Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen programot lehet csináln...

Milyen programot lehet csinálni a mindig unatkozó lány-gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Van két lányunk (11 és 14 évesek), akik egész nap csak a telefonjukat nyomogatják, se egymással nem szeretnek játszani, se (valós, 3D) barátaik nincsenek, és minden program, amit megpróbáltunk nekik szervezni, kudarcot vallott. Se a kirándulás, se a labdajátékok, se a társasjáték, se a kalandpark, se a mozi, már nem tudunk mit kitalálni, hogy ne unatkozzanak látványosan. Ti mit csináltok a gyerekeitekkel szünidőben, hétvégén?

2017. jún. 26. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
El kell venni a telefonjukat, nem engeded a számítógép köré sem.
2017. jún. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Kérdezzétek meg őket hova mennének szívesen, mi érdekelné őket.


engem a korukban érdekelt a csodák palotája, állatkert, élményfürdő, bowling, fotótanfolyam

2017. jún. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Szülőket minősíti. Nem unatkoznának, ha nem lenne így kinyalva a fenekük. Fogadjunk, hogy semmi házimunkájuk, főzni nem tudnak és könyvet sem olvasnak.
2017. jún. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

A telefon, net márcsak ilyen.

Anno tetszet is csináltak, akkor még a tv-t vonták meg a családoktol. Egy rakás közös programjuk lett, apuka sem a tv elott henyeszett hanem focizott a gyerekekkel.

El kell venni egy honapra minimum es megvaltozik az elet.

2017. jún. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
Ti neveltétek így szerencsétleneket. Amikor könnyebb volt odaadni nekik a telefont, csak k....soljanak, akkor kellett volna ezen elgondolkozni. Most már késő!
2017. jún. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

14, 17 eves lanyaim vannak. Plusz egy 8 eves fiu.


Evek ota vannak feladataik. Mi a ferjemmel dolgozunk.


Ami erdekli oket: bicajozas, szinezes, nagyszulok, tarsasjatek, medencezes, futas, gordeszka, gorkorcsolya, konyvtar, strand, macskaink, kartya, Activity, satrazas stb.

2017. jún. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Kertesben vagy panelban laktok?

Miért kudarc minden program?


Ennek ismeretében egyszerűbb lenne válaszolni.


A mi gyerekeink egész nap medencéznének (3 m-es felfújhatós, semmi extra). Sátort is állítottunk, ott aludni is lehet természetesen. Igaz, hogy fél éjszaka ébren vannak, de másnap nincs velük gond. ;)

Diavetítő nincs? Nekik már igazi retro!

Taníts nekik valamit! Karkötőt csomózni, kötni, hímezni, horgolni: amit te is szeretsz. Legalább tudsz egy kicsit hobbizni. ;)

Együtt is tanulhattok újat, pl. papírfonás.

Van több kreatív alkotó csoport Facebook-on. Tedd be őket, hátha kedvet kapnak valamihez. Vagy hasznosítsatok újra hulladékot! Tojás tartó, pet palack, konzerv doboz, stb.

Van okostelefon? Szuper! Fotózzanak! Tölts le nekik e-könyvet és appokat, hogy igazán kreatív művészi fotókat tudjanak csinálni. Vagy forgassanak klipet a kedvenc számukhoz.

Ha még mindig látványosan unatkoznak, akkor tényleg nem segít más, csak ha befogod őket mosogatni és takarítani. ;) De kérdezd úgy, hogy "mihez van kedvetek? Kimentek tollasozni, vagy segítetek porszívózni?"

2017. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
11 és 13éves lányaim és 3 éves iker fiaim vannak. A lányok szeretnek olvasni, részt vesznek a háztartási munkákban ( mindenkinek van feladata), barátnőzni szoktak,
2017. jún. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
8-as vagyok, véletlenül elküldtem. Szeretnek biciklizni, lovagolni(lovastáborba mennek július végén). Szoktunk kirándulni, strand, állatkert, tropikarium, vadaspark, várak, múzeumok, könyvtár stb.
2017. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Nekem ugyan nincs gyerekem, de még élénken emlékszem milyen volt 14 évesnek lenni. A húgom akkor pont 11 volt. :)


Nálunk állandóan a számítógépen ment a vita. Szerintem érdemes lenne megpróbálnotok egy jó strandot (akár még egy sima tóra is kimehettek) vagy egy bevásárlókörutat.


Az egyik válaszra reagálva: nem hiszem, hogy egy 11 éves kislánynak már annyira sütni-főzni kéne.

A nagyobbik lánynak viszont érdemes lenne már megmutatni 1-2 dolgot, de jobb lenne, ha magától vállalkozna rá. Én egy páli fordulattal 15 évesen elkezdtem magamtól takarítani, meg érdeklődni a konyha iránt. Előtte egy évvel hallani sem akartam róla. Tehát nincs minden veszve, akármikor meggondolhatják magukat.


Esetleg egy Wii-t szerezzetek be, ha van rá igény. Megmozgat, de mégis elektronikus.

A Csodák palotája, a Jövő háza, a Tropicarium, ezek mind jó ötletek.


Remélem mihamarabb találtok magatoknak valami jó programot, amivel elüthetitek együtt az időt.


22/L

2017. jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!