Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, fiatalok szülei!...

Kamaszok, fiatalok szülei! Győzitek egyetemre/főiskolára járatni a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

Fizetős vagy államilag finanszírozott helyre? Hogyan oldjátok meg a költségeket? Dolgozik a "gyerek" is, vagy teljesen eltartjátok? Esetleg diákhitel? Mennyibe fáj ez így havonta per "gyerek" manapság?


"Győzitek" helyett "tudjátok" lett volna, de ez az okos szűrő kiszűrte... :I



2016. szept. 26. 15:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Meg ilyenek, hogy lakást kap érettségire.... Tudom, hogy van ilyen, de a legtöbben vagy örökölnek (később) vagy a szülőknél laknak még gyerekkel is vagy egész életükben küszködnek egy saját otthonért. Érted, így ellentmondanak a dolgok egymásnak. Vagy nem?"


Nem feltétlenül. Pont érettségi előtt hunyt el a nagymamám. Az ő házát eladták és abból finanszírozták a szüleim a nekem vett lakást.

Emlékszem, hogy amikor szabadkoztam, hogy nem kellett volna, apám röviden annyival kevert le, hogy "Egyetlen gyerekünk vagy, egyrészt úgyis csak te örökölnél majd utánunk, másrészt el akartunk indítani valamivel az életben. Vehettünk volna egy drága műkincs kategóriájú festményt is befektetésnek, de abban nem tudnál lakni."

2016. szept. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

És egyetlen unokája voltál a nagymamának? Nem kötözködni akarok csak tényleg érdekel.

Nekem még pici a lányom, és azon is sokszor elgondolkodom, hogy akinek 2-3 vagy még több van (ugye most háromtól fölfelé nagyon megéri), az vajon hogyan képzeli el a jövőt, például a taníttatást? Mert persze a diákhitel egynek jó, ha úgy alakul, de egyrészt önmagában nem elég, másrészt meg ne ez legyen már a kiindulópont. És ha egynek fizeted az egyetemet, akkor többinek se mondhatod, hogy bocs de te már nem férsz bele.

2016. szept. 27. 13:51
 13/18 anonim ***** válasza:
65%

Az utolsó kommentedre reagálnék, a 3. gyermek még pocakban, de mi így képzeljük: 4-4,5 év van a gyerekek között, (így terveztük) van esély tehát, hogy egyszerre egy, max két gyereknek kell finanszírozni a továbbtanulását. 10 éves lakáskasszát kötünk mindnek 8 éves korában, ebből álljuk majd a lakást, ha nem kap kollégiumot. (Egy albérlővel a rezsi egy része is megoldott lenne). Ez tehát azt jelenti, hogy jelenleg 40ezer az, ami máris költségként jelentkezik, pedig meg csak 3.-os. :)

Ezenkívül a babakötvény van, amiből gazdálkodhat majd. (Meg persze az épp felszabaduló 40ezer) Igyekeztünk úgy bevállalni őket, hogy a jelenlegi bevételeink stabilnak mondhatók, s persze bármikor jöhet rossz, igyekszünk félretenni addig.

2016. szept. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szülő vagyok, de azért leírom: én államilag finanszírozott helyre járok, a szüleim fizetik a kollégiumot (ez 12 ezer forint), és havonta negyvenezret kapok költőpénznek. Ha ennél többre van szükségem, akkor az az ösztöndíjból megy. Néha dolgozok is, de ez nem rendszeres, inkább csak a szorgalmi időszak elejére jellemző alkalmi munkák. Egyébként ki lehet jönni, ha az ember megelégszik a menzás kajával, és nem rendel pizzát vacsorára. Inkább a szórakozás az, ami sokat elvisz. Az is hozzátartozik, hogy majdnem minden hétvégén hazamegyek, ilyenkor anya több napra való ebédet csomagol, és sokszor kapok ruhákat is.
2016. szept. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Jo sok lehet akkor a havi lakaskassza meg a babakotveny, szor harom, ha tiz ev alatt egy komplett lakas kijon belole! 15 M alatt jelenleg kb nincsenek lakhato ingatlanok. Koszi mindenkinek a valaszt. Szerencsere budapestiek vagyunk, igy lehet valogatni az intezmenyek kozul anelkul, hogy kolit vagy albit kelljen fizetni, de a tobbit akkor is ki kell gazdalkodni majd.
2016. szept. 27. 21:00
 16/18 anonim ***** válasza:
Milyen többi? Ha Pesten laksz (mint mi is) akkor nincs több kiadás egyetemen, mint korábban. Bérlet, kaja. Nem értem.
2016. szept. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
16-os te milyen képzésre jársz? Csak mert nálunk speciel rendkívül drágák a könyvek és az eszközök..
2016. szept. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Adott esetben tandíj pl.
2016. szept. 29. 07:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!