Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Testnevelés órán kérjek...

Testnevelés órán kérjek felmentést, vagy ne miközben menstruálok?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják hogy kérjek, de sokan azt hogy nem, és nem tudom eldönteni!És miért?

Légyszi segítsetek!

Indokokat!

És lenne még egy kérdésem,tesin utcát futunk 1 kör :föl és le,és ebből eddig 2 kört kellett tenni,és hamarosan 3.Mit tegyek ha nem bírom?És olyan a tanár hogy...leszól?


2010. máj. 13. 17:01
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Köszi,rendik vagytok!
2010. máj. 13. 21:58
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:53-nak

Én pék vagyok és bizony nekem talpalni kellett olykor napi 16 órát is, és nem mondhattam azt, hogy nem megyek be kenyeret dagasztani, mert menstruálok, mert akkor bizony elvesztettem volna a munkámat. A szükség pedig nagy úr, mint tudjuk! És még megkérni sem tudtam senkit, hogy ugyan már futkározzon helyettem ,meg emelgesse a liszteszsákokat, mert egy szem egyedül dolgoztam abban a műszakban.

Úgyhogy ez az egész agyban dől el, hogy ki mennyire akarja átvészelni azokat a napokat. És a legtöbb foglalkozás bizony lóti-futi munka, ami ugyanúgy megterhelő, mint az én fizikai munkám. Szóval ez hozzá állás kérdése.

Viszont azt is tudom, hogy vannak nők, lányok, akik tényleg nagyon rosszul vannak ilyenkor, de ebből adódóan nem választanak ilyen nehéz munkát sem.

2010. máj. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk általános iskolába ez a kérdés soha szóba sem jött. Sport tagozatos iskolába jártam, mindig valahogy átvészeltem a dolgot, összeszorítottam a fogaimat és végig csináltam, középiskolában azon a heti két tesin már kicsit lazábban vették/vettük a dolgokat. A női tesitanárunk egy félévben két igazolást fogadott el "egészségügyi okok" miatt. Ezt szülőnek kellett beírnia az ellenőrzőbe. Volt olyan aki ezt kegyetlenül kihasználta, és még a szülő is belement a "lógásba", én viszont nem tartoztam közéjük. A vérzés erőssége miatt sosem kértem felmentést, a fájdalom miatt viszont egyszer-kétszer igen. Én iszonyatosan görcsölős vagyok, hormon tablettát szedek és emellett vényre kapható fájdalomcsillapítót az első napon, olyan fájdalmaim vannak. Ájultam már el, hánytam és kuporogtam magzati pózban naphosszat az ágyban fájdalomcsillapító nélkül, ilyen állapotban pedig egyszerűen képtelen vagyok még ennyi gyógyszer mellett is mozogni. Ha az első napom pont tesis napra esett, akkor kértem felmentést, hisz élni sincs kedvem, nem hogy fejen állni, bukfencezni, meg sprint versenyeken részt venni. Ez tényleg az 5 év alatt 1 vagy két alkalom volt csak. Szerintem nincs értelme kihasználni ezt, inkább atom biztosan "védekezni" :)
2010. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
hát ha a tanár leszól akkor tahó.:Dés nem mindenhol van tusoló.mondd meg óra előtt a tanárnak,hogy megvan és nagyon fáj a hasad vagy ami panaszod van és ha lehet akkor keveset szeretnél futni vagyhogy kíméljjen meg.vagy fuss csak ha már nem bírod tovább akkor hadd ülhess le.
2010. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs tusoló . :(
2010. máj. 15. 17:24
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
nállunk a csajok miko megjött nekik, akk nem tesiztek és a tanár meg engedte nekik... szal :D
2010. máj. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
75%
soha nem mentettem fel magam,pedig megtehettem volna,szerintem kényeskedés aki megteszi.pedig nekem nagyon görcsöl a hasam,és erős a vérzés,de egy algopirin és tampon megoldja.
2010. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

A mi osztályunkban a csajoknak megengedte a tanár hogy ne tesizzenek ha megjött nekik.

Egyszer kérdeztem a csajt hogy miért nem tesizik, erre ő: "hát...ööö..egészségügyi okok miatt".

Pár másodperc múlva már értettem hogy miről van szó.:D

2010. máj. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
:D
2010. máj. 16. 14:45
 30/35 anonim válasza:

Teljesen megértelek..énis ezen agyaltam,hogy kérjek-e/ne kérjek..de én nagyon jól megvagyok felmentés nélkül is:)

15/L

2010. máj. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!