Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt kapjon ez...

Mennyi zsebpénzt kapjon ez esetben a gyerek és milyen gyakran?

Figyelt kérdés

14 éves lányról van szó. A szülők fizetik a kaját, a szükséges ruhadarabokat, az iskolát, szükséges kozmetikumokat (sampon, tusfürdő, testápoló, fogkrém stb.).

A gyereknek a zsebpénzéből kéne fizetnie, ha például van elég ruhája, de ő kinézett egy pólót ès nagyon meg akarja venni, a nem létfontosságú kozmetikumokat (smink, parfüm, körömlakk), ha géllakkot akar csináltatni körmösnél akkor azt is, az ékszereket amiket szeretne, női kistáska, telefontok stb.

A gyerek jó, de nem kitűnő tanuló.

Ha besegít a házimunkában, elmosogat, letörölget, porszívózik, lemegy vásárolni vagy kitereget akkor adnátok plusz pénzt? Ha igen, mennyit?


A leírtak alapján mennyi zsebpénzt adnátok? Hetente vagy havonta?


Jelenleg nem kapok zsebpénzt, ami van az onnan van hogy a nagyszüleimtől pénzt szoktam kapni szülinapomra vagy karácsonykor mert nem tudják, mit vegyenek nekem meg ha anya ad pénzt, amikor lemegyek a boltba, akkor nálam maradhat a visszajáró. Most gondolkozunk a rendszeres zsebpénz dolgon és érdekelne másoknak a véleménye, tapasztalata.


2016. okt. 15. 13:45
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Szia:)

Én nem kapok semennyi zsebpénzt, amit azért sajnálok,mert apukám (vele élek) csak kajára költ, ruhára nem igazán, így nekem kell megvennem de sokszor nem tudom. Ha házimunka miatt szeretnél plusz pénzt kérni, az hülyeség. Engem apukam már el is zavart volna, hiszen egyértelmű,hogy ez a kotelesseged. Anyukád sem kap pénzt, ha elmosogat.

2016. okt. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
14/L (21es vagyok)
2016. okt. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!