Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha nem tudtok tisztességesen...

Ha nem tudtok tisztességesen felkészülni egy dolgozatra, akkor bementek és megírjátok vagy pedig otthon maradtok, felkészültök és később megírjátok? Szülők ti meg szoktátok ezt engedni?

Figyelt kérdés
Jó tanuló vagyok, jó jegyeim vannak, szorgalmas vagyok és rendesen szoktam tanulni, viszont most nem tudtam rendesen felkészülni egy számonkérésre. A múlt héten is rengeteget kellett tanulnom (dolgozatok, felelések, beadandók) és emellett még más elfoglaltságom is volt, a hétvégén is végig tanultam mert ezen a héten is csomó mindenből írunk és amiből tudtam, hogy sokat kell majd készülnöm azt már most elkezdtem, viszont egy holnapi dolgozatra nem maradt időm. Konkrétan semmit nem tudok belőle. A szüleim megengedték, hogy itthon maradjak és leigazolják a napot. A holnapi dolgozatokat majd a következő órák valamelyikén meg fogják velem íratni, addigra erre az egyre is fel tudok készülni normálisan és semmilyen fontos dologról nem maradok le holnap (a jegyzeteket el tudom kérni). Egy egyes nyilván nem lenne a világ vége, de azért nem lenne könnyű kijavítani és nagyon szégyellném magam miatta. Így tudok majd szerezni egy jobb jegyet, viszont olyan hülyén érzem magam mert ez mégsem egy fair dolog. Ti mit gondoltok erről?
2016. dec. 11. 20:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
26%
Én elítélem, mert csalás. Ha tényleg rendszeresen és értőn tanul valaki, akkor nem kell napokig készülni egy dolgozatra.
2016. dec. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
18%
Én nem tartom rossz dolognak, egyszer-egyszer meg lehet játszani. Többször meg úgysem lehet, mert a szülő elvileg csak három napot igazolhat egy tanévben. Azt azért megjegyezném, hogy ha tényleg semmit nem tudsz, akkor ott huzamosabb ideig nem történt tanulás. Vagy ez egy röpdoga, akkor meg nem olyan nagy baj az egyes.
2016. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
43%
Miért ne lenne fair? Kinek okoztál ezzel kárt? Senkinek... Nincs ezzel semmi gond. Megteheted, szabályba nem ütközik, a szülői igazolást bármire fel lehet használni amire akarja az ember. Ha kell akár erre is.
2016. dec. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
35%
Baromi álszentsegnek tartom emiatt hiányozni. Ha annyira rendszeresen tanulsz,akkor 4est simán ossze tudsz szedni. Vagy nem is tanulsz olyan rendszeresen? ??
2016. dec. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Én is úgy vagyok vele, hogy senkinek semmi köze nincsen hozzá, hogy miért, mikor hiányzom. Csak egy kicsit rosszul érzem magam miatta mert akkor ezt bárki megtehetné (biztos lesz más is, aki megteszi, vak aki egy hétre is kiíratja magát az orvosával holott semmi baja nincsen) és biztos mindenki másnak is sok egyéb dolga volt, de mégis megoldja valahogyan vagy bemegy, megírja és elfogadja, hogy ez most egyes lett, így jártam. Ehhez nekem nyilván semmi közöm nincsen, senkinek nem okozok semmilyen kárt azzal, ha nem megyek be csak nem tudom...olyan nem szép dolog ez, nem? Egyébként egy matek dolgozatról van szó, kb. egy hét alatt vettük az anyagot, tehát mennyiségileg nem sok, viszont szerintem nem túl könnyű, meg kell érteni és a héten nem tudtam rendesen leülni, átnézni és gyakorolni. Ha valami irodalom, történelem lenne, amit csak le kell ülni és be kell nyalni, akkor azzal semmi problémám nem lenne, folyamatosan tanulom őket és könnyen meg is jegyzem, viszont a matekhoz picit több időre van szükségem és fáradtan már nem is fog rendesen az agyam.
2016. dec. 11. 21:27
 6/24 anonim ***** válasza:
31%

3 napot egy FÉLÉVBEN lehet igazolni. Én most hét végén fogom a gyerekeimet két napon itthon tartani, fáradtak, nem figyelnek, nem sok értelmét látom.


Szerintem a szüleid jól csinálják, ne érezd emiatt rosszul magadat (másnál is ezt csinálják, csak "hasmenés"-nek vagy "hányás"-nak nevezik és a dokival iratnak igazolást).

2016. dec. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
12%
Nem rossz ötlet, de én inkább dokival igazoltatnám.
2016. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
8%

1. Én aztán többet 1 óránál akkse tanulnék ha megbuknék kül...

2. Osztályelső vagyok

3. Ha szar kedved s nem akarsz bemenni ne szülőivel szarakodj 1 nekem úgyse igazolná le mutter, 2 csak 3-at tud szal go doki leigazolja.

4. Ha szar v sok a lecke fotózd le és kész...

2016. dec. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá, hogy elmegyek orvoshoz mert az úgy mégiscsak hitelesebb, de nincsen semmi bajom és jóban vagyunk az orvossal, nem akarok kellemetlen helyzetbe kerülni vagy hazudni neki, átverni pedig úgysem tudnám. Mármint senki nem mondja meg, hogy nekem most tényleg volt hasmenésem vagy hánytam vagy csak kamu, de azért gondolom átlátna a szitán mert már régóta ismer engem. Viszont a szülői igazolást is el kell fogadniuk és elég annyit beleírni, hogy "betegség miatt" vagy "családi okok miatt" és nem kell túlragozni, nem?
2016. dec. 11. 21:48
 10/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell túlragozni. Ha orvossal igazoltatnád, látod, az tényleg nem lenne fair, az csalás akkor is, ha sokan folyamodnak ilyesmihez. Csak nagyon halkan jegyzem meg, hogy ha az ideírogatás helyett a matekkal barátkoztál volna, az anyag felét már megtanultad/begyakoroltad volna.
2016. dec. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!