Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vannak hasonló fiatalok a...

Vannak hasonló fiatalok a környezetetekben? (Hosszú kifejtés)

Figyelt kérdés

Sziasztok, szép napot!

Nem tudom, hogy én vagyok-e különc, vagy vannak-e hasonló helyzetben lévő kortársak? Meglehetősen introvertált és aszociális személyiség vagyok. Szeretek a saját gondolataimmal lenni. Nem kifejezetten élek szociális életet, kerülöm a diszkókat és egyéb szórakozóhelyeket. Nem iszom alkoholt és nem is dohányzom. Valahogy nem érdeklődők az effajta stílus iránt. Szeretek elegánsan megjelenni, alkalomtól független megadom a tiszteletet másoknak azzal, hogy rendesen felöltözöm. Kizárólag azzal állok szóba, akik intellektuálisan normálisnak tűnnek és érdemi diskurzust tudok velük folytatni. A mai korombeli fiúk nagy része - mondhatni, hogy 90%-a - egyáltalán nem ilyen. Ez részben bánt, részben pedig örülök, hogy nem tartozom hasonló csoporthoz. A humán orientáció foglalkoztat, a művészetek, a múlt kérdései, az emberi nyelvek és az emberi test szépségei. Egy matematika példán - akármennyire is egyszerű - nagyon könnyen fennakadok, viszont egy irodalmi művet bármikor szívesen elolvasok, majd elemzem azt magamban, vagy hasonló érdeklődésűekkel. Rajongok a klasszikus zene iránt. Főleg Mozart, Vivaldi, Chopin és Beethoven művei nyűgöznek le és töltenek el varázslattal. A közelmúlt nagy zenészeinek munkásságát is csodával követem, főleg dzsessz és dzsessz-szving vonalon. Sinatra, Goodman, Miller, Brubeck és még sorolhatnám. Esetleg vannak rajtam kívül hasonló értékrenddel rendelkezők is? Mert sajnos az én környezetemben ilyenről nem tudok, így valódi barátságot kialakítani is nehezen megy. Minden vágyam, hogy akár egy színházi előadásra, akár egy opera előadásra, vagy bármely más kulturális rendezvényre találjak magam mellé partnert, egy igaz barátot. Lehet, hogy csak felnőttkoromban fog megvalósulni, de a tanulmányaim mellett, ez az álmom. Egyaránt várom kortársak és idősebb személyek válaszát is! Köszönöm, hogy időt szántál rám, és elolvastad.


16 éves, fiú.



2017. aug. 22. 18:48
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
18%
szegény szüleid :(
2017. aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Szia! Én is szeretek olvasni, a nyelvtan, az irodalom és a biológia a kedvencem, a matekkal mindig is bajban voltam. Barátaim kevés van és én is szeretek régebbi zenéket hallgatni, de inkább retro számokat (pl: 80-as évek), de nem szoktam komolyzenét hallgatni. Szeretek sétálni vagy gördeszkázni, kicsit egyedül lenni, csak a saját gondolataimmal.

13 éves, nyolcadikos fiú.

2017. dec. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!