Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Testnevelés órán kérjek...

Testnevelés órán kérjek felmentést, vagy ne miközben menstruálok?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják hogy kérjek, de sokan azt hogy nem, és nem tudom eldönteni!És miért?

Légyszi segítsetek!

Indokokat!

És lenne még egy kérdésem,tesin utcát futunk 1 kör :föl és le,és ebből eddig 2 kört kellett tenni,és hamarosan 3.Mit tegyek ha nem bírom?És olyan a tanár hogy...leszól?


2010. máj. 13. 17:01
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
75%
szerintem ne kérj,felesleges, csak amikor 1.alkalommal jön meg akkor!szerintem fölösleges!vasdag betétet használj,és különben is a görcs elmúlik.
2010. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
78%
Hát nem tudom, h a kérdező, vagy a többi válaszoló h érzi, de nekem, ha megjön, első nap nemhogy tesizni, az ágyból sem tudok felkelni. Nem azért, mert nem bírom a fájdalmat, hanem mert tényleg megőrülök, annyira fáj. Ilyenkor iskolába se szoktam menni, nem h még tesizzek is. A többi napon egész elviselhető, de én pl hülyét tudok kapni attól a feladattól, amikor ugrálni kell miközben malmozni kell a kezeimmel. Olyankor a tampon mindig lejjebb csúszik, és megőrülök tőle. És a kérdésre válaszolva, ha annyira fáj, h nem tudsz semmit se csinálni, és mondjuk a tanár nem szereti ha ilyenért kérsz felmentést, akkor kérj szülői felmentést. Abba nem tud belekötni. (Mondjuk e miatt csak a férfi tanárok szoktak szólni.) Ha meg nem fáj semmid, akkor tampon+betét akkor tuti nem ázol át.
2010. máj. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
93%
A tampon nem csúszik sehová, ha jól van felhelyezve (persze ezt meg kell tanulni). Én annak idején görcsoldót szedtem a fájdalom ellen az első napon. (Mióta szültem, nem fáj már annyira)
2010. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
90%
Ha akarsz kérhetsz, én néha szoktam, de legtöbbször tornázok, és nem lesz tőle semmi bajom =))
2010. máj. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segítettetek!
2010. máj. 13. 18:34
 16/35 anonim ***** válasza:
91%

Én rednszeresen sportolok kicsi korom óta, és nem mehettem oda azzal, az edzőhöz, hogy bocsi fáj a hasam megjött, így nem fog menni. Nem hagyhattam cserben sem a párom sem a csapatot. Persze a te helyzeted más, nekem a tesi láblógatás volt az edzésekhez képest.


Ha szeretnél mozogni, akkor ki fogod bírni, ha nem, írass felmentést.


Ahogy már írták a mozgás görcsoldó hatású, így bajod nem lesz tőle.

2010. máj. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
89%

Általánosban volt,hogy kértem.Érdekes,nálunk pont a női tesitanár nem engedte,hogy ne tesizzünk amikor megvolt.8.-ban új tanárt kaptunk,férfit.Azt mondta év elején,hogy a lányoknak 1hónapban 1-2 alkalommal megengedett(mert ugye egy héten többször volt tesi),hogy hosszúnadrágban tesizzenek,illetve ha kell felmentést is elfogad néhány alkalommal.

Most már mindig tesizek,sőt még 1,5órás intenzív edzésre is elmegyek,ha meg van.Mondjuk én megbeszéltem a tanárnőmmel,hogy nekem ez elég rossz,mert van amikor szédülök vagy innom kell egy kicsit.így ilyenkor,ha kell könnyített tesin vagyok,illetve ha úgy érzem fel tudok menni megnézni,hogy kell-e cserélni,vagy inni.



Ha nem vagy olyan rosszul akkor tesizz.Kifejezetten jó!Hasi görcsökön is segít és mozgásra mindig szükség van!

15/L

2010. máj. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Már elég régen volt, mikor általánosban tesióráról lógtam nehéz napok címén (fogalmam sincs, miért, de nálunk az összes lány kihagyta a tesit, ha éppen piros betűs napja volt), aztán jól ki is kerekedtem, mire középiskolába kerültem... Persze ez nem azon a havi háromnegyed órán múlt, de a hozzáállásomat megfelelően jellemzi :( Ahogy előttem sokan írták, ha szeretsz és akarsz mozogni, akkor úgyis kitapasztalod, hogyan tudod atombiztossá tenni a védelmi vonalaidat. Egyébként középiskolában szó sem lehetett felmentésről, a tesitanárnőnk már első alkalommal közölte, hogy ilyenről hallani sem akar, de ha valaki görcsöl, van nála no-spa, azt szívesen ad :)
2010. máj. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy van, hogy nem kell felmentés meg semmi, csak könnyítetten tesizel (óra elején odamész a tanárhoz és szólsz, hogy menstruálsz és fáj a hasad stb stb), akkor ad pl külön erősítés feladatot. Ráülsz egy zsámolyra, és súlyzózól:) Így tutira nem lesz gond.

Amúgy tesin én is mindig úgy érzem, hogy átáztam de már csak beképzelem magamnak! Eddig egyszer sem áztam át, mondjuk mindig cserélek tampont tesi előtt:)


Szóval nyugi:)

2010. máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
84%
na de mikor azt mondjátok, hogy "felnőtt korában se kérhet felmentést ha menstruál", akkor azért belegondoltok, hogy a legtöbb foglalkozás nem olyan, hogy fel-alá kell futkározni, mint a veszett nyúlnak?
2010. máj. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!