Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom nagyon naív és...

A lányom nagyon naív és felnőtt idegen férfiakkal beszélget állandóan 13 éves létére. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos nem hallgat rám, nagyon lusta és felelőtlen, ezt letudtam annak, hogy csak kamasz. Állandóan éjjeleket marad ki, ha büntetésbe küldöm az éjjeli kimaradásaiért leanyáz és elmegy... megint. Nem hallgat se rám, se a páromra se az idősebbik testvérére. Egyszer majdnem elrabolta egy sátánista 9 évesen, de egyszerűen olyan makacs és önfejű, hogy képtelenség megfogni. Nagyon félek hogy elveszítem. Mit tegyek? Állandóan titkolózik, és szinte több idegennel beszélget, mint olyanokkal akiket személyesen ismer. Nagyon nagy baj lesz ebből és szeretném ezt még most elfojtani. Véletlen beleláttam az egyik beszélgetésébe, egy 22 éves férfival augusztusra terveztek egy összejövetelt persze titokban. Mit tudnék csinálni, hogy észhez térítsem? sajnos senkire sem hallgat, még a testvérére sem már. Kérlek segítsetek.

Egy kétségbeesett anya



2017. jún. 23. 07:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
#10 Bár még nincs gyerekem de édesanyámnak volt olyan értelmes ötlete amikor lázadó korszakomban voltam 16 körül, hogy velem jött a bulikba, nem akaszkodott rám elvolt ő is én is és közbe fél szemmel figyelt, ha túl sokat ittam ő vitt haza és még volt jónéhány dolog:D
2017. jún. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
57%

Itt azzal van a baj, hogy te nem tudsz gyereket nevelni, és az interneten kérdezősködsz. Nem tudsz rászólni a saját gyerekedre? Elég nagy probléma... apja? Ilyenkor kéne lekeverni neki két akkorát, hogy ne tudjon lábraállbi. Ellenzem az erőszakot, de ha már ennyire elcsesztétek, akkor csak ez maradt. Én is kaptam jó pár pofont, sikerült is embert nevelniük belőlem.


Nem kell neki venni semmit, se telefont, se egyebet. Örüljön, ha kaját kap.


"Elrabolta ehmgy sátanista" :'DD igen, gondolom. Igaz, hogy a sátánisták pont nem csinálnak ilyet, meg nem áldoznak meg hasonlók, csak a sok barom elhiszi, ahelyett, hogy utánanézne.


Lehet durva dolgokat írtam le, de ha ennyire nem lehet bírni vele, akkor ezt kell tenni. Vagy beadni intézetbe.

2017. jún. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
79%
Mi az hogy elmegy? Nehogy már egy taknyos kis ribizli döntse el mit tehet meg és mit nem... Miért nem állítod meg? A lányod nem naiv, hanem egy számító, arrogáns kis dög.
2017. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
97%

Mi a ....? :DDDDDDDD

Énmeg elhittem, hogy mekkora gangxta gyerek voltam mert párszor ellógtam a suliból :DDDD


Szerintem ezt egy költözés oldaná meg, új normális barátok és odafigyelés.

Ha már ennyire elszúrtátok...

2017. jún. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
94%

Sokan bántjátok a kérdezőt. Nekünk is voltak bizony durva dolgaink (24 vagyok), de ezt össze sem lehet hasonlítani a mostani 12-13 évesekkel. A párom unokahúga 12 éves, de amiket művel a szüleivel, amiket megenged magának az túlzás. És az a baj, hogy sokan azt nem vágjátok, hogy most ez a menő. Szinte az összes ilyen, amikor én voltam 14, nálunk is volt egy-két eset, de mi nem szerettük az ilyen lányokat, mi elhúzódtunk tőlük, ők pedig egymással barátkoztak. Na most az a baj, hogy a normálisabb van kisebbségben, azok a csicskák, és egyre több ilyen, egymással barátkozó fiatal van, akik erősítik egymásban ezt a stílust. Szerintük ez menő. És ezt meg is vitatják, és támogatják is egymást ebben a viselkedésben. Az a helyzet, hogy itt a szülőnek nagyon durván szigorúnak kellene lennie, de ez nehéz, ezt elhiszem. Én ha kevésnek érezném magam, nem szégyellném elvinni egy pszichológushoz, de első körben szerintem ami a megoldás lehet, az az, hogy nem kiszakítod a környezetéből, meg tiltod, mert a 13 évesek nagyon önfejűek, és a szülőt hibáztatják. Én azt ajánlom, hogy beszélgess vele. Ez nekem eddig minden emberrel bevált.

Példa: a párommal régen rengeteget veszekedtünk, de durván, és minden egyes kis apróság üvöltözésig fajuló veszekedést váltott ki. Egyszerűen nem értettem, hogy miért. Aztán egy barátnőm aki pszichológiát tanul ajánlotta, hogy próbáljak meg úgy beszélgetni vele, hogy végighallgatom, hogy nem akarom ráerőszakolni a véleményem, hogy kérdezek, hogy benne egy dolog milyen érzést vált ki. És láss csodás, már nagyon ritkán veszekszünk, pedig mindketten nagyon lobbanékony természetűek vagyunk. Úgyhogy én azt tudom ajánlani, hogy ha beszélgetsz is vele azt úgy tedd, hogy kérdezed. Hogy miért jó neki éjjel mászkálni, hogy miért beszélget idegenekkel, hogy ez belőle milyen érzést vált ki? Miért barátkozik idősebbekkel, otthon megkapja-e tőled a kellő figyelmet? Miért szól vissza, amikor meg is beszélhetnétek? Stb. úgy próbálj vele beszélni, hogy érezze nem akarsz hatni rá, de magától viszont rájöjjön a dolgokra. Kérdések :) Remélem sikerül!

2017. júl. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
93%
Én akkorát lekevertem volna neki, hogy meggondolta volna, hogy mégegyszer le anyázzon. Az erőszak igenis jó nevelési módszer, csak tudni kell alkalmazni, mert ha mindenre igent mond és egyszer nemet a pórszívózásra, akkor nem kell sallerral indítani, de ha anyáz meg nem fogad szót, akkor ezzel letudod törni a szarvait.
2017. okt. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!