Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt kapjon ez...

Mennyi zsebpénzt kapjon ez esetben a gyerek és milyen gyakran?

Figyelt kérdés

14 éves lányról van szó. A szülők fizetik a kaját, a szükséges ruhadarabokat, az iskolát, szükséges kozmetikumokat (sampon, tusfürdő, testápoló, fogkrém stb.).

A gyereknek a zsebpénzéből kéne fizetnie, ha például van elég ruhája, de ő kinézett egy pólót ès nagyon meg akarja venni, a nem létfontosságú kozmetikumokat (smink, parfüm, körömlakk), ha géllakkot akar csináltatni körmösnél akkor azt is, az ékszereket amiket szeretne, női kistáska, telefontok stb.

A gyerek jó, de nem kitűnő tanuló.

Ha besegít a házimunkában, elmosogat, letörölget, porszívózik, lemegy vásárolni vagy kitereget akkor adnátok plusz pénzt? Ha igen, mennyit?


A leírtak alapján mennyi zsebpénzt adnátok? Hetente vagy havonta?


Jelenleg nem kapok zsebpénzt, ami van az onnan van hogy a nagyszüleimtől pénzt szoktam kapni szülinapomra vagy karácsonykor mert nem tudják, mit vegyenek nekem meg ha anya ad pénzt, amikor lemegyek a boltba, akkor nálam maradhat a visszajáró. Most gondolkozunk a rendszeres zsebpénz dolgon és érdekelne másoknak a véleménye, tapasztalata.


2016. okt. 15. 13:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%
Igen, értem hogy egyedüli gyerek vagy. Enyém is az.. mégse kapott többet 14 évesen mint 5 ezer, felesleges, hiszen mindent állnak neked.
2016. okt. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
24%
Ja 4es vagyok, természetesen heti 4-5ezerre gondoltam nem havi.
2016. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
74%
utolsó, gondolom te nem szülő vagy. úgy havi 20ezret hogy közben mindent megvesznek neki? Ez nagyon nem reális... 14 éves...
2016. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
57%

Házimunkáért nem adnék pénzt.

14 évesen nem engedném sminkelni. Hetente kapna pár ezer Ft-ot, de leginkább csak azért, hogy megtanuljon bánni a pénzzel, a leírtak alapján mindent megkapsz így is, amire egy 14évesnek szüksége van.

2016. okt. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
29%
De szülő vagyok. Pont ezérr gondolom ìgy.
2016. okt. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%
Na kics lány, miért pontoztál le? Mert nem engedném a 14 éves lányom sminkelni vagy kevésnek tatrod a heti pár ezer Ft-ot? De jó, hogy fiam van és nem a pénz körül forog minden gondolata...
2016. okt. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
53%

16/F-ként valszolok:

a tisztálkodási szereket, iskolához szükséges dolgokat, menzát, sportot anyu fizeti. mostanában olyan helyzet nem igazán szokott fennálni, hogy valamilyen ruha megvétele létszükséglet lenne, de ami megtetszik azt saját pénzből megveszem.

Fix zsebpénzem nincs, de kb heti 2000-5000 forintot kapok. Ebből veszek reggel kaját meg kávét a büfében, illetve amennyi ebből megmarad hétvégére az megy szórakozásra (sör a haverokkal, dohány a vízipipába), plusz ha a megmaradt összeg nem elég akkor a spórolt pénzemből hozzáteszek. Házimunka a mosogatógép ki-be pakolásából és időnként terigetésből áll, ezekért nem kapok külön pénzt. Jó jegyekért se kapok külön pénzt, nem is várom el. Nagyobb összeget igénylő dolgokat (új telefon, sítábor, jogsiszerzés) általában elosztva fizetjük, én beleadom minden spórolt pénzem, a többi részét szüleim és a nagyszüleim fizetik.

Az átlag színvonalnál jobban élünk, de nem vagyunk gazdagok, anyukám és a mostohaapam betudják osztani a pénzt, így belefér, hogy olyan dolgokra költsenek ami "luxusnak" számít (pl: negyedévente egyszer egy nagyobb kiadást igénylő hosszúhétvége, heti egyszer takarítónő)

2016. okt. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
25%

Én most 18évesen(8.o) 1500-at kapok naponta.


3.ban újra kellett kezdenem az iskolát mert nem tudtam magyarul írni-olvasni-beszélni-érteni.


14évesen anno kaptam napi 1ezret.


UI: 10évesen költöztünk vissza Magyarországba Japánból, ott születtem már.

2016. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
54%
Nincs azzal baj ha egy 14 éves lány sminkeli magát. Amúgy havonta 2000 forintot kapok.
2016. okt. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1500 Ft kicsit durva lenne.
2016. okt. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!