Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyen a munkához való...

Miért ilyen a munkához való hozzáállása a "mai fiataloknak"?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy aki iskolába jár az keményen lenézi a mekis dolgozót, a tesco-s árufeltöltőt, a buszsofőrt. Úgy gondolják, hogy aki ilyen állásban dolgozik, az csak úgy fordulhat elő, hogy a világ lustája az illető. Természetesnek veszik, hogyha majd oda jutnak akkor jár nekik az "irodai" magas presztízsű munka.


Aztán hogy-hogy nem a társaság nagy része kiköt ezeken a helyeken az érettségi után.


2017. aug. 3. 14:30
1 2
 11/11 anonim válasza:

Ez elég durva általánosítás, amin nem tudtam csak úgy átsiklani.

Buta emberek vannak a fiatalok és az idősek között is.

Egyetem mellett árufeltöltő vagyok (nem csak úgy lébecolok.... képes vagyok 2 ember helyett dolgozni és tudok mindent, amit egy normális dolgozó) és azt tapasztalom, hogy a nyugdíjasok még lekezelőbbek, követelőzőbbek és tiszeteletlenebbek. A köszönés mondjuk a legtöbbjüknek nehezére esik, míg a fiatalabbaknál inkább megfigyelhető. De általában elmondható, hogy amint beszabadulnak az emberek egy hipermarketbe, állattá változnak.

Kedvenc történetem: iskola kezdés előtt a füzeteket töltöttem éppen, amikor egy anyuka (35-40 év körüli) a 3 gyerekével beviharzott. 15-20 perces válogatás után így szólt a 3.-ba készülő gyerekének (olyan vonalazású füzetet vett neki): "de tanulnod kell, vagy úgy végzed, mint ez". Köpni-nyelni nem tudtam. A legnagyobb poén persze az volt, hogy pár másodperc múlva simán megvette a "Kötelezők röviden"-sorozat egy példányát a nagyobbik gyerekének. Csak annyit tudtam megjegyezni hogy, remélem, tanítani fogom majd még a gyerekeit.

Szóval ez a szülőkön is múlik.

Nekem nagyapám mindig azt tanította (sokadik generációs értelmiségi család), hogy tisztelnem kell azt az embert, aki az ételt az asztalomra teszi, mert egy jogász, vagy más irodista, nem biztos, hogy olyan finom kenyeret tud sütni, mint egy pék.

Sok idős és középkorú elfelejti, hogy a fiatalabb generációkat, valaki olyanná nevelte (vagy éppen nem nevelte), amilyen.

2017. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!