Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek egy 13-14 évesnek...

Szerintetek egy 13-14 évesnek mennyire valók az alien filmek? Az új részre ami most van moziban, elengednétek a gyereketeket?

Figyelt kérdés
2017. máj. 20. 09:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%

Na megnéztem. Kellene hozzá látnia a prometheust, több kapcsolódási pont is van vele.

Maga a film ugyan 18-as, de annyira azért nem durva. Persze vannak benne kérdéses jelenetek, de ezek inkább gyomorforgatók mintsem rémisztőek. Persze nem tudom, egy 14 éves hogyan reagálna rá.


Anyaként: a kis kölyök ezek szerint 8. osztályos. Persze nem örülnék, ha látni akarná, de annyira nem vészes a film. A szxjelenet nem vészes, a vér folyik, de nem volt olyan élményem, hogy pl. félek egy jelenettől (jump scare és társai). Én jobban örülnék, ha inkább 16 évesen s nem 14 évesen akarná megnézni. Na de ha úgy döntesz, megnézitek, akkor nézzétek meg a prometheust is, mert kell hozzá. Meg lehet érteni nélküle is, de mégiscsak van hozzá kapcsolódás.

2017. máj. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
44%
Na nézd...Nem tudom,láttad-e már az Alien többi részét,én igen,s imádom őket,ezért nem volt kérdés,hogy az újnak elmegyek a premierjére.14 vagyok,lány,viszont senki nem ért rá velem eljönni,ezért egyedül mentem.A film 18+ -os,és simán beengedtek.A filmről:bírod a vért,meg a halált,esetleg ha valaki elkezd vergődni,vért hányni, kiszakad a gyomra,és kimászik belőle egy baby-alien?Ha nem,akkor semmiképp ne menj el rá!!Voltak benne negatívumok,de összességében nekem tetszett,szerintem megérte az árát. (bár kedvezményes diákjeggyel mentem xd )
2017. máj. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Biztos, hogy 18-as?? Akkor miert jatszak este 6-tol a mozikban?? Ez nem logikus..
2017. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

Én már 8 évesen ismertem az Alien-filmeket, de mindenkinél más az ingerküszöb és a neveltetés is. Annyit hozzátennék, hogy a Covenant-ben bizonyos jelenetek túltesznek az eddigi Alien-filmeken és mégsem hiába kapott a mai világban 18-as karikát.


A vetítés időpontjával kapcsolatban: mozinál nem számít az időpont, csak TV-csatornáknak kell tartaniuk magukat bizonyos idő-intervallumokhoz.

2017. máj. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Ok, de 18-as karikas csak szex film szokott lenni, vagy tevedek?
2017. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
57%

18-as karikába horrorfilmek is tartozhatnak. Sőt: néhány horrorfilm még a 18-as karikába sem fér bele és ezek nálunk úgynevezett X-besorolásba kerülnek át. (Abszolút tilalom.) Utóbbira példa a Fűrész 4., ami így magyar jogú TV-csatornán még a 18-as karika mellett is csak vágott változattal látható.

Illetve a másik véglet az, amikor néhány TV-csatorna túl szigorúan sorol be valamit. Mint például Vámpírnaplók 18-as karikával.

2017. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
44%
Elozo: ok, ertve es kosz a magyarazatot.. Annak a faxszopo kocsognek pedig, aki a szimpla kerdesemet is lenullaza meg azt kivanom, hogy termekenyitse meg ot egy facehugger!!! ;)
2017. máj. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!