Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá h tanuljon?

Hogyan vegyem rá h tanuljon?

Figyelt kérdés
egy 17 éves srácról van szó aki megbukott és a javítóvizsgára figyelmen kívül hagyja a tanulást inkább a haverjaival lóg vagy motorozik
2012. aug. 4. 02:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen nehéz már 17 évesen nevelni ha eddig nem tetted meg.

Azért szórakozik mert meg van neki engedve. Én simán ki sem engedném a házból ha megbukna. Egész nyáron tanulhatna a szobájában. Nem érdekelne hogy hisztizik vagy könyörög vagy bármi.

2012. aug. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 aya26 válasza:

Én magam is 17 éves vagyok, és ha én nem szeretnék tanulni, akkor nem tudnának a szüleim se rávenni.. sehogy.

Túlzás volt ez a szeretnék, de sajnos én tudom magamban, hogy muszáj, hogy legyek valaki, ahhoz bizonyos képzettség kell.. és ugye ez tanulás nélkül nem megy.(ha már nem születik bele az ember egy alapból gazdag családba)

Szerintem majd a srác is rájön, idővel.. Ugye ez ember csak magának tanul, a szülők csak jót akarnak.

2012. aug. 4. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

vedd el a motorját és kulcsot és a forgalmit

+ zsebpénz megvonás

és mond neki h akkor kapja vissza ha 5re javított


ha nem akkor karácsonyig nincs zsebpénz ha kell neki valami akkor elmész vele és megveszed neki ha tényleg szüksége van rá


ha pénz kell neki majd keres diák munkát

2012. aug. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha megbukik, talán észhez tér.
2012. aug. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha nagyon makacs,akkor hagyd!

és ezt teljesen komolyan gondolom!

én 16 évesen buktam meg év végén,mondták a szüleim,hogy tanuljak pótvizsgára,de én nem foglalkoztam velük "mit nekem egy év"

aztán a következő évben rádöbbentem mit is jelent az az 1 év...azóta tudom milyen értéke van az időnek és hogy hallgatni kell az idősebbekre!rengeteget komolyodtam emiatt és azt kell,hogy mondjam rám elég pozitívan hatott ez az évismétlés!

persze nagyon szégyellem és sajnálom is,hogy elment a semmire egy év az életemből.ennek ellenére én azt mondom,hogy nekem ez kellett hogy észhez térjek!

2012. aug. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen,lehet,hogy észhez tér majd.Ha jól sejtem,most 11-et járta/járja.Elég gáz lesz,ha egyetemre akarna menni ilyen átlaggal 11-ben,ha meg a bukástól sem komolyodik,szerintem pszichológushoz kéne vinni valahogy,vagy elmenni egy családterapeutához,közösen.Szerintem itt valami nincs rendben.
2012. aug. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

én is 17 éves vagyok.

sajnos egy ennyi időssel már nem lehet nagyon mit kezdeni, magunk ellen beszélek,de itt most szerintem vagy a fenyegetés hathat, vagy szembesíteni azzal, hogy tönkreteszi a jövőét.

Én majdnem kitűnő lehhet, és magamtól járok egész nyáron angolra és fizikára, illetve önkéntesként dolgoztam egy hónapig egy kórházban, mert tudom, hogy így nagyobb esélyem van bejutni az egyetemre.

El kell neki, mondani, hogy lehet, hogy most ő a népszerű, meg a jófej, de pár év múlva, amikor a "stréberek", akiket mindeki lenéz, bejutottak az egyetemre, majd utána jó állásuk és fizetésük lesz, ő otthon fog ülni, és nem fog tudni mihez kezdeni, mert elrontotta az életét azért, hogy egy pár hétig motorozzon és lazsáljon

2012. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!