Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy vegyem rá, hogy tanuljon?...

Hogy vegyem rá, hogy tanuljon? Még csak 12 éves!

Figyelt kérdés
12 éves,sorba hozza haza a szar jegyeket. Egyszerűen nem érti meg,hogy ez mennyire nem jó így. Jelenleg,fontosabb a cicoma,a telefon,a haverok,a csavargás!! Minden fontos,csak a tanulás nem.
2016. okt. 31. 07:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

En igy kezeltem:

Telefont elvettem kapott egy regit, amirol csak telefonalni tud ha baja van

Otthon se wifi se tv, amig otthon volt sminkek hajvasalo elkobozva, beultem mellè en vagy az apja es tanultunk.

2 tanarjaval tartottam a kapcsolatot, h tudjam javul-e a dolog

Ha mondjuk hazahozott egy 3 ast akkor aznap csavaroghatott.de idore hazakellett jonnie.

Befogtam hazimunkara, h legyen miert penzt kapjon, ha csavarogna. Ha 5öst hozott szinten kapott valami"jutalmat", neha kisebbet neha nagyobbat.


Azota igy csinaljuk, neha lazadozik, de vegul betartja a dolgokat. A telefont visszakapta amig a jegyei nem romlanak. Es addig csavaroghat is. 3,5 az átlagja az idei evre. Tavaly 3,6 elotte a maximum 2,2volt. Lassan 15èves!

2016. okt. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem hagyjad! Majd ha megbukik beszélgess el vele, hogy képzeli a jövőjét, vagy vond meg a zsebpénzt, mert neki ez a "munkája", ha nem "dolgozik", akkor így járt.
2016. okt. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Nincs zsebpénz, nincs telefon, nincs cicomára sem pénz. A csavargás pedig tilos! Ha most nem tudod megfegyelmezni, akkor mi lesz később?
2016. okt. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Szigorúsággal. Ha már így elfajult a dolog, sajnos nincs mit tenni: nincs telefon, nincs haver, amíg nem tette meg a kötelességét.

Ez a dolgozó embereknél is így van, és nála is így lesz. Ennyi.

A gyereket nevelni kell, tudod, nem csak magára hagyni, aztán csináljon, amit akar. Nem értem, hogyan fordulhat elő, hogy csavarog!?

2016. okt. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kis faluban lakunk. Csavargás szó alatt,azt értem,kimegy az utcába,felmegy a játszótérre barátaival. Nem a magyvárost járja.
2016. okt. 31. 07:34
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Telefont elvenni, cicomát megvonni, leckét ellenőrizni, kikérdezni, ha minden megvan, akkor mehet a barátaival, de csak korlátozott időre. Ha nem ér haza időben, egy hétig nem mehet.
2016. okt. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Közöld vele hogy semmittevésből csak a kisebsség él meg Magyarországon. Ha nem érdekli, vonj meg tőle mindent amit később sem tud majd megteremteni magának, csak ha változtat.
2016. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem érzed hogy te szúrtad el? 12 évesen cicomázni nem kicsit gáz. Lefektetni a szabályokat, csavargás csak péntek-szombat-vasárnap délután van, tanulás után, ám ha hármasnál rosszabb jegyet hoz, akkor arra a hétvégére elfelejtheti. Cicomákat meg ne vegyél neki, gondolom nem saját pénzét költi rá. kapna egy korrektort, a pattanásaira, karikákra, annyi bőven elég.
2016. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom mit értesz cicoma alatt. De ha 12 évesen sminkel az elég szánalmas dolog.
2016. okt. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Te ismered a gyereked, de szerintem nem muszáj azonnal ilyen radikális dolgokat csinálni hogy egyik napról a másikra se telefon, se csavargás, se semmi hetekig. Ha apróbb dolgokkal bünteted meg lehet hogy még hamarabb észhez tér. gondolom nála se egyik napról a másikra történt a változás, akkor a szülő sem várhatja el hogy hirtelen minden jó legyen

Például mikor rossz jegyet hoz kap valami büntetés (pl 1-2 napra elveszed a telefonják, vagy azon a héten nem mehet sehová, pár napig nincs gépezés, vagy adsz neki kötelező házimunkát) amikor pedig jó jegyet hoz akkor jutalom.

szerintem ez azért jobb megoldás mint az "egy hónapig nem teszed ki a lábad a házból és nem csinálhatsz semmit sem" dolog, mert ha kompromisszumképes a gyerek akkor felfogja hogy mi történik, és akkor ő is hamarabb változtat magán.

De ha hetekig minden meg van neki tiltva, az csak olaj a tűzre, mert úgy van vele hogy ennél rosszabb már úgy sem lehet, és még lázadóbb lesz.

2016. okt. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!