Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 11 évesnek engednétek,...

Egy 11 évesnek engednétek, hogy horrol filmet nézzen?

Figyelt kérdés
Démonok közt

2017. szept. 2. 13:43
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
67%
Egy jó kis hollol filmtől nincs jobb.
2017. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
58%
Hát mostmár tuti megnézem :)
2017. szept. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
36%
Én már tíz évesen is néztem horrort, de szinte az összeset végigröhögtem (főleg a Fűrészt), annyira bénán csinálták meg őket:P
2017. szept. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem engedném, de nem is érdeklik ilyenek a gyerekemet. Ahogy írták előttem, elég más az ingerküszöbük, és annó nekem is volt osztálytársnőm 5.-ben, akinek a szülinapi buliján egy horrot néztünk (arra is emlékszem, hogy nem értettem, mi ebben a jó), ő imádta ezeket, és nem lett baltás gyilkos.

Szülőként azt szoktam csinálni, hogy a Common Sense Media oldalán csekkolom a filmeket, mert a korhatár-besorolás egy dolog, de ott szülők és gyerekek maguk értékelik a filmeket, nem csak aszerint, hogy szerintük hány éves kortól nézhetők, hanem egyéb szempontok (mennyi benne a pozitív üzenet, pozítiv karakterek, az erőszak, a szex stb.) alapján is.

Ha érdekel, erről a Démonok közöttről itt olvashatod az értékeléseket:

[link]

2017. szept. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Fűrészt látta. A kör meg se kottyant neki, az annabelle se, meg még jó pár ilyen, amit a tudtomon kívül nézett meg... Tultette rajta magát... De azért mégsem való...
2017. szept. 3. 15:53
 26/44 anonim ***** válasza:
74%

Olyan emberekkel akarod megvitatni, hogy a horror egy 11 éves gyereknek való-e, akik a nem lesz tőle semmi baja és a nem lesz tőle baltás gyilkos között mozognak?!


Még annyit sem tudnak, hogy a horror nem ott árt, hogy gyilkos lesz az illetőből, miről beszélünk akkor?

2017. szept. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
42%

1o évesen kb. néztem meg egy Drakulás filmet apummal. Ja, happy end lett, miután a fél világot megfertőzte? Ja, és rettegtem a sötétben 5 évig. Na persze, apum nem tudott a rettegésről, merthogy én erős lány vagyok!

Következtetés: Nem, nem engedném! És ez nem azt jelenti, hogy burokban nő fel.

A Hatodik érzék pszichotriller, azt kb. 12 éves koromban néztem moziban szülőkkel, az már nem váltott ki bennem traumatizáló hatást sem akkor, sem utólag.

2017. szept. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
Látom, a commonsensemedia értékelése szerint is 13+ korhatáros film még a gyerekek értékelése szerint is! A szülők ajánlata 14+.
2017. szept. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
33%

„Olyan emberekkel akarod megvitatni, hogy a horror egy 11 éves gyereknek való-e, akik a nem lesz tőle semmi baja és a nem lesz tőle baltás gyilkos között mozognak?!

Még annyit sem tudnak, hogy a horror nem ott árt, hogy gyilkos lesz az illetőből, miről beszélünk akkor?”

Nézd, a kérdező szerintem nem azért tette fel a kérdését, mert ne sejtené, hogy nincs jó hatása az ilyen filmeknek, de írta, hogy a tudtával is megnézett már jó párat a gyereke („A kör tetszett neki”), szóval nem akarja tiltani, csak kíváncsi, ki mit gondol erről.

Azzal, ha elkezdeném ecsetelni, hogy mindig együtt nézzünk filmet a gyerekkel, hogy meg tudjuk beszélni, vagy hogy speciel én azt sem tartom jónak, ha ovissal nézetik meg a Star Warsokat, vagy hogy az is fura, hogy egy ilyen korú gyerek sutyiban néz filmet, nem lennénk előrébb. Ezért próbáltam javaslolni az oldalt, amit írtam, ahol az ember „rácsodálkozhat”, hogy maguk a gyerekek mit szűrnek le bizonyos filmekből. Talán ezzel sikerül kicsit módosítani a hozzáállását az ügyhöz…

2017. szept. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
26%
Hat az en lanyom nem ker engedejt es soha nem kert megnezi azta elmeseli mi volt benne anabell 2.t is megneztek moziba utana elmondta mien volt miattam aztan nezheti de hozzam ne fusson ejjel hogy fel ennyi
2017. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!