Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire jó, hogy már 13...

Mennyire jó, hogy már 13 évesen eldönti egy kamasz fiú, hogy ő védőnő akar lenni, és ezért tanul?

Figyelt kérdés
Már gyermekkorában érdekelték a csecsemők, de amióta az unokatesvéremnél megszülettek az iker lányok, azóta csak ezt hajtogatja. Nagyon szereti őket, tisztába rakja, ha etetni kell, akkor eteti. Sokat segít nekik, ha ott vagyunk.
2016. dec. 28. 08:32
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nagyon céltudatos gyermek, sokat tanul, de mellette sportol is, táncol versenyszerűen, és ez a tanulmányain látszódik. Egy-két négyese van, a többi ötös. Régebben sokat játszott lányokkal, lányos játékokat, babázást, lehet hogy ez is az oka, hogy ez érdekli.


Akkor nem probléma, hogy ez érdekli?

2016. dec. 28. 09:06
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis!

Örülj, hogy okos, sportos, céltudatos fiad van, nem egy iskolakerülő lúzer...

2016. dec. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy baj. Érdekes választása,de miért ne?!
2016. dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
98%

Szoptatási tanácsra reagálva. A védőnők nagy többsége huszonévesen végzi el az iskolát, saját gyerek nélkül. Mégse kapnak negatív kritikát ilyen mértékben. Az első időszakban ők is tanulnak az anyáktól az ő tapasztalataik alapján,illetve a tudásuk a továbbképzéseken alapszik. Ugyanerre egy férfi is képes ha becsülettel és érdeklődéssel végzi a munkáját.

13 évesen még alakulhat hogy mi is akar lenni, de szerintem mindenképp támogatni kell,aztán majd alakul.

2016. dec. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon jó dolog, ha vki ilyen érdeklődésű, és ő biztos szívvel-lélekkel csinálná ^^
2016. dec. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jogom van ahhoz, hogy nem szeretném egy férfival megbeszélni a hagyományosan női problémákat. Női nőgyógyászhoz viszont nem mennék soha, ez egyébként ugyanolyan kirekesztő hozzáállás, de megtehetem, engem zavar ha egy nő matat a lábam között. De a védőnő és a doki nem ugyanaz, nem tartom jó ötletnek ha egy férfi ilyen pályát választ, az eddigi találkozásaim a védőnővel arról szóltak, hogy a nőgyógyászati leleteimet mutogattam neki, baromi kellemetlen lenne ezt egy fiatal fiúval csinálni. De szerencsére a védőnő sem kötelező.
2016. dec. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy okos és tanul, de attól félek, hogy esetleg a lány közösség elvinné rossz irányba, remélem értitek.
2016. dec. 28. 13:11
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

"nem szeretném egy férfival megbeszélni a hagyományosan női problémákat. Női nőgyógyászhoz viszont nem mennék soha" "De a védőnő és a doki nem ugyanaz, nem tartom jó ötletnek ha egy férfi ilyen pályát választ, az eddigi találkozásaim a védőnővel arról szóltak, hogy a nőgyógyászati leleteimet mutogattam neki, baromi kellemetlen lenne ezt egy fiatal fiúval csinálni."


Kicsit ellentmondásos vagy. Szóval egy férfi nyúlkálhat a lábad között, vele megbeszéled a "hagyományosan női problémáidat", ha orvos. Ha "csak" védőnő, akkor nem. Egy férfi által kiállított leletet férfivel megbeszélni kellemetlen neked.

Fura a gondolkodásod...


Nekem női orvosom van, sőt szinte egyidős velem, 1 évvel később szült mint én. (sokkal jobb orvos, mint a férfi dokik akikkel eddig találkoztam)

Mégis elfogadnám, ha férfi lenne a védőnőm. Biztos több hasznom lenne belőle, mint a mostaniból.

2016. dec. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
28%
Én nem értem. Milyen rossz irányba?
2016. dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
98%

"esetleg a lány közösség elvinné rossz irányba, remélem értitek."


NEm attól lesz meleg valaki, hogy lányok között tanul egy "lányos" szakmát. Ha ettől félsz.


De ha az lenne, akkor is szeresd, mert a fiad!

2016. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!