barátaival. persze mondjuk havi 1x ha valami kérése van, nagyobb koncertre vagy valami, akkor arra is kap külön.


2016. szept. 17. 10:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
38%

"6-os: te aztán biztosan tudod, hogy mennyi szabadideje van valakinek az orvosi mellett.."


Kepzeld pontosan tudom. Egyebkent az orvosi kar messze nem a legnehezebb.

2016. szept. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
32%

Én nem értem az ilyen kérdezőket.

Feltesz egy kérdést, és lefikázza a választ adókat. Egyre több ilyen van, mindenféle témában.

Szerintem adj, amennyit akarsz, vagy tudsz. Nem az a dolga a szülőnek, hogy meggebedjen, a gyereknek meg habzsi -dőzsi van. Mindenki más anyagi körülmények között él, nyilván a gyerekek is más -más összegeket kapnak.

A fiam 17. Nyáron dolgozott egy hónapot, mert nem fogok pénzt adni a szórakozásra. Ha elfogyott, akkor sajnálom.

6000 nem sok amúgy hetente, ha abból ennie is kell. A kaját kell valahogy megoldani másképp, ha nincs több pénz, vagy ez is megterhelő. Pl visz otthonról valamit, és otthon eszik főtt kaját este.

2016. szept. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
11-es, talán elvégezted, onnan tudod ilyen jól?
2016. szept. 17. 12:10
 14/30 anonim ***** válasza:
93%
Én pl. főiskola mellett nem tudtam dolgozni. Sőt nálunk az évfolyamban is kB. ha ketten dolgoztak. Pedig csak müszaki főiskola. Akkor nekem megvették ami kell. Albérletet ösztöndíjból fizettem.
2016. szept. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
70%

minden második tanuló orvosis itt, minden második szülő gyereke is az.

És mi az, hogy elengeded??? Könyörgöm, felnőtt nő...


Azt se értem, mi az, hogy 3500-6000. Mitől függ? Hasadra csapsz és adsz valamennyit? Hogyan tervezzen így? Egyébként én kevesellem, nekem is egyetemista a lányom, havonta 50ezret kap (és nem, nem vagyunk milliomosok), de 250km-re lakik az egyetemtől, albérletben él. Bérlet, jegyzet, öltözködés, étkezés, tisztálkodás, szórakozás (bár ritkán jár). És dolgozik is, de nem akarom, hogy ő tartsa el magát, a bérét simán félrerakja. És mindezt két szak mellett (levelező gyp és nappalis pszichológia).


Szerintem röhejes egy egyetemistának heti 3500 ft.

2016. szept. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
64%

Kollégista, vagy otthon lakik és hazajár enni? Hova jár egyetemre? Budapest vagy vidék? Leírásodból gondolom hogy inkább otthon lakik.

Ha ebben az összegben benne van az ebéd H-P között akkor elég kevésnek tartom, főleg Bp-en, ott ha csak beül valahova meginni valamit mondjuk koktélt, már 1500-2000 Ft ugrott és akkor még nem evett. De még vidéken is keveslek ennyi összeget kajára + egy szórakozásra.

2016. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
37%
Én 18 évesn már nem kaptam zsebpénzt, pedig én is tanultam.
2016. szept. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
58%
3500 Ft semmire nem elég
2016. szept. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
91%
Én mérnök szakon tanulok, általában reggel 8-tól délután 4-ig órán vagyok, heti kétszer pedig 5-től 7-ig ZH. Így dolgozni nem tudok suli mellett. (Nyáron besegítettem a szüleim cégében, de ingyen.) Albérletben lakom Budapesten, amit a szüleim fizetnek. Minden hétvégén hazajárok. Ilyenkor 4 adag kaját szoktak csomagolni, hétfő-kedden ebéd+vacsi. Minden héten, mielőtt visszamegyek, meg szokták kérdezni a szüleim mennyi pénz kell. Én a vonatjegy árát (4000 Ft) + kajára (5000 Ft/5 nap), plusz ha kell, akkor BKV bérletre, albérleti díjra vagy jegyzetre szoktam kérni. Bulizni nem járok, inkább a városban szoktunk sétálni a barátommal (vár, Gellért hegy, stb.)
2016. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
81%

Utóbbi időben mennyire megszaporodtak itt a gonosz, rosszindulatú emberek, hihetetlen. Nem is a kérdésre válaszolnak, ráadásul kioktató, bántó stílusban, és vérig vannak sértve, ha a kérdezők ezt szóvá teszik. Szánalom...

Kérdező, ha nem tudsz többet adni, akkor ez van. Egyébként gyerek függő szerintem. Nekem két lányom van, vasárnap esténként, mikor visszamennek az albérletbe bevásárolunk közösen egész hétre, utána meg annyi pénzt kapnak amennyit kérnek. Abszolút változó összeg, attól függően, hogy mire van szükségük (utazás, sport, magántanár, szórakozás, ruha, cipő, stb), ezt mindig szépen megbeszéljük. És azért mondom, hogy gyerek függő, mert a nagyobb lányom pl nagyon spórolós, alig költ valamit, inkább gyűjtöget, a kisebb lányom meg elcsapná a világ pénzét is, ha hagynánk persze.

2016. szept. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!