Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vennél óvszert a hetedikes...

Vennél óvszert a hetedikes fiadnak?

Figyelt kérdés
Kiskora óta nem titkolózunk előtte, minden kérdésére válaszoltunk. Tudja hogy lesz a kisbaba, hogy mi történik a serdülőkorban a fiúkkal és a lányokkal. Viszont amikor én hetedikes voltam, emlékszem arra, hogy két osztálytársam szexelt, ezért úgy gondolom, hogyha nem is szeretném, hogy a fiam szexuális életet éljen ilyen korban, jobb a biztonság, és vennék neki egy csomag óvszert. A férjem szerint ez nem jó ötlet, mert így arra biztatnánk, hogy keressen magának valakit, akivel elhasználhatja... Viszont szerintem inkább legyen nála, minthogy összeálljon valakivel anélkül. Az sem baj, ha évek múlva használja (megnézem meddig áll el, mire lejár, veszek neki egy újabb csomaggal).
2016. szept. 30. 10:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem jó ötlet.Lehet, hogy nem fogja használni, de legalább biztosra mész. Sokszor a tinik azért nem védekeznek, mert cikinek érzik az óvszervásárlást. Jó pont neked, mert gondos szülő lehetsz.
2016. szept. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Te jo eg...
2016. szept. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk van egy fiók, ahol van óvszer és terhességi teszt "szabad felhasználásra", bár egyelőre ezt csak az unokaöcséim/húgaim veszik igénybe, de hasonló módszer marad, ha a fiam és a lányom megnő (8 és 4 évesek most). Sajnos kénytelenek vagyunk mi venni a rokonoknak, mert a tesóm eléggé furcsán kezeli ezt a dolgot (konkrétan azt mondta, hogy ne szexeljen a 17 éves fia, ha nincs pénz óvszerre).

Mi nem odaadjuk nekik, de ha kell, tudja hol talál, megbeszéltük, hogy ez nem lopás, vigye, ha kell. Időnként megnézzük, mennyi fogyott, kell-e utánpótlás. :)


Hogy ti mit tegyetek, ha nem egyezik a véleményetek a férjeddel, azt nem tudom.

2016. szept. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem egészen. Nem vennék úgy, hogy "nesze, itt van, ez a tiéd". Viszont vennék otthonra (nálunk egyébként is van) és megmutatnám neki, hogy hol találja és azt, hogyha egyszer odajut, nyugodtan vehet belőle, nem tartjuk számon, hogy mennyi van benne, nem kell kellemetlenül éreznie magát.


Nekünk lányaink vannak, de ha odajutunk, ők is rájárhatnak majd a készletre. Inkább ez, mint a hormonális.

2016. szept. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem tartod korainak? Hetedikes! Meg abszolut nem ezen kell jarjon az esze!
2016. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

5,

csinálni korai, gondolkozni rajta, nem.

17 évesen vesztettem ugyan el, de 12-13 évesen (igen, akkor amikor még alighogy megjött) simán Bertrice Small-t olvastunk, fantáziáltunk, hogy majd mi hogy és volt olyan osztálytársunk, aki olvasás helyett már csinálta (védekezés nélkül - csoda, hogy nem volt abortusza).

Inkább legyen otthon óvszer elérhető helyen, minthogy ne használja.

2016. szept. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%
A tanulason, a sporton es hasonlokon jarjon az esze, ne a szexen. Johogy nem 10 evesen batoritjatok oket:(
2016. szept. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
A fiókos megoldást tartom én is jónak, és bármennyire is hihetetlen, de a kérdező pont időben van. Láttam már "az én lányom SOHA" anyukát hozni a 24 hetes terhes 13 éves lányát, 15-16 éveseknél pedig pláne így működik... Ismerkedjen meg korán a védekezési módokkal, hogy amikor odajut, ne legyen ciki, és természetes legyen, hogy használja.
2016. szept. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%
Jó a fiókos megoldás, ha valakinek van annyi esze, hogy létezik szavatossági idő...
2016. szept. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
A fiókos megoldás szerintem jó, bár nálunk nem tapasztaltam, mert mi a barátommal vettünk, amikor oda került a sor, aztán pedig átálltam a fogamzásgátlóra. Csak tényleg oda kell figyelni a lejárati dátumra, ha nem fogy el addig akkor kidobni és újat tenni a helyére.
2016. szept. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!