Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha nem tudtok tisztességesen...

Ha nem tudtok tisztességesen felkészülni egy dolgozatra, akkor bementek és megírjátok vagy pedig otthon maradtok, felkészültök és később megírjátok? Szülők ti meg szoktátok ezt engedni?

Figyelt kérdés
Jó tanuló vagyok, jó jegyeim vannak, szorgalmas vagyok és rendesen szoktam tanulni, viszont most nem tudtam rendesen felkészülni egy számonkérésre. A múlt héten is rengeteget kellett tanulnom (dolgozatok, felelések, beadandók) és emellett még más elfoglaltságom is volt, a hétvégén is végig tanultam mert ezen a héten is csomó mindenből írunk és amiből tudtam, hogy sokat kell majd készülnöm azt már most elkezdtem, viszont egy holnapi dolgozatra nem maradt időm. Konkrétan semmit nem tudok belőle. A szüleim megengedték, hogy itthon maradjak és leigazolják a napot. A holnapi dolgozatokat majd a következő órák valamelyikén meg fogják velem íratni, addigra erre az egyre is fel tudok készülni normálisan és semmilyen fontos dologról nem maradok le holnap (a jegyzeteket el tudom kérni). Egy egyes nyilván nem lenne a világ vége, de azért nem lenne könnyű kijavítani és nagyon szégyellném magam miatta. Így tudok majd szerezni egy jobb jegyet, viszont olyan hülyén érzem magam mert ez mégsem egy fair dolog. Ti mit gondoltok erről?
2016. dec. 11. 20:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
42%
Hát én inkább bemegyek, és kipuskázom, ha annyira gáz. De úgy vagyok vele, hogy ha nem volt rá időm,akkor csak nem olyan fontos, meg azért nem volt, mert nem akarok azzal a tárggyal a későbbiekben foglalkozni.
2016. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem tudsz puskázni akkor maradj otthon.
2016. dec. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%
Én sose csináltam ilyet de nagyon kivételes esetben egyszer lehet megengedném, ha nem arról volt szó, hogy elcseszte az idejét, hanem tényleg összejöttek a dolgok. Viszont az egyik osztálytársam gimiben rendszeresen ezt csinálta, baromi idegesítő volt. Pedig nem volt sok dolga annyira, csak nem volt kedve tanulni, a végére hagyta az egészet és akkor meg nem sikerült és otthon maradt. Amúgy nem tartom jó ötletnek, mert később az egyetemen, munkahelyen, számlafizetésnél nincs ilyen, meg kell szokni hogy ha minden összedől akkor is teljesíts, vagy ha nem megy, akkor viseld a következményeket.
2016. dec. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
61%
Jajj de sok citromba harapott ember van itt... Nekem anyám ebből sose csinált ügyet, ha nem volt kedvem nem mentem be, leigazolta az orvos és kész. Aztán valahogy mégis mindig kitűnő voltam, mindenből ötösre érettségiztem és lassan már végzek az egyetemmel is. De hát minek is mondom, tudom itt az a módi, hogy izmozni kell a gyerekkel, tanulja meg a büdös kölök, hol a helye.
2016. dec. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
22%

@ 14


"és lassan már végzek az egyetemmel is"


De csak azért, mert a fejkvótás támogatási rendszer miatt a ti karotokon sem szabad buktatni. Különben ezzel a hozzáállással már rég repültél volna egy normális egyetemről. Sok helyen ma már a diplomához sem várják azt el, amit régen már a felvételire tudni kellett.

2016. dec. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
72%

Istenem, én ezt hányszor. de hányszor bejátszottam ezt.:D

Szerencsére a gyakorikérdések.hu válaszolói kivételével az emberek többsége nem áll ennyire negatívan ehhez. Nem jön el a világvége amiatt, mert kihagysz egy idióta dolgozatot, ami aztán az életben semmit nem fog számítani. Azzal se lenne semmi gond, ha néha kivennél egy hosszabb kis pihenőt. Középsuli után ilyesmit már úgysem lehet bejátszani sehol sem.

Nem leszel ettől csaló és nem kell magad rosszul érezned miatta, hiába mondja azt itt pár élettelen személy.

2016. dec. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
91%

Én alapból rohadtul nem tanultam semmire ezt most beismerem de az esetek 99%ában bementem sorsomat elfogadva, 2 kivétel volt, 1 mikor kb minden órán írtunk volna 2 mikor neadj isten tényleg tanultam volna csak minden közbejött és esélyem se volt tanulni.

Amúgy bementem dokihoz, hasfájás hányinger fejfájás szédülés hőemelkedés puff 3 nap szabi.

2016. dec. 14. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nem ártasz vele.
2016. dec. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
65%
Három napot a szül igazolhat, meg sem kell indokolni. Szülőként és pedagógusként sem lenne ellene kifogásom.
2016. dec. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Tanárként írom a következőket: az lett volna a korrekt megoldás, ha megkéritek a tanárt, hogy szánjon még egy órát a gyakorlásra, mert nehéz az anyag. Ha belemegy, akkor mindenki jól jár. Ha nem, akkor egy-két órával később fekszel le aludni, és megírod ahogy tudod. Nem lehet mindig a kiskapukat keresni, még ha az tűnik a legegyszerűbbnek is. Joggal vannak erkölcsi dilemmáid. (Ennek egyébként örülök.)
2016. dec. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!