Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mért ilyen felelőtlenek az...

Mért ilyen felelőtlenek az emberek?

Figyelt kérdés
van egy ismerősöm akiről kiderült hogy terhes.még nagyon az elején van.de valamikor a jó időben nem lesz hol lakniuk,a lány nem dolgozik,adóssággal tele vannak,a párját nem szereti csak hülyíti,amit a párja keres pénzt elverik baromságokra,ruhákra meg cipőkre.lakásuk nem lesz albérletet nem is keresnek nem érdekli őket hogy mi lesz.nem értem...így hogy mer az ember gyereket vállalni ?mi sem vagyunk a párommal nagyon jó anyagi helyzetben de mind kettőnk részéről jön be pénz házunk van és mégis elgondolkozunk hogy milyen nehéz is lesz.de aki ilyen rosszul áll az mért csinálja ezt? milyen élete lesz annak a gyereknek?
2010. márc. 31. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mert nincs agyuk. majd pénzeli, eteti, ruházza őket az állam az adómból :S
2010. márc. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Eszet sajnos nem lehet venni,gyereket meg könnyű csinálni:((
2010. márc. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
marhán idegesit de én hogyan beszljek vele ha mindenki támogatja a környezetében. én nem is akarok ebbe belefolyni.nem az én dolgom lenn hanem az annyáé pl
2010. márc. 31. 12:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
igaza van az elsőnek.Én 30 hétig dolgoztam mert sajnáltam táppénzre menni.Mi is nehezen élünk sőt most várjuk a másodikat.Ennek ellenére van házunk/igaz hitelre/ és van némi bevételünk.Nagyon sajnálom szegény gyereket.Remélem majd ha meg lesz a kicsi, akkor változik a világnézetük is.Nem az a baj,hogy szegények hanem az hogy,hülyeségekre pazarolnak,mielött valaki azt hinné,hogy aki szegény nincs joga gyereket szülni.szerintem azért van egy határ ami alatt én nem válalnék gyereket.
2010. márc. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nekem sem a szegénységgel van a bajom...pedig maguknak köszönhetik azt is mert kaptak önkormányzati házat amit elpocsékoltak voltak albérletben ahonnan kirakták öket nem is egyböl és végül vettek hitelre házat amit csesztek fizetni éveken át és viszik a fejük fölül.szoval nem értem hogy mire alapozták ezt a gyereket.állitolag véletlen mert nem szedhet gyogyszert a lány de könyörgöm más védekezés nincs????meg ez az hogy minden fontosabb a ruha a cipö a cigi a bulizás.nem értem
2010. márc. 31. 13:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha nincs hova, nincs rendezett körülmény, nem adják haza a gyereket! Ezt azért el kéne nekik mesélni.
2010. márc. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
És ugye a gyerekek általában követik a szülői példát...
2010. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

14.05 miért ne lehetne elmesélni,ha ugy van?miért ne lehetne öket bátoritani,okositani?miért ne lehetne őket jó utra tériteni? mert gonoszkodni könnyebb?

kérdezö te is inkább a baba javát néznéd,és segitenél nekik szóval ha máshogy nem tudsz,mert ez nem vezet sehova!

2010. márc. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

hát én pont a baba javát nézem ezért is idegesit a dolog.de én mit csináljak? mit tudnék én kezdeni ha még a saját annya is támogatja holott tisztában van a körülményekkel.jo hogy már nem én vagyok a hibás mert nem állok oda és dumálok tök feleslegesen mert én ismerem öket és tudom hogy felesleges lenne,és nem vágyom arra hogy mindenki engem csesztessen hogy milyen vagyok hogy igy látom a helyzetet.én is kismama vagyok és nincs kedvem belefolyni egy ilyenbe és idegesiteni magam meg halgatni a szidkolozást mert az nem tenne jot....és az én babám mindennél fontosabb.én ugy döntöttem felnött emberek el tudják dönteni hogy mita akarnak én nem szolok bele mások dolgába...ide meg azért irtam ki a kérdést mert éppen ezen gondolkoztam hogy mi lesz a gyerekkel és kiváncsi voltam mások hogy vélekednek erröl.

mindenesetre tényleg nehogy már nekem kelljen rosszul éreznem magam mert nem szolok bele mások életébe.tény hogy fel kéne valakinek vilégositani öket ha már akinek a feladata lenne nem teszi...de az nem én leszek...egy babát elvesztettem ezt nem fogom mások hülyesége miatt!és ezért nem akarok veszekedni senkivel..mert az elnne a vége ha felhoznám.én lennék a világon a legrosszabb ember mert nem értem meg.

2010. márc. 31. 14:51
 10/10 anonim ***** válasza:

14.32 vagyok.

szép szóval csak ugy mellékesen megkellene jegyezni,hogy minden hónapban félrekéne tenni egy kis pénzt,mert jol fog jönni ha meglesz a pici.az anya pedig elmehet tanulni,azért is jár a minimálbér.az apának megfelelő munka ,megfelelő albérlet stb.lehetne ugy is mondani mintha magadrol beszélnél mit szeretnél,hogy szeretnéd a fentieket,hátha veszik a jó példát.de mindenképpen szép kedves szóval,többre megy vele az ember mint hangos ordibálással,vagy kioktato stilussal.A jo szót meghallja a fül.

2010. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!