Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányok, hány évesen jött meg...

Lányok, hány évesen jött meg először? Akkora már fel voltatok készítve, nem ért váratlanul? Hány évesen lettetek felvilágosítva, mit szóltatok hozzá?

Figyelt kérdés
2017. aug. 10. 07:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%
14 éves voltam. Nagyjából fel voltam világosítva.
2017. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%
12 voltam.Nem döbbentett meg,sőt örültem neki ˙(másnap persze már utáltam) nekem anyukám már előre mindent elmondott,és rengeteg kérdést is tettem fel.Én érdeklődő voltam,ő meg nyitott erre,nem volt tabu,nem volt prűd,ezért én minden ilyesmit megkérdeztem tőle anno még azt is,hogy ők szexelnek e apával :) na ez volt az egyetlen ami zavarba hozta :)
2017. aug. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
93%

13 éves korom körül. Először csak pici pöttyözésem volt, pont strandon voltunk, nem is szóltam senkinek, nem akartam még nagylány lenni. Következőnél nagymamámnál voltam, ő vett betétet, kb könyörögtem neki, hogy ne mondja el anyámnak. :D Ő akkor tartott nekem kiselőadást, de azért tudtam már addigra, amit kellett. Gyerekkortól voltak kornak megfelelően könyveim, suliban is volt felvilágosító óra.

Anyám eléggé prűd volt ilyen téren, mármint a menzeszről, biológiai részről, betét/tampon dolgokról magyarázott, de a szexualitás része teljesen kimaradt. Kb. csak azóta beszél velem ilyenekről, hogy - felnőtt fejjel - élettársam van, tehát egyértelműen van szexuális életem. :D

Visszatérve a menzeszre, az első után még vagy fél évig nem jött meg rendesen, úgyhogy azt az egyet el se mondtam otthon, és halálosan boldog voltam, hogy még nem kell vele küszködni. :D

2017. aug. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen váratlanul ért, 11 éves voltam, elsőnek azt sem tudtam mi az. Számomra borzalmas volt, anyukám sose beszélt róla, mikor elmondtam hogy megjött, nagyon kellemetlen volt. Az elsőnél kaptam tesómtól betétet, de már máskor nem mertem kérni, mert emlékszem probléma volt, hogy milyen sokat használok, első menstruációm volt, hogy nem használtam volna sokat?! Ezért utána már sose mondtam/mondom el, ha megvan. Ja meg mikor megvolt, akkor balhé volt, hogy miattam nem mennek strandra, és akkor kikürtölte mindenkinek, hogy ezért nem megyünk.

A mai napig magamnak veszem, most már tampont használok. De rengeteg kínos szitum volt készlet hiány miatt.

Még az is bánt, hogy amikor már rég kellett volna melltartó, se anyám, se nővérem nem szólt, az egyik osztálytársam szólt, hogy azért már kéne.

Nekem nagyon rossz volt ezeken átmenni, ha nekem lesz gyerekem, nem lesz neki kínos se a menstruáció, se a szex. 16/l

2017. aug. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 9-10 évesen lettem felvilágosítva. Megértettem azokat a dolgokat amiket édesanyám mondott nekem, csak az életkoromból adódóan nem érdekelt. Legelőször pedig 11 évesen jött meg. Tudtam hogy mi az a menstruáció, de váratlanul ért, mert minden előjel nélkül történt. Nem fájt a hasam, nem éreztem furán magam. Szerencsémre otthon voltam, és rögtön tudtam szólni édesanyámnak.
2017. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

11 évesen jött meg, többször is fel lettem világosítva, először 4-5 éves korom körül, amikor öcsémmel együtt fürödtünk, anya bejött pisilni és láttam, hogy vér folyik ki belőle, de akkor valamit félre értettem, mert azt hittem, hogy csak szülés után évente 1x jön meg.

Aztán 9 évesen felvilágosított 2 osztálytársam, hogy ez havonta van, és 9 éves koromtól bármikor megjöhet.

Aztán 10-11 évesen találtam egy kiskönyvet a házban, meg mindenféle orvosi könyvet olvastam, és amit megtudtam, azt elmeséltem a nagymamámnak(furán hangzik, de vele voltam/vagyok a legnyitottabb ezen a téren), amiket nem értettem, azt megkérdeztem, ő mindent elmondott, meg azt is, hogy neki 13 évesen jött meg a tesóinak meg 15-16, ezért korainak gondolja ezt a felvilágosítást, de örül, hogy érdeklődöm.:)

Végül 11 éves koromban jött meg, pont mentünk a Balatonra, nem örültem akkor(és most is) úgy voltam vele, hogy igazán megjöhetett volna pár évvel később.

2017. aug. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
100%

12 éves szülinapom előtt 1 hónappal jött meg, nem ért váratlanul, anyukám 10 éves koromban elmondta, hogy miért van és hogy mit kell tenni. Még már várható volt így anya mindig tartott otthon több betétet. Sajnos suliban jött meg talán tornaora előtt, szerencsére nem aztam át, itthon vettem észre, hogy mi van, és nagyon fájt a hasam. Kicsit megijedtem, rá kb 10 percre szóltam anyának, és megnyugtatott. Azutan fél évig eegyvegben menstruációm, azokon a napokon több volt,mikor normális a lenne,máskor pecsetelo. Nagyon rossz volt, de hormonális és pszchihes okai voltak.Most is megvan,de már hozzaszoktam :)


13/l

2017. aug. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Szia!.. Nekem kb. 11 évesen pont a születésnapom előtt egy hónappal jött meg, és tudtam mert korán érő voltam meg a nagyim tájékoztatott róla...: )
2017. aug. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Előző vagyok 12/L: )
2017. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

11 évesen jött meg először. Tudtam, hogy mi az a menstruáció, volt is olyan az osztályban, akinek már megvolt, anyukám is pont előtte mondta egy pár héttel, hogy most már legyen nálam betét, de szerencsére nyári szünetben jött meg, otthon. Pontosabban legelőször, amikor barnas valamit vettem észre a bugyimon, a mamámnál voltam. Akkor nem igazán tudtam mi ez, gondoltam menstruációra, de nem voltam biztos benne, és nem tartott több napig. Következő hónapban megint halvány, nem túl erős barnázás volt, akkor nyaraltunk, de még fürödtem is. Beraktam egy kis wc papírt, nem ütött át. Féltem szólni a szüleimnek, pedig anyával jó a kapcsolatom, de ott volt apa is, aki előtt szégyellős voltam. Amikor hazaértünk, már elkezdett vérezni, így reggel (egyedül voltam otthon), felhívtam anyát és szóltam neki. Betétet tudtam használni, de anya is elmondta.

Nem ért váratlanul, nem ijedtem meg, de nem is repdestem örömömben. Utáltam, mint most is. Megjöhetett volna később is.

Felvilágosítás csak 14 évesen volt, de már 12 évesen is tudtam mindent. Ez anyám részéről volt, mert a szüleim elváltak. Apám nem tudom, hogy fel akar-e valaha világosítani vagy gondolt-e erre, de szerintem a viselkedése alapján ő még mindig kislánynak gondol, mert méha úgy beszél velem.

14/l

2017. aug. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!