Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan vegyem rá a barátomat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá a barátomat, hogy tanuljon, de ne csak vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés

A barátom nagyon lusta, és én már próbáltam mindenhogy rá hatni, de rossz a társasága, mert hülye kockákkal veszi körül magát, mert bizonyos mértékben ő is az, de nem annyira durván, mint a haverjai. Most is meghúzták 1 tárgyból fősulin, egész évben nem tanult semmit, hiába mondtam neki.

Félek, hogy az anyja rám fog haragudni, mert ő rosszul tanul. Gondoltam rá, hogy beszélek az anyjával, hogy nem én vagyok a hibás, én próbálok hatni rá, de vagy megsértődik a barátom, vagy felkapja a vizet, vagy megfogadja, de az is csak 3 napig tart.

Nem akarom, hogy az anyja rám haragudjon, mert mostanában nagyon aranyos, úgy érzem végre elfogadott. Nem szeretném, ha a barátom lustasága rajtam csattanna.

Hogyan hassak a barátomra, hogy végre tanuljon normálisan, ne a vizsgaidőszakba kelljen hajtania?

Egyébként lassan 3 éve vagyunk együtt.


2009. jan. 16. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Hááát ....


Szerintem a fősulin teljesen bevett dolog, hogy csak a vizsga- illetve zh időszakban tanul a hallgató.

Nem hiszem, hogy ebben meg fog változni a barátod.

2009. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Ha 3 éve olvasom ezt, azt hiszem, rólam szól :D

Ha elsős a barátod, akkor nem olyan gáz, ott örülni kell, hogy csak egy tárgyból húzták.

Évközi tanulás: neezen megoldható, a környezet miatt méginkább. Órákra nem tudom, mennyire jár be, de azt ne engedd neki, hogy lógjon, ha meg már bemegy, figyeljen. (Ennyivel már majdnem megvan a kettes mindenből)

A tanulós részben nem nagyon tudok segíteni, 1-2-szer átolvasom a jegyzeteket, és akkor emlékszek már az órán hallottakra.

2009. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Másodéves a barátom. Lehet, hogy bevett dolog fősulin, hogy csak vizsgaidőszakban tanul, de tudom, hogy tudna akkor is, ha suli után hazaér, mert bejárós. Szóval tudna, lenne ideje. És ha akkor megtanulná, a vizsgaidőszak laza lenne, mert nem kellene olyan sokat tanulnia egyszerre, és nem húznák meg, és az anyja nem rám lenne mérges.
2009. jan. 16. 20:58
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Átmész hozzá, és együtt tanultok? :$


Ha meg mással foglalkozik, a körmére csapsz, és aznapi együttlét törölve :P

2009. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

70 km-re lakik tőlem, vagy ha hétköznap van, akkor kolis vagyok:S De várok még ötleteket!

Már tényleg el vagyok keseredve, és azon gondolkodom, hogy szakítok, mert az én szavam neki semmit nem ér!

2009. jan. 16. 21:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul gondolod!

Ér neki a szavad. Vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy a két dolog különböző. Sokan akkor sem állnak neki tanulni, amikor már ők is tudják, hogy muszáj lenne. Ha más gondolja úgy, az meg annyit sem ér.

Egy ötletem azért van: mint a kiskutyákat, jutalmazni kell :)

Amikor tanul, kap valamit Tőled: pl valami jó kis fotót ;)

De szavakkal ilyen téren, nehéz hatni. A lekenyerezés segíthet talán.

2009. jan. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!