Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyen a munkához való...

Miért ilyen a munkához való hozzáállása a "mai fiataloknak"?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy aki iskolába jár az keményen lenézi a mekis dolgozót, a tesco-s árufeltöltőt, a buszsofőrt. Úgy gondolják, hogy aki ilyen állásban dolgozik, az csak úgy fordulhat elő, hogy a világ lustája az illető. Természetesnek veszik, hogyha majd oda jutnak akkor jár nekik az "irodai" magas presztízsű munka.


Aztán hogy-hogy nem a társaság nagy része kiköt ezeken a helyeken az érettségi után.


2017. aug. 3. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nemcsak a fiatalok nézik le egymást, a diplomások is lenézik egymást. Sőt már fizikai munkástól is hallottam, hogy az irodában csak ücsörögnek, nem dolgoznak. Irodában is sokféle meló van, kevés és sok pénzért.
2017. aug. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem sok múlik a neveltetésen is. Érzelmi intelligencia és tapasztalat kérdése. Nem lesz semmi baja egy tininek, ha dolgozni kezd szabadidejében, és az sem baj, ha fejlődik, ha belelát mások életébe. De amíg a szülőktől azt hallja, hogy "nem lesz belőled más, mint árufeltöltő", addig hogy várjuk, hogy tiszteljék őket? Negatív példaként, bukásként emlegetett munkák ezek, pedig akárki oda juthat holnap, hogy ez lesz a munkája, és ez egy tisztességes munka. Ráadásul, aki kényelemben és nyugalomban élt világ életében, az nem tudja elképzelni, hogy nem ez vár rá a jövőben is. Az igazság az, hogy nagyon megszokták, hogy a kényelem készen jár. És elvárják ezt a jövőtől is. Ez persze szubjektív vélemény, és arra alapozom, amiket a környezetemben én látok és tapasztalok. Örülök, ha sok a kivétel.
2017. aug. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan,ahogy a kettes írja.
2017. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Na meg ritka az olyan tesco-s meg mekis állás - pozíció ahol nem nézik le a "munkást", nem gyalázatos a munka körülmény és a rendszer. Legyen az fizetés, felettesek, környezet, feladat mennyiség és milyenség bármi.


Nem egy ismerősöm van aki árufeltöltő, mekis, penny-s stb. Vagy már Ex-ek. Mind azt mondja, hogy undorító hely, mert nem a munka számít ott hanem a túlélés. Épp ezért lesz általános az, hogy az ember nem akarja ezt magának. Túl sokan dolgoznak ott, túl sokan csalódnak, túl sokan lépnek ki és túl sokan mennek a kilépettek helyére. Rotáció és elégedetlenség. Persze, hogy általánosság válik a vélemény.


Amúgy meg igen, sokan verik a mellüket, de amikor rájönnek, hogy kevés volt az a munka amit az iskolában kellett volna tennie, akkor fület farkat behúzva megy ezekre a helyekre dolgozni, mert máshova nem veszik fel. És nem reklámozzák.


Mindenki jót akar magának, csak elfelejtik, hogy ezért tenni is kell. Megy a lenézés, holott ez nem más mint mellveregetés.

Ha valaki jó szakmával, több megkereséssel mondja azt, hogy ő már pedig nem lesz tesco-s az viszont egy kinyilatkoztatott cél, amit már amúgy elhagyott, hisz épp belépni készül egy jobb munkahelyre. És ha már ott van, sok esetben abban a körben is marad.


Én nem az ott dolgozókat nézem le például. Hanem a munkahelyet és a munkát. Akik ott vannak, biztosan okkal vannak ott. Tehát nem őket nézem le. De épp ezért, a munkahelyet sose kívánom magamnak, mert úgy gondolom eleget tettem ahhoz, hogy ennél minőségibb életet éljek. Nem pedig mindennapos megaláztatást..

2017. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

pedig ha kilépnek a nagyvilágba, nem lesz olyan a munkahelyen h nem dolgozok mert akkor kipenderítenek.

én is látom, hogy néhány diákmunkás is csak lébecol a melóhelyen, mert h Ő úgysem ilyen "alja munkát" fog végezni.(gondolja Ő az elejébe)

meg mindenki fősulira-egyetemre megy ahol általában eltartják őket a szülők és amikor 24-25 évesen először megy dolgozni nem fog neki tetszeni h aktákat kell válogatni(jobb esetben ha felveszik Őket, mivel a legtöbb helyen már 2 éves szakmai "múlttal" kell rendelkezni)

én ahogy lehetett mentem dolgozni(diákként!, amit nem a szüleim erőltettek rám) és nagyon is szerettem!

26 évesen 5 év munkaviszonnyal mögöttem biztos lábakra tudtam szülni gyermeket!!

de kedves kérdező majd ha odajutnak tényleges munkahelyük lesz, majd meglátják h nem úgy megy ahogy sokan elgondolják!!

2017. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

A középsulis barátaimtól így távolodtam el. Vagyis részben ezért. Ők továbbtanultak, én dolgozni mentem. Eleve máshogy telt az életünk, nem volt már annyi közös téma, de volt benne valami alakulóban lévő, jól érezhető lenézés is a részükről.

Álomvilág van, amíg el nem kezdesz dolgozni. Ez tíz évvel ezelőtt is így volt.

2017. aug. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Én pont idősebbektől látom ezt, ha nem valami puccos melót akarok hanem egyetem előtt jó mondjuk a bolti eladó akkor elkezdik hogy ne menjek mert "alja munka, hülyéknek való", én megbecsülöm a mekis dolgozót, szívás ott dolgozni de a többit is, akit nem becsülök meg az a politikus aki lógatja a lábát, lop és lapátolja haza milliókat meg a titkárnő aki azzal keres hogy néha a főnök megdönti az asztalon, egy tisztességes pénztárost vagy buszsofőrt előbb becsülök meg mint őket.
2017. aug. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sőt, tovább megyek, szerintem az "alja munkások" az egyik legfontosabb része a társadalomnak, egy tárgyat nem tudok a házban felmutatni ami létrejöhetett volna szakmunkások nélkül, mégis lenézzük őket, én is műhelyben dolgozom, nem fizet jól, lehet a teszkós néni is jobban keres de szeretem mert tudom hogy értéket csinálok, ha nem lenne a műhely egy rakás templomnak ronda, régi törött, koszos, rogyadozó ablakai lennének.
2017. aug. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem a "mai fiatalokra" jellemző. 100 éve is ritkán fordult elő, hogy a tanár/doktor/mérnök/ügyvéd urak gyerekeiből kőművessegéd lett. A kor viszonyaihoz képest ők úri életet éltek (mai szemmel már nyilván nem az), természetesnek vették ők is az életszínvonalukat.


Egyébként mikor általános iskolás voltam, akkor az egyik tanítőnő azzal akart minket rávenni a tanulásra, hogy ha nem tanulunk, kukás vagy utcaseprő lesz belőlünk. (Falusi iskola volt egyébként.) Később gimiben az osztályfőnökünk tanította, hogy csak az az értékes ember, akinek diplomája van. Pl. egy-egy rosszabbul sikerült dolgozat után tartotta a hegyi beszédet, hoygha ilyen hülyék vagyunk, akkor menjünk át a kereskedelmi suliba, vagy menjünk el kőművesnek vagy hegesztőnek. (A padtársam apja pont hegesztő volt, és 3-szor annyit keresett Németországban, mint egy magyar tanár. Az én apám meg egy egyszerű villanyszerelő.) Illetve hogy ugye a diplomások az úri, szellemi réteg, a többiek meg buta tanulatlanok. Ez a tanár 50-en felüli volt , tehát nem mai fiatal.

Szóval az iskolákban nyomatják ezt a hozzáállást.

2017. aug. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert pl. látják a tv-ben, hogy a celebségből (semmit sem raknak le az asztalra, elég, ha idióta vagy megbotránkoztató) milyen jól meg lehet élni!
2017. aug. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!