Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha tinédzser...

Mit tegyek, ha tinédzser gyermekemet társai interneten zaklatják?

Figyelt kérdés
Hasonló korú gyerekek szüleinek segítségét szeretném kérni, abban hogy mi tévő legyek, ha a gyerekemet interneten folyamatosan zaklatják iskolatársai. Jelentettük már a tartalmat a facebook-on, mégis új tartalmak jelennek meg. Hogyan kezeljem szülőként a helyzetet?

2017. márc. 13. 11:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Mik jelennek meg es ki csinalja?
2017. márc. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Csúfolódó bejegyzések, kommentek, kompromitáló és szerkesztett fotók. Azt hogy ki vagy kik teszik ezt nem tudjuk, mert több hamis profilról érkeznek. A nyelvezetből feltételezem, hogy tinédzser. Csak következtetünk arra, hogy az iskolatársai lehetnek. Gyermekem nagyon zárkózott lett és nem sok mindent tudok kihúzni belőle, ezzel kapcsolatban. De valahogy segítenem kell neki.
2017. márc. 13. 11:25
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Jobb lenne, ha konkrétan leírnád legalább itt, hogy miről van szó. El kell beszélgetni a gyerekkel, hogy milyen veszélyei vannak, ha mindenkivel megosztja az életét az interneten. Hogy mi az, amivel céltáblává válhat, és mit tehet ellene. De ha már fennáll ez a helyzet, vagy megkeresném a zaklató gyereket, vagy a szüleit, és beszélnék velük. Meg nem ártana az osztályfőnököt sem tájékoztatni. Ez egy valós probléma, amiről a felnőttek sokszor nem is tudnak, mert ők maguk sem értik, mivel nem élték át.
2017. márc. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Ne csak jelentsetek a keretlen tartalmat, tegyetek egyeb lepeseket.

Ezt lattad mar: [link]


Ha iskolatarsra gyanakszol,jelentsd az iskolaban, az igazgatonak. Foglalkozniuk kell ezzel, az iskolaskori zaklatas ongyilkossagot is okozott mar. Figyelj a gyerekedre, biztositsd a tamogatasodrol, meseld el, hogy a zaklatoknak van lelki problemaja, azert csinaljak. Es vidd el pszichologushoz is.

2017. márc. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%

valahogy megprobalnam kideriteni ki csinalja.


Akar rendorseghez is lehet fordulni, ha nagyon huzos a dolog.

2017. márc. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már beszéltem az osztályfőnökkel erről, mert ahogy te is írtad én nem éltem át ilyet gyerekként. A lányommal is beszéltem a dologról, de ahogy írtam nagyon bezárkózott. A zaklatót vagy zaklatókat egyenlőre nem találjuk, mert hamis profilról írnak a lányom üzenőfalára szitkozódó és csúfolódó üzeneteket. Emellett képeket tettek ki róla, amiket átszerkesztettek, mintha egy malac lenne és ráírták a képre,hogy kövér és hasonlók. A képeket a lányom oldaláról töltötték le. Így elég nagy a kör, hogy ki/kik lehetnek a zaklatók. Elég tehetetlennek érzem magamat.
2017. márc. 13. 11:39
 7/23 anonim ***** válasza:
62%

" mert hamis profilról írnak a lányom üzenőfalára szitkozódó és csúfolódó üzeneteket"


Eleve miert irhat barki a lanyod uzenofalara? Ez sima beallitas kerdese.


Tenyleg kover a lanyod?

2017. márc. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Leszedhetné magát a faceről egy időre, ne idegrsítse magát. Nem a Ti dolgotok kideríteni, meg szerintem nem is tudjátok. Én két hetet adnékaz igaugatónak, hogy álljon elő vmivel, aztán jön a rendőrség. Ez nem játék és nem árt, ha ett a h.lyegyerekek is tudják...
2017. márc. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

Nos, én ebben a helyzetben megfizetném a magánnyomozót aki kb 10 perc alatt kideríti ki csinálja, és feljelenteném mint a sz..rt.

A gyereket pedig kivenném ebből a közegből.

2017. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
4%
Irtad, hogy nagyon zarkozott lett a lanyod. Csak megerzes, de ez fiudolog lesz. Tetszik neki valaki, lehet, nyilt volt a fiuval, aki kigunyolta ot. Vagy elmondta a "baratnoinek", akiknek szinten kellene a srac es most ot gunyoljak. Ha ki akarod deriteni, effele is erdemes tapogatozni. Csak ovatosan! Szegeny kislany.
2017. márc. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!